Reklama

Niedziela Małopolska

Heroiczna służba krakowskich misjonarzy. Możemy im pomóc

Setki tysięcy wiernych w krajach misyjnych nie mają możliwości przystępowania do sakramentów świętych. W dodatku w wielu miejscach panuje głód. Możemy wesprzeć krakowskich misjonarzy.

Archiwum o.o. Franciszkanów

Różaniec i Msza św. w intencji misji

Różaniec i Msza św. w intencji misji

W każdy 20. dzień miesiąca o godz. 16 w bazylice św. Franciszka w Krakowie prowadzony jest Różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 odprawiana jest Msza św. wotywna ku czci błogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.

Reklama

Praca franciszkańskich misjonarzy w czasie pandemii jest bardziej wymagająca. Ministerstwa zdrowia niektórych krajów Ameryki Południowej przedstawiły wysokie wymagania dot. otwarcia kościołów. Parafia musi zabezpieczyć wiernych i pracowników przed zakażeniem, dostarczając sprzęt oraz środki chemiczne i wyznaczyć wykwalifikowany personel do pomocy. Większości ubogich parafii na to nie stać, dlatego wiele świątyń pozostaje zamkniętych.

– Ludzie w Peru cierpią. Restrykcje, które Kościół musi spełnić, aby przyjąć wiernych, są bardzo wymagające. Dlatego większość ludzi od marca ubiegłego roku do dzisiaj pozostaje bez możliwości korzystania z sakramentów. Bardzo proszę was o modlitwę za nich! Także w duchu wdzięczności za to, że my mamy tę łaskę przystąpienia do sakramentów – powiedział o. Dariusz Gaczyński, sekretarz ds. misji franciszkańskich. – Słuchając wypowiedzi i komentarzy naszych krakowskich misjonarzy w Boliwii, Peru, Paragwaju i Ugandzie widzimy, że sytuacja jest bardzo napięta. Kościoły zostały otwarte pod koniec ubiegłego roku – informuje o. Dariusz. I dodaje: – Dramat jest z jednej strony duchowy. Proboszczowie ze względu na restrykcje nie mogą udostępnić miejsca na modlitwę. Setki tysięcy ludzi nie mają możliwości przystąpienia do sakramentów. Z drugiej strony wiele osób cierpi głód. Praca naszych misjonarzy jest także wokół tych potrzeb zorganizowana. Oni stworzyli punkty, z których rozprowadzają żywność i ciepłe obiady dla potrzebujących. Misjonarze proszą nas także o zakup niezbędnych lekarstw, tj. antybiotyków.

Ojciec Dariusz dziękuje za modlitwę w intencji misjonarzy i prosi także o pomoc materialną dla swoich współbraci. Szczegółowe informacje: misje.franciszkanie.pl/wspomoz/.

2021-01-21 22:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ordo Iuris: desakralizacja kościoła w Krakowie zablokowana

2021-03-02 11:12

[ TEMATY ]

Kościół

Ordo Iuris

Krakowski kościół Niepokalanego Poczęcia NMP był zagrożony desakralizacją. Miasto Kraków planowało korektę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która otwierałaby drogę do zmiany przeznaczenia budynku, pełniącego aktualnie funkcję kaplicy szpitalnej i siedziby duszpasterstwa tradycji łacińskiej. Instytut Ordo Iuris informuje, że zgłosił uwagi do planowanej zmiany planu, które zostały uwzględnione. Oznacza to, że zmiana została skutecznie zablokowana.

Przyszłe losy kościoła nie są jednak pewne, dlatego Instytut Ordo Iuris poinformował, że kontynuuje działania w celu zagwarantowania ochrony sakralnego charakteru tego miejsca.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa serca

2021-03-02 22:01

[ TEMATY ]

modlitwa

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Post, modlitwa i jałmużna to według Kościoła katolickiego trzy najważniejsze założenia Wielkiego Postu.

Od Środy Popielcowej kroczymy wielkopostnymi ścieżkami, które przez pracę nad sobą, modlitwę, sakrament pokuty i pojednania mają nas doprowadzić do wydarzeń paschalnych, do Triduum a w konsekwencji do radości Wielkanocnego Poranka. Niezwykłymi drogowskazami na tej drodze są znane nam praktyki wielkopostne, jak post, modlitwa i jałmużna. Spróbujmy uświadomić sobie ich znaczenie.

CZYTAJ DALEJ

Fundacja Małych Stópek: akcja „Wielkopostne Porządki”

2021-03-03 20:33

[ TEMATY ]

Fundacja Małych Stópek

apel o pomoc

Adobe Stock

W Wielkim Poście Fundacja Małych Stópek zaprasza, by dać coś z siebie bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Dlatego organizuje akcję „Wielkopostne Porządki”.

„Do Świąt Wielkanocnych chcemy zdążyć zaopatrzyć domy pomocy społecznej w całej Polsce w niezbędną do przedświątecznych porządków chemię gospodarczą. Niby nic, a jednak wiele i praktycznie, zważając na potrzeby tego typu placówek” - wyjaśnia szczecińska organizacja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję