Reklama

Niedziela Wrocławska

Jak będzie wyglądał tegoroczny Dzień Chorego w naszej Archidiecezji?

11 lutego obchodzić będziemy XXIX Światowy Dzień Chorego. W tym roku wspólna modlitwa w Katedrze Wrocławskiej nabierze formy online. Tego też dnia rocznicę sakry biskupiej świętował będzie bp Andrzej Siemieniewski. Z tego powodu prośbę do wszystkich placówek zajmujących się chorymi i cierpiącymi skierowała Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Poniżej prezentujemy treść listu:

Ewa Melerska

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

„Bliskość jest tak naprawdę cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie. Jako chrześcijanie, przeżywamy bliskość jako wyraz miłości Jezusa Chrystusa, Dobrego Samarytanina, który ze współczuciem stał się bliskim każdego człowieka zranionego przez grzech. Zjednoczeni z Nim przez działanie Ducha Świętego jesteśmy powołani, by być miłosierni jak Ojciec i miłować zwłaszcza naszych braci chorych, słabych i cierpiących (por. J 13, 34-35). Przeżywamy tę bliskość nie tyko osobiście, ale także w formie wspólnotowej. Braterska miłość w Chrystusie rodzi bowiem wspólnotę, która potrafi leczyć, która nikogo nie opuszcza, która włącza i przyjmuje przede wszystkim najsłabszych.” (Z orędzia Papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Chorego)

Kochani Chorzy, Rodziny,

Reklama

Drodzy Opiekunowie, Pracownicy Służby Zdrowia, Wolontariusze

Zbliża się XXIX Światowy Dzień Chorego. Każdego roku przybywaliśmy do naszej Archikatedry by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii, modląc się za siebie nawzajem, a po modlitwie mogliśmy ucieszyć się swoją obecnością, podzielić talentami, wymienić doświadczenia i tak po ludzku pobyć ze sobą w tej bliskości, która, jak mówi Papież Franciszek „jest cennym balsamem”. Niestety pandemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia uniemożliwiają nam organizację Dnia Chorego w takiej formie jak dotychczas. Istnieją jednak środki, które możemy wykorzystać, by w tym dniu umożliwić jak największej liczbie naszych podopiecznych uczestnictwo we wspólnej Eucharystii w naszej Archikatedrze. Będzie to możliwe za pomocą transmisji diecezjalnego Radio Rodzina oraz dzięki stronie internetowej Wrocławskiego Gościa Niedzielnego. Zapraszamy zatem wszystkich tych, którym dobro chorych, starszych i niepełnosprawnych leży głęboko na sercu, by w dniu 11 Lutego 2021r o godzinie 10:00 zasiedli wspólnie z nimi przed odbiorniki radiowe bądź ekrany komputerów, by stworzyć jedną, wielką wspólnotę wiernych, łączących się w tym szczególnym dniu z Matką Bożą z Lourdes.

Prosimy także, aby przygotować dla chorych tekst litanii do Litania do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i modlitwy, które chcemy wspólnie w tym dniu odmówić na zakończenie Eucharystii. Są one udostępnione na naszej stronie internetowej pod skróconym adresem https://tiny.pl/r1xzc . Można je stamtąd pobrać, wydrukować i przekazać chorym. Będzie to znak naszej jedności i solidarności z chorymi.

W dniu 11 lutego przypada również okrągła, bo już 15 rocznica święceń biskupich Czcigodnego Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Z tej okazji pragniemy prosić wszystkie placówki o nadesłanie nam swoich selfie, zdjęć grupowych, prac swoich podopiecznych wraz z życzeniami, które chcecie złożyć Księdzu Biskupowi. Z nadesłanych przez Was materiałów wykonamy foto - książkę, którą jako prezent od nas wszystkich wręczymy dostojnemu Jubilatowi. Materiały należy wysłać drogą elektroniczną do dnia 5 lutego 2021r na adres mailowy rzecznik@wroclaw.caritas.pl

2021-01-21 11:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mjanma: siostra zakonna powstrzymała policję przed atakiem na demonstrantów

2021-03-01 13:34

[ TEMATY ]

Siostra zakonna

Source Twitter

Katolicka zakonnica powstrzymała policję przed atakiem na demonstrantów w mieście Myitkyina, stolicy stanu Kaczin w północnej Mjanmie.

Siostra Ann Nu Thawng z diecezjalnego Zgromadzenia św. Franciszka Ksawerego wyszła na ulicę i uklękła przed funkcjonariuszami w pełnym rynsztunku bojowym, błagając ich, by nie strzelali do pokojowo manifestującej młodzieży, wyrażającej sprzeciw wobec wojskowego zamachu stanu. Tego dnia w Mjanmie zabito w całym kraju 18 demonstrantów, a ponad 30 zostało rannych.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikWielkopostny: Spojrzenie na Krzyż

2021-02-28 21:30

[ TEMATY ]

krzyż

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Wielki Post - czas kontemplacji tajemnicy odkupienia - kieruje nasze oczy i serca ku krzyżowi, na którym zawisła Największa Miłość: pełna miłosierdzia miłość Boga do grzesznego człowieka; Miłość, która umiłowała grzesznika do końca. Dlatego niepokoi nas spojrzenie na krzyż, bo budzi refleksję odnośnie przyjęcia tej Miłości i naszej odpowiedzi na Nią. Zastanówmy się dziś dlaczego akurat na krzyżu Bóg ofiarował nam swoje zbawienie.

Bł. Matka Maria Karłowska mówi: „To miłość Serca Jezusowego dla nas wyrwała Go z łona Ojca i przykuła do krzyża. I wszystkie gwoździe całego świata nie mogłyby tego uczynić, gdyby On sam nie zechciał wisieć na krzyżu, nagi i krwią zbroczony, aż do śmierci. Nikt nie mógłby Go dotknąć bez Jego woli, więc czego doznał - chciał doznać. Dlaczego? Bo nas ukochał od wieków i postanowił nas zbawić, a krzyż jaśniał Mu obietnicą miłości i zbawienia.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Sakowicz: chrześcijaństwu w Iraku grozi dziś wymarcie

2021-03-03 12:16

[ TEMATY ]

Irak

Franciszek w Iraku

Vatican News

Chrześcijanie w Iraku

Chrześcijanie w Iraku

Z Ur Chaldejskiego na terenie dzisiejszego Iraku wywędrował do Ziemi Obiecanej Abraham - "Ojciec wiary" i "Patriarcha" wyznawców trzech monoteizmów, stąd jest to miejsce ważne dla żydów, chrześcijan i muzułmanów - powiedział PAP członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. Eugeniusz Sakowicz z UKSW w Warszawie.

Profesor podkreśla, że z powodu prześladowań ze strony różnych grup muzułmańskich chrześcijaństwu grozi dziś w Iraku wymarcie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję