Reklama

Niedziela Wrocławska

Miłość ukrzyżowana

W parafii św. Augustyna spotkała się grupa modlitewna Przyjaciele Miłości Ukrzyżowanej. Jest to kolejna inicjatywa duszpasterska u kapucynów.

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Spotkanie koncentrowało się na rozważaniach dotyczących Maryi z Nazaretu, pierwszej charyzmatyczki Kościoła. Od kilku tygodni grupa modlitewna pochylała się nad tematem zwiastowania i wszystkimi wydarzeniami towarzyszącymi.

- Bardziej koncentrujemy się na fizycznym aspekcie macierzyństwa Maryi, lecz św. Augustyn i inni Ojcowie Kościoła podkreślają, że Jezus zamieszkał najpierw w sercu Matki Boga. I to stanowi o jej świętości i wyjątkowości. Natomiast to Boże macierzyństwo jest czymś wtórnym w relacji Maryi z Bogiem – mówił br. Aleksander Piątkowski, opiekun grupy.

Reklama

Zakonnik wskazał na pewne greckie określenie występujące w Piśmie Świętym genoito, które oznacza „niech się stanie”. - Dlaczego to takie ważne? Okrzyk Maryi skierowany do anioła nie jest nacechowany jakąś rezygnacją i determinacją. Przeciwnie, jest wyrazem jej całkowicie świadomej wiary. Łaciński odpowiednik fiat może sugerować zgodę podjętą z pewną rezygnacją, ale grecki oryginał na pewno nie ma takiego znaczenia – dodał br. Aleksander.

-Inicjatywa naszych spotkań nie jest nowa, u braci kapucynów spotykamy się już z trzeci rok jako PMU, a wcześniej przez kilkanaście lat funkcjonowaliśmy jako fundacja Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej przy innej parafii, więc teraz po prostu kontynuujemy tradycję spotkań w tamtym duchu. Bracia kapucyni przyjęli nas pod swoje skrzydła. Natomiast treść i charakter katechez jest uzależniona od aktualnego opiekuna przydzielonego przez brata Przeora. Katecheza podprowadza pod właściwą modlitwę i adorację, która jest najważniejszą częścią tych spotkań – tłumaczy koordynatorem spotkań grupy PMU Anna Mańka.

Przyjaciele Miłości Ukrzyżowanej to grupa osób, które adorują Jezusa w Najświętszym Sakramencie poprzez modlitwę ciszy, słowną i śpiewem. Jak piszą o sobie - „zależy nam na tym, by Chrystus był pośród nas uwielbiony jako Król naszego życia i Miłość, która dała się  ukrzyżować, aby wyprowadzić nas z naszej śmierci do zmartwychwstania i prawdziwego życia”. Spotkania modlitewne odbywają się w każdą I i III środę miesiąca o godz. 19:30.

2021-03-03 22:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lekarka z Krakowa: zawierzyłam Maryi i po raku nie ma śladu

2021-05-14 11:20

Anna Bandura

Chciałabym to świadectwo szczególnie skierować do tych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą pojechać na zawierzenie na Jasną Górę i łączą się z sanktuarium przez transmisję internetową.

Mój tata był chory na nowotwór. Został wyleczony i przez jakiś czas cieszył się zdrowiem. Wszystko zmieniło się w chwili rutynowych badań kontrolnych. Rezonans magnetyczny – potwierdzony przez dwóch lekarzy – wskazał wznowę choroby i przerzuty do kości. Czekaliśmy wtedy na wyniki badania PET CT, które miało szczegółowo określić charakter i rozległość zmian przerzutowych. Martwiłam się, bo to oznaczało, że rak powrócił i teraz tatę czeka druga, dużo trudniejsza walka o zdrowie.

CZYTAJ DALEJ

Premier: Polski Ład wyrasta z autentycznego programu solidarności

2021-05-17 08:20

[ TEMATY ]

premier

PAP

Polski Ład wyrasta z autentycznego programu solidarności - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przed wyjazdem w trasę, podczas której szef rządu będzie promował rozwiązania Polskiego Ładu.

Jak mówił podczas briefingu szef rządu, "Polski Ład ma wywrócony do góry nogami porządek z powrotem poukładać". "Chcemy pokazać ten nasz program, a właściwie coś więcej niż program, bo to nowa umowa społeczna, propozycje nowej umowy społecznej wszystkim Polakom" - poinformował. "Chcemy zapoznać Polaków z tą umową, ale jednocześnie jest coś ważniejszego: chcemy usłyszeć od Polaków, co oni myślą, co Polacy myślą o Polskim Ładzie" - podkreślał szef rządu.

CZYTAJ DALEJ

Św. Józefie... zwierciadle cierpliwości

2021-05-17 21:30

[ TEMATY ]

św. Józef

nabożeństwo majowe

#NiezbędnikMaryjny

źródło: http://nowenny.pl/miesiac-ku-czci-sw-jozefa

Widząc św. Józefa powinniśmy dostrzec cnotę cierpliwości, której niestety często nam brakuje.

Zwierciadło, inaczej lustro, odbija padające na nie światło i zwraca się ku temu, kto na nie patrzy. Widząc św. Józefa powinniśmy dostrzec cnotę cierpliwości, której niestety często nam brakuje. Papież Franciszek w swoim liście Patris Corde mówi, iż ,,pierwszym etapem prawdziwego wewnętrznego uzdrowienia jest przyjęcie własnej historii, to znaczy uczynienie w sobie miejsca także na to, czego nie wybraliśmy w naszym życiu”. Św. Józef w swoim życiu również sam nie wybrał, iż będzie musiał wychować Jezusa i przyjąć pod swój dach Maryję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję