Reklama

Kościół

Serce w Serce z Jezusem

Profeto wznawia ewangelizacyjne spotkania z cyklu „Serce w Serce z Jezusem”, ale wyłącznie w formie on-line. Msze św. z modlitwą o uzdrowienie z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach w ostatnie wtorki miesiąca transmitowane będą na antenie Radia Profeto i on-line na kanale Profeto w serwisie YouTube.

[ TEMATY ]

serce

Jezus

transmisja online

materiał praoswy

Serce w Serce z Jezusem

Serce w Serce z Jezusem

Link do transmisji: Zobacz

Najbliższe nabożeństwo odbędzie się we wtorek 26 stycznia o godz. 20.00 i poprowadzą je ks. Michał Olszewski SCJ i ks. Karol Milewski SCJ. Po Mszy św. z homilią zaplanowana jest konferencja, a potem adoracja z modlitwą o uzdrowienie.

Reklama

Ze względu na epidemię zapraszamy wyłącznie do duchowej łączności za pośrednictwem naszego radia i transmisji live na YouTube. Ale mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli modlić się wspólnie w kościele w Stadnikach.

Początek ewangelizacyjnych nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie sięga Roku Wiary i słynnego "Credo" głoszonego w niewielkiej parafii Niskowa k. Nowego Sącza przez ks. Michała Olszewskiego SCJ. Eucharystia z kazaniem, a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie zaczęły gromadzić tłumy ludzi. Z czasem spotkania te otrzymały nazwę "Serce w Serce z Jezusem", a ks. Michał wypracował formę, która pozwala na uczestnictwo w Eucharystii, wysłuchanie konferencji po Mszy św. oraz przeżycie nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

2021-01-26 18:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niechaj Jej Niepokalane Serce zatriumfuje

Data 13 maja 1917 r. zapisała się mocno w historii Kościoła katolickiego oraz w historii wielu narodów. Tego dnia po raz pierwszy ukazała się trojgu dzieciom w portugalskiej Fatimie Matka Najświętsza. Zrazu dzieci były przerażone, nie wiedziały, co robić, co o tym myśleć. Ale Matka Boża je uspokoiła: - Nie bójcie się, nie zrobię wam nic złego. I taka była rozmowa: - Skąd Pani jest? - Jestem z nieba. - A czego Pani ode mnie chce? - pytała Łucja. - Przyszłam was prosić, abyście przychodzili tu przez sześć kolejnych miesięcy 13. dnia, o tej samej godzinie. Następnie powrócę tu jeszcze siódmy raz. - A ja też pójdę do nieba? - pytała Łucja. Tak. - A Hiacynta? - Też. - A Franciszek? - Również, ale musi jeszcze odmówić wiele Różańców... To był bardzo ciekawy dziecięcy dialog z Matką Jezusa, który odnosił się do ich życia religijnego.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Hołd z kwiatów dla Niepokalanej

2021-12-08 19:13

[ TEMATY ]

Jasna Góra

BP Jasnej Góry

- Oby nigdy w Ojczyźnie Jasnej Góry nie zabrakło światła nadziei – apelował abp Wacław Depo na Jasnej Górze podczas „Hołdu z kwiatów” w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Metropolita częstochowski dokonał aktu zawierzenia Kościoła, Polski i świata Maryi. Zimno nie zniechęciło pielgrzymów i wiernych archidiecezji częstochowskiej zgromadzonych na jasnogórskim placu..

- Każdego dnia gazety, radio, telewizja nagłaśniają zło, przyzwyczajając nas do najtragiczniejszych rzeczy i sprawiając, że znika nasza wrażliwość sumienia i osobista odpowiedzialność – mówił abp Depo i podkreślił, że Maryja, której „Niepokalanie Poczęcie jest znakiem prymatu łaski Bożej, miłosierdzia nad światem” w swej macierzyńskiej trosce pomaga doświadczać zwycięstwa łaski nad grzechem.

CZYTAJ DALEJ

Dziecięce listy do Niepokalanej

2021-12-08 19:53

Marzena Cyfert

Podczas obrzędu palenia listów

Podczas obrzędu palenia listów

W parafii św. Michała Archanioła na Ołbinie na Eucharystię kończącą rekolekcje dzieci przyniosły listy, które napisały do Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. na zewnątrz kościoła miała miejsce wspólna modlitwa do Matki Bożej z obrzędem palenia listów. Był to znak modlitwy przesłanej do Maryi.

– Nie jest to nic magicznego ani związanego z jakimś zabobonem, jest to symboliczne pokazanie, co się dzieje z modlitwą każdego z nas – mówił o. Michał Piechota, salezjanin i tłumaczył: – Zobaczcie, widać, że dym z tego ogniska unoszony jest wiatrem do góry. I tak samo jest z każdą naszą modlitwą – wypowiadaną, czy taką, którą mamy w sercu. Ona nigdy nie trafi gdzieś w kąt, nigdy nie będzie modlitwą, która nie dotrze do Pana Boga. Ona zawsze do Niego dociera. To, że czasem Pan Bóg te nasze modlitwy wysłuchuje nie tak, jak byśmy chcieli, to już inna sprawa. Ale pamiętajmy o tym, że Bóg nigdy o nikim nie zapomina i zawsze każdą modlitwę słyszy. Dzisiaj to dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ przyszliśmy tutaj z Matką Bożą Niepokalaną i to do Niej piszemy listy i przez Nią będziemy prosić Pana Boga – mówił o. Michał i zachęcił do wspólnej modlitwy do Maryi. Po modlitwie podczas śpiewu pieśni maryjnych o. Michał wrzucał listy do ogniska. Można było również podejść indywidualnie i wrzucić swój napisany list.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję