Reklama

Niedziela Świdnicka

Biskup pyta: Jak pozyskać młodzież?

Wydział Duszpasterski zorganizował zdalne spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży i przedstawicieli młodzieży skupionych przy parafiach, aby uzyskać odpowiedź: jak dotrzeć do młodych po pandemii?

[ TEMATY ]

Świdnica

mlodzież

ks. Krzysztof Ora

Twórcza rozmowa i wymiana myśli była przedmiotem spotkania duszpasterstwa młodzieży

Twórcza rozmowa i wymiana myśli była przedmiotem spotkania duszpasterstwa młodzieży

Spotkanie 18 marca poprowadził bp Marek Mendyk w asyście ks. kan. Krzysztofa Ory oraz ks. Pawła Kilimnika – diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Tematami poruszanymi podczas spotkania była m.in. sytuacja duszpasterstw młodzieży w Diecezji Świdnickiej, poszukiwanie nowych perspektyw pracy z młodymi ludźmi w Kościele. - Co zrobić, aby młodego człowieka pozyskać dla Jezusa po pandemii? Jak dotrzeć do młodych? – pytał się młodych biskup. – Wraz z naszymi kapłanami chcemy realizować wspólne cele. Chcemy, aby ksiądz dla nas miał czas, abyśmy mogli razem, gdzieś wspólnie wyjechać – usłyszał w odpowiedzi biskup. – Jeżeli my księża będziemy dla młodych ludzi, to oni przyjdą. Duszpasterstwo zależy od zaangażowanego kapłana, który jest kreatywny, który potrafi dostosować się do młodzieży. Najpierw trzeba być – uzupełnił jeden z księży.

ks. Mirosław Benedyk

Okno programu "zoom.us", gdzie odbywały się rozmowy panelowe

Okno programu

A jakie są wasze oczekiwania? - pytał dalej biskup. - Ksiądz powinien zrozumieć młodzież, w jakim są miejscu, powinien pomóc zbliżyć się nam do Boga, żeby wytłumaczył co się dzieje w Kościele, aby zwracał się do nas młodzieżowym językiem, a nie encyklopedycznym. Dzisiejsza młodzież oczekuje rozmowy, tolerancji, szczerości, bezpośredniości. Dobry ksiądz to taki który zna problemy młodzieży, potrafi się z nią porozumieć, ponieważ zna tematy życia codziennego – mówili przedstawiciele młodzieży.

2021-03-22 11:58

Ocena: +2 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec: aby być miłosiernym, nie wystarczy mieć dobre serce

[ TEMATY ]

list

Świdnica

Ks. Daniel Marcinkiewicz

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, taki tytuł nosi list pasterski biskupa świdnickiego do wiernych diecezji świdnickiej zachęcający do dobrego przeżycia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. List został odczytany dziś we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

„W nasz tegoroczny Adwent włącza się w szczególny sposób Ojciec św. Franciszek. Dnia 8 grudnia br., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, otworzy w Kościele katolickim Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Bardzo się cieszymy, że Ojciec św. Franciszek idzie drogą wytyczoną przez swoich poprzedników: św. Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI. Jesteśmy zobowiązani zastanowić się w tegorocznym Adwencie, co oznacza dla nas Jubileusz Miłosierdzia, w jakiej postawie go przeżyjemy, jakie przyniesie owoce dla Kościoła i ludzkości” – czytamy w liście pasterskim biskupa świdnickiego.

CZYTAJ DALEJ

Bp Długosz: dziękujemy za św. Józefa

– Dzisiaj dziękujemy Bogu Ojcu za wielkiego patrona Kościoła i wszystkich rodzin – św. Józefa – powiedział 19 września biskup senior Antoni Długosz w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce.

Tego dnia miejscowy kościół parafialny Świętej Rodziny był kolejnym kościołem stacyjnym archidiecezji częstochowskiej w Roku św. Józefa wyznaczonym przez abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

107 lat temu Legion Śląski wymaszerował z Cieszyna

2021-09-21 07:14

[ TEMATY ]

historia

pl.wikipedia.org

Drużyna Sokoła w Dziedzicach, która w 1914 roku wstąpiła do Legionu Śląskiego

Drużyna Sokoła w Dziedzicach, która w 1914 roku wstąpiła do Legionu Śląskiego

107 lat temu, 21 września, z Cieszyna wymaszerował Legion Śląski. Ponad 400 ochotników ze Śląska Cieszyńskiego dotarło do Mszany Dolnej, gdzie dołączyli do II Brygady Legionów Polskich. Pożegnanie legionistów było manifestacją polskości.

"O godzinie 1 z południa wmaszerowała na rynek przednia straż naszego oddziału. Za chwilę potem odezwała się wesoło trąbka, dając znać, że i siła główna się zbliża. Wszystkim dech w piersiach zaparło. Jeszcze chwila oczekiwania a na rynek wmaszerowały miarowym krokiem i sprawnie, w szyku bojowym, zajęły całą połać obszernego placu przed Domem Narodowym głębokie kolumny legionistów polskich (…) z bronią umajoną kwiatami. Huragan okrzyków i oklasków przywitał żołnierzy naszych" - relacjonowała wydarzenie gazeta "Robotnik Śląski".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję