Reklama

Niedziela Sandomierska

Podziel się dobrocią

To hasło adwentowej akcji prowadzonej przez Referat Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży diecezji sandomierskiej.

Archiwum

W świecie, gdzie realny kontakt przejmuje świat wirtualny, chcemy zachęcić dzieci i młodzież do tego, aby pozostawić w sercu drugiego człowieka malutki gest dobroci. To zamierzenie całego przedsięwzięcia – podkreśla ks. Jan Kania.

Referat proponuje:

Reklama

1. Dla dzieci od tych najmłodszych do tych uczących się w klasach VII-VIII szkoły podstawowej.

– Mogą zrobić, narysować lub ewentualnie kupić kartkę bożonarodzeniową z życzeniami dla swojego rówieśnika. W środku, jeśli chcą, mogą dołączyć napisany list, np. przedstawić się, napisać, czym lubią się zajmować, czym się interesują, jakie lubią zabawki itp. Jeśli do kartki z życzeniami włożą taki list, być może uda się im podjąć korespondencję tradycyjną drogą. Najważniejsze w akcji jest to, że każde dziecko, które przyśle list, otrzyma list zwrotny (w styczniu) od swojego rówieśnika – wyjaśnia ks. Kania.

Kartkę należy włożyć do koperty, zakleić i na odwrocie podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania i klasę, do której się uczęszcza. – Na głównej stronie nie piszemy nic, ponieważ tam znajdzie się adres innego dziecka, do którego list zostanie skierowany. Taką kopertę wkładają do drugiej koperty i przysyłają na adres: Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej, ul. Mariacka 7, 27-660 Sandomierz. Czas wysyłania listów do końca grudnia. Na początku stycznia roześlemy wszystkie listy dalej – dodaje ks. Kania.

Reklama

2. Do młodych kierują zachętę, aby napisać list z kartką bożonarodzeniową do osoby starszej i samotnej.

– W diecezji mamy bardzo dużo takich osób, dlatego na pewno wielką radość takiemu człowiekowi sprawi niespodziewany list pełen dobroci. Z tyłu koperty można pozostawić swój adres, bo być może starszy człowiek, który nie umie wysyłać SMS-ów, być może zechce również listownie takiej osobie odpisać. Jeśli jednak ktoś pragnie pozostać anonimowy, to oczywiście nie podaje swojego adresu. Taki list w kopercie wkłada do drugiej koperty i wysyła na adres: Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej, ul. Mariacka 7, 27-660 Sandomierz z dopiskiem: „List do osoby starszej (K) lub (M)”/* K oznacza, że list mamy wysłać do kobiety a M – do mężczyzny. My zajmiemy się resztą! – zachęca ks. Jan Kania.

2020-12-14 21:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł kard. Urosa Savino, był chory na koronawirusa

2021-09-24 16:28

[ TEMATY ]

kardynał

zmarły

wenezuela

koronawirus

Vatican News/AFP

Zmarł kard. Urosa Savino

Zmarł kard. Urosa Savino

W wieku 79 lat zmarł wenezuelski kard. Jorge Liberato Urosa Savino. Od połowy sierpnia był hospitalizowany z powodu koronawirusa. Ostatnie tygodnie spędził na intensywnej terapii. Przed śmiercią napisał do wiernych swój ostatni list, w którym dziękował Bogu za kapłaństwo.

„Miałem to szczęście i błogosławieństwo, że Bóg powołał mnie do swej służby i postawił przede mną ważne obowiązki w Kościele, za co Mu dzisiaj dziękuję” – napisał w swym pożegnalnym liście powszechnie szanowany kardynał. Prosił w nim Boga o błogosławieństwo dla Kościoła w Wenezueli, aby zawsze był zjednoczony.

CZYTAJ DALEJ

Izabela Tyras: kolejne pokolenie przejmuje sztafetę pielgrzymkową

2021-09-25 08:12

[ TEMATY ]

rodzina

pielgrzymka

małżeństwo

MBoguslaw /pixabay

„Zawsze najbardziej wzrusza mnie to, jak pielgrzymują całe rodziny” – powiedziała dla Family News Service Izabela Tyras, dyrektor Biura Prasowego Jasnej Góry. W dniach od 25 do 26 września br. odbędzie się XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Z racji roku św. Józefa przeżywana będzie pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Wśród licznych pielgrzymów jasnogórskich rodziny zajmują szczególne miejsce.

W niedzielę 26 września, w dniu centralnej uroczystości, na Szczycie Jasnogórskim o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. W jej ramach zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie oraz dokona się zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Pokoju. Ponadto ślubowanie złożą nowi doradcy życia rodzinnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję