Reklama

Niedziela Świdnicka

Biskup pyta: Jak pozyskać młodzież?

Wydział Duszpasterski zorganizował zdalne spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży i przedstawicieli młodzieży skupionych przy parafiach, aby uzyskać odpowiedź: jak dotrzeć do młodych po pandemii?

2021-03-22 11:58

[ TEMATY ]

Świdnica

mlodzież

ks. Krzysztof Ora

Twórcza rozmowa i wymiana myśli była przedmiotem spotkania duszpasterstwa młodzieży

Twórcza rozmowa i wymiana myśli była przedmiotem spotkania duszpasterstwa młodzieży

Spotkanie 18 marca poprowadził bp Marek Mendyk w asyście ks. kan. Krzysztofa Ory oraz ks. Pawła Kilimnika – diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Tematami poruszanymi podczas spotkania była m.in. sytuacja duszpasterstw młodzieży w Diecezji Świdnickiej, poszukiwanie nowych perspektyw pracy z młodymi ludźmi w Kościele. - Co zrobić, aby młodego człowieka pozyskać dla Jezusa po pandemii? Jak dotrzeć do młodych? – pytał się młodych biskup. – Wraz z naszymi kapłanami chcemy realizować wspólne cele. Chcemy, aby ksiądz dla nas miał czas, abyśmy mogli razem, gdzieś wspólnie wyjechać – usłyszał w odpowiedzi biskup. – Jeżeli my księża będziemy dla młodych ludzi, to oni przyjdą. Duszpasterstwo zależy od zaangażowanego kapłana, który jest kreatywny, który potrafi dostosować się do młodzieży. Najpierw trzeba być – uzupełnił jeden z księży.

ks. Mirosław Benedyk

Okno programu "zoom.us", gdzie odbywały się rozmowy panelowe

Okno programu

A jakie są wasze oczekiwania? - pytał dalej biskup. - Ksiądz powinien zrozumieć młodzież, w jakim są miejscu, powinien pomóc zbliżyć się nam do Boga, żeby wytłumaczył co się dzieje w Kościele, aby zwracał się do nas młodzieżowym językiem, a nie encyklopedycznym. Dzisiejsza młodzież oczekuje rozmowy, tolerancji, szczerości, bezpośredniości. Dobry ksiądz to taki który zna problemy młodzieży, potrafi się z nią porozumieć, ponieważ zna tematy życia codziennego – mówili przedstawiciele młodzieży.

Ocena: +2 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Marek Mendyk objął kanonicznie diecezję świdnicką

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Ignacy Dec

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

ks. Mirosław Benedyk

Bp Marek Mendyk w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej

Bp Marek Mendyk w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej

W obecności biskupa nominata Marka Mendyka, Kolegium Konsultorów, Administratora Apostolskiego biskupa Ignacego Deca, biskupa pomocniczego Adama Bałabucha oraz pracowników poszczególnych kurialnych wydziałów, notariusz Świdnickiej Kurii Biskupiej ks. kan. Daniel Marcinkiewicz odczytał dokument od Stolicy Apostolskiej z papieską nominacją na biskupa diecezjalnego. Następnie biskup Marek złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wierności wobec Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Uwaga oszuści!

2021-04-19 10:15

BOŻENA SZTAJNER

W ostatnim czasie dochodzi do coraz większej ilości oszustw. Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe SMS-y z podejrzanym linkiem, podając się za firmę kurierską.

Wiadomości są różnej treści. Jedne informują o nadaniu przesyłki, inne o rzekomym zatrzymaniu jej przez „służby celne”. Przykładowego smsa nasza redakcja otrzymała od jednego z wrocławskich księży. Jak można zauważyć wiadomość ta nie wygląda podejrzanie. Gdy jednak kliknie się w link, następuje automatyczna instalacja aplikacji.

CZYTAJ DALEJ

Papież przyjął przewodniczącego Wspólnoty Sant'Egidio

2021-04-19 20:11

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Sant'Egidio

santegidio.org

Papież Franciszek przyjął dziś na audiencji Marco Impagliazzo, przewodniczącego Wspólnoty Sant'Egidio. Dialog międzyreligijny, zaangażowanie na rzecz pokoju, korytarze humanitarne i pomoc rodzinom w trudnych czasach pandemii: to według włoskiej agencji informacyjnej ANSA tematy poruszane podczas długiej rozmowy w Watykanie.

Po podróży papieża Franciszka do Iraku temat dialogu z innymi religiami pozostaje na pierwszym planie i należy go wzmacniać, biorąc pod uwagę, że może być dźwignią pokoju na terytoriach szczególnie dotkniętych konfliktami. Papież w szczególny sposób wyraził swoje zaniepokojenie wydarzeniami w północnym Mozambiku, kraju w którym Wspólnota Sant'Egidio jest zaangażowana i obecna od wielu lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję