Reklama

Niedziela Przemyska

24h Męki Pańskiej w Przemyślu

Wspólnota Męski Różaniec i Wojownicy Maryi w Przemyślu przeżywali 12 i 13 marca modlitwę 24 godzin Męki Pańskiej według Sługi Bożej Luisy Picaretty.

https://www.facebook.com/WMPrzemysl

Wojownicy Maryi czuwali z całymi rodzinami

Wojownicy Maryi czuwali z całymi rodzinami

Włoska mistyczka Luisa Picaretta, która żyła na przełomie XIX i XX wieku przeżyła 60 lat i żywiła się tylko i wyłącznie Eucharystią. Ta mistyczka miała wizje i objawienia Pana Jezusa. Z tych wizji zrodziła się książka 24 godziny Męki Pana. Jest to godzina po godzinie spisane to, co Pan Jezus przeżył w trakcie swojej Męki. Jest to doświadczenie bardzo głębokie i bardzo mistyczne, ukazujące krok po kroku sens każdego cierpienia - mówi Piotr Hubert Kowalski ze Wspólnoty Męski Różaniec w Przemyślu.

Reklama

Każda godzina Męki rozpoczyna się krótki wstępem, następnie czytana jest treść godziny męki ze wspomnianych objawień. Każda godzina kończy się modlitwą zakończenia. Ważne jest, aby zjednoczyć się wtedy z Panem Jezusem i przeżyć tę godzinę męki – tłumaczy Piotr Hubert Kowalski.

Modlitwa 24 godzin Męki Pańskiej według Sługi Bożej Luisy Picaretty rozpoczeła się Koronką do Bożego Miłosierdzia, różańcem i Eucharystią o godz. 15, w kościele św. Józefa w Przemyślu. Następnie przeniesiono Najświętszy Sakrament do sali kolumnowej, gdzie od godz. 17, do godz. 17 następnego dnia trwała adoracja. Podczas 24-godzinnego nabożeństwa była także możliwość do skorzystania z sakramentu pokuty, a także rozmowy nt. swojej wiary.

2021-03-17 09:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Stygmaty św. Franciszka z Asyżu

2021-09-17 13:44

[ TEMATY ]

Św. Franciszek z Asyżu

flickr.com

17 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Odwołuje się ono do wydarzenia z 1224 r. na górze La Verna, podczas którego św. Franciszek z Asyżu otrzymał dar stygmatów, ślady męki Chrystusa. Był to pierwszy historycznie udokumentowany przypadek tego typu mistycznego doświadczenia w historii chrześcijaństwa.

W życiu św. Franciszka z Asyżu (1182-1226) szczególne miejsce zajmowała kontemplacja wcielenia Chrystusa. Niespełna rok po urządzeniu w Greccio inscenizacji biblijnej narodzenia Pana Jezusa, Franciszek trwał na modlitwie i czterdziestodniowym poście ku czci Michała Archanioła. W 1224 roku, najprawdopodobniej 14 września rano, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, kiedy na górze La Verna (popularnie zwanej w Polsce Alwernią), modlił się i kontemplował mękę Chrystusa, otrzymał na swoim ciele niezwykły dar - stygmaty.

CZYTAJ DALEJ

Fumigacja kościoła pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

2021-09-17 22:26

[ TEMATY ]

Parafia Zbąszynek

kościół w Chlastawie

JAN MIKUŁAparafiazbaszynek.pl

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Od 6 września w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie prowadzona jest fumigacja, której celem jest zwalczenie korników, które znajdują się w drewnianym kościółku.

Fumigacja jest przeprowadzana za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Substancje te nazywane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Zakończenie prac fumigacji przewidywane jest pod koniec września i z tego powodu na ten czas zamknięty jest kościółek w Chlastawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję