Reklama

Niedziela Świdnicka

Ferie tylko w domu

Z powodu pandemii tegoroczny termin ferii zimowych uległ zmianie. Wszyscy uczniowie w całej Polsce udali się na nie tuż po przerwie świątecznej tj. od 4 do 17 stycznia 2021.

2021-01-09 21:00

[ TEMATY ]

ferie 2021

facebook.com

Tegoroczne ferie będą bardzo nietypowe

Tegoroczne ferie będą bardzo nietypowe

Czas odpoczynku od zdalnych zajęć szkolnych zbieg się z narodową kwarantanną, która rozpoczęła się 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia - jest to powodowane decyzją rządu i niewątpliwie ma wpływ na tegoroczne ferie zimowe. W okresie przerwy od nauki dzieci napotykają na ograniczenia w przemieszczaniu.

Reklama

Ferie z powodu koronawirusa są inne niż wszystkie dotychczasowe. Nie tylko odbywają się w jednym okresie, ale ze względu na zamknięte hotele, pensjonaty i stoki narciarskie uczniowie muszą zapomnieć o wyjazdach w góry. Na tym jednak nie koniec. W czasie ferii zimowych dzieci muszą pozostać w domach. Odstępstwem od tej zasady są półkolonie organizowane dla uczniów klas I-IV. Rząd postanowił, że od godz. 8 do godz. 16 zakazane jest samodzielne wychodzenie z domu dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia.

Wiele parafii, z którymi rozmawiała Niedziela Świdnicka, z wiadomych przyczyn nie organizuje żadnych ferii, zimowisk, czy półkolonii. Także Caritas świdnicki wstrzymuje się od organizacji zimowego wypoczynku dla dzieci ze świetlic środowiskowych. Z informacji jakie uzyskaliśmy od Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, z całego Dolnego Śląska wpłynęło 140 wniosków na organizację zimowisk lub półkolonii, z czego pozytywnie zaakceptowano tylko 43. Na liście nie znajduje się żadna z parafii diecezji świdnickiej.

Tak więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, pomysły i fantazję, aby ten trudny, wolny czas przeżyć i żeby go nie zmarnować.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KUL: Konferencja "Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację"

2021-01-25 16:10

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

KUL

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

Archiwum Instytutu Prymasa Wyszyńskiego/niedziela

„Miłość jest niejako dowodem osobistym naszego pochodzenia z Boga-Miłości, jest znakiem rozpoznawczym naszego synostwa Bożego” – kard. Stefan Wyszyński

„Miłość jest niejako dowodem osobistym naszego pochodzenia z Boga-Miłości,
jest znakiem rozpoznawczym naszego synostwa Bożego” – kard. Stefan Wyszyński

Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021.

– Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.

CZYTAJ DALEJ

Bp Stefan Regmunt: Biskup Adam kochał Kościół

2021-01-25 15:44

[ TEMATY ]

bp Adam Dyczkowski

Msza św. pogrzebowa

Karolina Krasowska

W zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego została odprawiona Msza św. pogrzebowa śp. bp. Adama Dyczkowskiego. Mszy św. z homilią bp. Stefana Regmunta przewodniczył pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

- Pożegnania nie należą do łatwych i radosnych doświadczeń człowieka. Dzisiaj pragniemy modlitwą podziękować Bogu za życie i posługę kapłańską, biskupią śp. bp. Adama Dyczkowskiego, z woli Boga i Kościoła biskupa zielonogórsko-gorzowskiego w latach 1993-2007, od 2007 roku seniora, ale jakże pełnego ofiarnej modlitwy i pracy. Niech Bóg wynagrodzi wszelki trud, a miłosierdzie Boże niech ogranie całe ludzkie życie księdza biskupa Adama - mówił na początku liturgii bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller: Joe Biden staje na czele najbardziej subtelnie-brutalnej kampanii dechrystianizacji kultury

2021-01-26 14:51

Monika Książek/Niedziela

Nie mogę popierać polityka proaborcyjnego, ponieważ buduje on mieszkania socjalne, gdybym ze względu na dobro względne musiał zaakceptować zło absolutne - stwierdził w wywiadzie dla Petry Lorleberg z portalu kath.net kard. Gerhard Ludwig Müller.

Emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary po raz kolejny podkreślił bezzasadność uprzedzeń, jakie żywione są w wielu krajach Zachodu wobec Polski, w tym w kręgach kościelnych. Jednocześnie odnosząc się do sytuacji w Stanach Zjednoczonych, po objęciu władzy przez deklarującego się jako katolik, Joe Bidena zaznaczył, że kraj ten ze swoją skoncentrowaną władzą polityczną, medialną i ekonomiczną, staje na czele najbardziej subtelnie-brutalnej kampanii dechrystianizacji kultury zachodniej od 100 lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję