Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Konkurs i Msze św. na urodziny ks. Blachnickiego

Oaza świętuje urodziny swojego założyciela.

[ TEMATY ]

oaza

konkurs

ks. Franciszek Blachnicki

Ruch Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej

Fragment oazowego plakatu zachęcającego do zamawiania Mszy św.

Fragment oazowego plakatu zachęcającego do zamawiania Mszy św.

Ruch Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej będzie świętował 100. urodziny swojego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji ogłosił konkurs z nagrodami na prace traktujące o ks. Blachnickim. Zainteresowani mogli się zgłaszać mailowo do końca stycznia br.

Forma wykonywanych prac jest dowolna: mogą to być rysunki, utwory muzyczne, wiersze itp.

Oprócz tego oazowicze zachęcają wszystkich do udziału w nowej inicjatywie. – Urodziny ks. Franciszka Blachnickiego przypadają 24 marca. Zachęcamy więc do zamówienia w swojej parafii Mszy św. w intencji beatyfikacji założyciela ruchu, najlepiej na 24 marca, w dniu jego urodzin – mówią oazowicze.

Reklama

Poinformować można oazę o zamówionych Mszach św. poprzez wypełnienie specjalnego formularza - tutaj.

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki urodził się 24 marca 1921 r. w Rybniku. 25 czerwca 1950 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Stanisława Adamskiego w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. Wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Założył Ruch Światło-Życie, Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i Chrześcijańską Służbę Wyzwolenia Narodów oraz wspólnoty życia konsekrowanego: Instytut Niepokalanej Matki Kościoła, Wspólnotę Chrystusa Sługi oraz Unię Kapłanów Chrystusa Sługi. Był więziony w obozach koncentracyjnych, w tym w Auschwitz, i prześladowany przez Służbę Bezpieczeństwa PRL. Zmarł nagle 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu.

Piszemy też o tym w bieżącej Niedzieli na Podbeskidziu nr 6 na 7 lutego 2021 r.

2021-02-08 11:13

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Palma wielkanocna

[ TEMATY ]

konkurs

palma

Zofia Białas

W dniu 20 marca 2016 r. Filia Biblioteczna Mi G BP w Wieluniu we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rudzie wzięła udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej w kościele św. Wojciecha. Na tę okoliczność, w ramach warsztatów ludowych "Ocalić od zapomnienia...", z inicjatywy Biblioteki, we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rudzie, wykonano trzymetrową palmę wielkanocną.

CZYTAJ DALEJ

Znaczek pocztowy ku pamięci Papieża Emeryta Benedykta XVI

2023-01-30 10:30

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Poczta Watykańska /materiał prasowy

31 styczna mija dokładnie miesiąc od śmierci Papieża Emeryta. Aby uczcić Benedykta XVI Poczta Watykańska wydaje nowy znaczek i specjalny stempel pocztowy.

Na znaczku umieszczono jest zdjęcie Papieża zrobione 21 lipca 2009 r. podczas jego wakacyjnego pobytu w Dolinie Aosty. Znaczek o wartości 1,25 euro został wydrukowany w Belgii, w drukarni Bpost, w nakładzie 105.000 egz.

CZYTAJ DALEJ

Papież wyrusza w podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego

2023-01-31 07:07

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

We wtorek rano papież Franciszek wyrusza w podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, dwóch afrykańskich krajów ciężko dotkniętych krwawymi konfliktami, kryzysem uchodźczym i głodem. Pielgrzymka, która potrwa do niedzieli, jest jego 40. zagraniczną podróżą w ciągu prawie 10 lat pontyfikatu.

Będzie to jedna z najtrudniejszych podróży z wielu względów; począwszy od tego, jakim jest wyzwaniem dla zdrowia 86-letniego papieża, a także z powodu bardzo skomplikowanej sytuacji w tych skrajnie biednych państwach oraz kwestii bezpieczeństwa i problemów logistycznych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję