Reklama

Niedziela Przemyska

Przemyśl: Dzień skupienia MI

Od stycznia br. w każdą ostatnią sobotę miesiąca odbywają się dni skupienia online dla młodzieży z Rycerstwa Niepokalanej oraz dla tych, którzy interesują się duchowością maryjną.

archiwum MI

Ostatnie spotkanie pod hasłem „UZDROWIENIE” miało miejsce 27 lutego od godz. 17.00 do 21.00. Patronką spotkania była Najświętsza Maryja Panna z Lourdes. Uczestnicy poznali objawienia św. Bernadetcie Soubirous dzięki prezentacji s. Wiktorii, był czas wspólnego dzielenia się, a także czas modlitwy o uzdrowienie, którą poprowadził ks. Piotr Czarniecki.

Reklama

Informacje o kolejnych spotkaniach są dostępne na profilu FB: Młodzież MI Podkarpacie oraz na stronie internetowej rycerstwo.przemyska.pl. Organizowaniem spotkań zajmują się siostry franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej z Przemyśla.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu, mimo, że w formie zdalnej ceni sobie te spotkania i chętnie uczestniczy w formacyjnych spotkaniach. Jak wskazują ich świadectwa: - Pierwszy raz byłam na takim skupieniu, ale już wiem, że nie ostatni.... i było to naprawdę mocne. Czułam, jakby to, co siostry mówiły w kaplicy, mówiła nam sama Maryja.

Inni są wdzięczni za te spotkania i za możliwość zaczerpnięcia z duchowości sióstr rycerstwa Niepokalanej: - Dziękuję bardzo za ten wieczór. Było pięknie i w ogóle najlepiej. Jestem jakaś taka ucieszona, taka spokojna w sercu. Dziękuję” – pisze jedna z uczestniczek. - „Dziękuję, to był piękny czas! ;) dobrze, że są takie skupienia – zauważa inna.

2021-03-04 11:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Święta Hildegarda na nowo odkrywana

2021-09-18 10:07

ks. Łukasz Romańczuk

o. Antoni Rachmajda

o. Antoni Rachmajda

Dziś przy parafii pw. św. Rodziny rozpoczęła się konferencja"Medycyna św. Hildegardy, w której nie ma chorób nieuleczalnych".

Zanim rozpoczęła się cześć wykładowa, uczestnicy sympozjum mieli możliwość uczestnictwa w Eucharystii, której przewodniczył ks. Przemysław Vogt, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, a homilię wygłosił o. Antoni Rachmajda, karmelita. Natomiast wszystkich obecnych na Mszy św. przywitał ks. Piotr Jakubuś, proboszcz parafii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję