Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Udowodnili, że chrześcijanin to nie lamus

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Monika Jaworska

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

- Dzisiaj wielu ludzi ma różne myśli w głowie. Te myśli sprowadzają nas na złą drogę i czasem prowadzą nas do samobójstwa. Wielu z moich kolegów popełniło samobójstwo, a widziałem się z nimi jeszcze kilka dni przed ich śmiercią. Powiem wam, że jak widzę, że 14-latki i 16-latki popełniają samobójstwo, bo mówią, że mają problemy, to po prostu nie mogę tego znieść! I walczymy o to słowami dzisiaj w rapie. Dzisiaj jesteście tutaj nie bez powodu - po to, żebyście usłyszeli treść Ewangelii, że możecie mieć życie wieczne, wystarczy tylko uwierzyć - powiedział raper Poison z Warszawy do młodych ludzi podczas koncertu w Cieszynie. Tam w sobotę 28 września po raz pierwszy odbywała się ewangelizacja sportowo-muzyczno-modlitewna pod hasłem „Chrześcijanin to nie lamus”

Reklama

Już od godz. 12 młodzi ludzie rywalizowali ze sobą w turnieju koszykówki ulicznej Streetball na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Cieszynie. Każdy uczestnik otrzymał z rąk inicjatora akcji - Włodzimierza Habarty - Pismo Święte i płytę z chrześcijańskim rapem. Młodym dopingowali rodzice i nauczyciele. Na boisku była również s. elżbietanka i księża, w tym ks. Bartosz Łacek z parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie z naklejoną na plecach kartką: „Czekam. Jestem do Twojej dyspozycji”. Rozmawiał z młodymi i spowiadał. Wygłosił również kerygmat.

- Jeśli teraz nawet wrócisz do domu, który jest pusty, nikt na ciebie w nim nie czeka, a może twoich rodziców nie ma, albo będą pijani leżeć, to niech cię ta sytuacja też nie załamuje. Nawet jeśli twoi rodzice przestali ciebie kochać, to Bóg zawsze Cię kocha, zna, woła i szuka po imieniu. Trzeba tylko otworzyć serce, aby się Mu dać odnaleźć. Nie zawsze nam wystarcza na to odwagi. Czasami musimy doświadczyć największego zła, bagna, dziadostwa w naszym życiu, ale miejmy zawsze tę świadomość, że nawet jakbyśmy się dopuścili najgorszych grzechów, jeśli tylko zechcemy, Bóg nam przebacza, bo nas kocha - powiedział ks. Bartosz Łacek. Po krótkiej modlitwie rozpoczął się koncert chrześcijańskiego hip-hopu „Holy rap”. Wystąpili raperzy: Poison, Allen, Beno oraz DJ Antonio. Raperzy dzielili się ze słuchającymi świadectwami swojej wiary. Opowiedzieli o tym, jak się zagubili w swoim życiu i jak spotkali Boga na swojej drodze.

Po koncercie uczestnicy przeszli do kościoła św. Elżbiety, gdzie od godziny 19.30 trwał wieczór modlitewny, a następnie Eucharystia, którą celebrowało 6 kapłanów. Proboszcz parafii św. Elżbiety, ks. Jacek Gracz, podkreślił w kazaniu, że wiara, to coś najcenniejszego, co Bóg nam dał. Zachęcał młodych do zabrania symbolicznych woreczków z solą na znak bycia solą ziemi. - Biada kapłanowi, który nie żyje tym, co głosi i co czyni przy ołtarzu. Jeszcze mamy trochę Roku Wiary. Jezus będzie to ciągle powtarzał: „Czy jesteś solą ziemi? Czy jesteś światłem świata?” - podkreślił kapłan. Ewangelizacja zakończyła się modlitwą uwielbienia i błogosławieństwem kapłańskim.

2013-10-22 10:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Słowa

[ TEMATY ]

ewangelizacja

cfd.sds.pl

Projekt "Domu Słowa"

Projekt

Kamień węgielny wraz z aktem erekcyjnym Domu Słowa został wmurowany w fundamenty nowej części Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów. - To dzieło ma być budowane na skale słowa Bożego i promieniować mocą i pięknem Ewangelii na Polskę, Europę i cały świat – mówi dyrektor CFD ks. Krzysztof Wons.

Kamień węgielny Domu Słowa złożony jest z nadesłanych przez osoby z Polski i zagranicy wersetów z Pisma Świętego, zawierających Słowo Boże, które najbardziej wpłynęło na ich życie. To fragmenty, które zrodziły ich do wiary, podniosły, nawróciły, wskazały drogę, okazały się przełomem w historii osobistej, rodzinnej, wspólnotowej. Ulubione cytaty przesyłali również ludzie niewierzący, dla których Biblia pozostaje wielkim kodem kulturowym.

CZYTAJ DALEJ

Święty celnik

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Św. Mateusz

Grażyna Kołek

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

To święty, do którego bardzo często odwołuje się papież Franciszek, wskazując na drogę własnego powołania. Ewangeliści Marek i Łukasz nazywają Mateusza najpierw „Lewi, syn Alfeusza” (Mk 2, 14; Łk 5, 27), dopiero później w innych miejscach wymieniane jest imię Mateusz.

Na pewno Mateusz był Galilejczykiem. Jego pracą było pobieranie ceł i podatków w Kafarnaum nad Jeziorem Tyberiadzkim – w mieście położonym przy ważnym szlaku handlowym łączącym Galileę z Damaszkiem. To właśnie w Kafarnaum Chrystus zastał go w komorze celnej i powołał na swojego apostoła. Do tego wydarzenia nawiązał papież Franciszek, kiedy wyjaśniał swoje motto: Miserando atque eligendo. Jest ono zaczerpnięte z homilii św. Bedy Czcigodnego, który komentując ewangeliczne opowiadanie o powołaniu św. Mateusza, napisał: „Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me” (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ spojrzał na niego z miłością i go wybrał, powiedział do niego: Pójdź za Mną). Otóż w święto św. Mateusza młody Jorge Mario Bergoglio – miał wtedy 17 lat – doświadczył w szczególny sposób miłującej obecności Boga w swoim życiu.

CZYTAJ DALEJ

Podróż za darmo komunikacją miejską? 22 września we Wrocławiu

2021-09-21 20:19

Wojciech Mścichowski

W związku z corocznymi obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, 22 września 2021 roku, w Dniu bez Samochodu, przez cały dzień bezpłatnie będzie można korzystać z przejazdów komunikacją miejską i międzygminną.

W przeciwieństwie do innych miast, w stolicy Dolnego Śląska darmowa komunikacja skierowana jest do wszystkich podróżnych, nawet tych, którzy na co dzień nie poruszają się samochodem – to oznacza, że aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów, nie trzeba posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję