Reklama

Niedziela Świdnicka

Dzień Służby Liturgicznej

W minionych latach świdnicka katedra wraz z końcem roku liturgicznego gromadziła ministranckie wspólnoty z całej diecezji na dorocznej pielgrzymce. W tym roku świętowanie ograniczyło się do parafialnych uroczystości.

[ TEMATY ]

ministranci

Katedra Świdnicka

Brat Albert Świebodzice

Kacper Bortkiewicz

Służba Liturgiczna w katedrze liczy ponad 30 chłopców

Służba Liturgiczna w katedrze liczy ponad 30 chłopców

Niedziela Chrystusa Króla to w wielu parafiach dzień Służby Liturgicznej. Ustanawiani są nowi ministranci, przyjmowani kandydaci, czy odnawiane są przeczenia ministranckie lub udzielane błogosławieństwo na kolejne stopnie w posłudze przy ołtarzu.

Reklama

Tak było w Świebodzicach w par. św. Brata Alberta Chmielowskiego, gdzie miejscowi duszpasterze pobłogosławili kandydatów do rozpoczęcia przygotowań na funkcje lektora. Przyszli lektorzy jako zadatek otrzymali alby, które poświęcił proboszcz ks. kan. Daniel Szymanik. Do czasu otrzymania posługi w katedrze świdnickiej, chłopcy będą pod okiem ks. opiekuna Wojciecha Oleksego, przygotowywać się intelektualnie, praktycznie i duchowo, aby w przyszłości godnie proklamować słowo Boże.

parafia-alberta.eu

Kandydaci na lektorów z par. św. Brata Alberta ze Świebodzic

Kandydaci na lektorów z par. św. Brata Alberta ze Świebodzic

Z kolei tego dnia w katedrze, czterech chłopców zostało włączonych do grona kandydatów na ministrantów. Do uroczystości chłopcy przygotowywali się od pierwszych dni września. Na cotygodniowych zbiórkach poznawali i nadal poznają arkana liturgii świętej. Tego dnia jednak rozpoczęli bardzo ważny okres przygotowania i próby do posługi w zgromadzeniu liturgicznym. Chłopcy zostali przedstawieni Kościołowi jako kandydaci do posługi przy sprawowaniu świętych czynności. – Jeżeli wasze pragnienie będzie szczere, będziecie mogli przez wiele lat, a może i do końca życia pełnić tę świętą służbę - mówił ks. Mirosław Benedyk – opiekun kandydatów. Po dialogu z rodzicami i wypowiedzianej prośbie o pomoc Bożą, a także po błogosławieństwie, jako zadatek dopuszczenia do kandydatury, chłopcy otrzymali poświęcone szarfy, które będą nakładać podczas Mszy św. i nabożeństw.

2020-11-23 23:47

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa w intencji osób zranionych i skrzywdzonych

[ TEMATY ]

Katedra Świdnicka

ks. Mirosław Benedyk

Modlitwa w katedrze świdnickiej

Modlitwa w katedrze świdnickiej

Z woli Ojca Świętego od kilku lat pierwszy wielkopostny piątek jest dniem szczególnej pokuty i zadośćuczynienia za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

W katedrze świdnickiej w intencji zadośćuczynienia za grzechy nieczyste, które popełnili ludzie Kościoła, w tym także osoby duchowne wobec nieletnich, została odprawiona droga krzyżowa. Kolejnym stacjom towarzyszyły rozważania, w tym roku przygotowane różne osoby i środowiska, które wspierają osoby pokrzywdzone, a rozważania do dwóch stacji przygotowały osoby, które doświadczyły dramatu wykorzystania.

CZYTAJ DALEJ

Wielka Brytania: ponad 600 lekarzy walczy z domową aborcją

2021-06-21 17:53

[ TEMATY ]

aborcja

Wielka Brytania

lekarze

aborcja domowa

Adobe Stock

Ponad 600 lekarzy apeluje do brytyjskiego premiera, a także do szefów rządów Walii i Szkocji o natychmiastowe unieważnienie programu domowej aborcji. Do publicznej wiadomości nie podano jeszcze wyników konsultacji społecznych, w których brytyjski rząd zaproponował trwałą legalizację tego procederu, czyli tzw. aborcji „Do It Yourself” (DIY). Kategoryczny sprzeciw w tej sprawie wyraża także episkopat Anglii i Walii.

W wyniku pandemii Covid-19 Wielka Brytania tymczasowo zalegalizowała aborcję farmakologiczną, którą można przeprowadzić w domu do 10. tygodnia życia dziecka. Pretekstem była obrona przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Obecnie kobiety, w tym również nastolatki, na podstawie rozmowy telefonicznej lub video-konsultacji z lekarzem, otrzymują pocztą tabletki, które mogą zabić poczęte dziecko w każdej fazie życia płodowego.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller członkiem Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej

2021-06-21 16:10

Studio Niedziela TV

Papież Franciszek na nowo obsadził wiele stanowisk w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej.

Jak poinformowano 22 czerwca w Watykanie, nowymi członkami zostali kardynałowie: Joseph William Tobin (Newark), James Michael Harvey z katedry św. Pawła za Murami, Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów. Czas ich kadencji wynosi pięć lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję