Reklama

Niedziela Przemyska

Kolejna edycja rekolekcji dla bierzmowanych - Wake up

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja Rekolekcji dla Bierzmowanych online "Wake Up!", w których wzięło udział blisko 160 młodych z Medyki, Jodłówki, Bóbrki, Bełchatowa, Łukowego, Dudyńców, Dylągówki, Surochowa i kilkadziesiąt osób indywidualnych. 

archiwum SNE

Rekolekcje przeprowadził ks. Mateusz Rutkowski wraz z 12-osobową diakonią. Był to niezwykle owocny czas, o czym świadczą świadectwa uczestników:

Dzięki tym rekolekcjom nauczyłam się, że Pan Jezus kocha nas mimo wszystko i każdy człowiek został do czegoś stworzony i przyszedł na świat, aby spełnić swoją misję. Dzięki temu przybliżyłam się do Boga i dziękuję Mu za to co mam. Jestem wdzięczna również za to, że podczas tego ciężkiego czasu była możliwość przeprowadzenia dla nas tych rekolekcji. Dziękuję Bardzo! / Natalia

Reklama

Szczęść Boże,

ja z tych rekolekcji bardzo dużo się dowiedziałam. Były naprawdę bardzo fajne i przeprowadzone w świetny sposób. Dotarło do mnie jak ważny jest Bóg- zawsze powinien być na pierwszy miejscu. Ponadto przypomniałam sobie o ważnych wartościach chrześcijanina. Także powinnam pamiętać, aby częściej i regularnie chodzić do szczerej spowiedzi. /Kinga

Przez okres rekolekcji w których uczestniczyłem zdałem sobie sprawę z powagi grzechów jakie czyniłem i mojego zachowania ale również tego jaki Bóg potrafi być miłosierny wobec człowieka. Moim postanowieniem jest bycie milszym i wyrozumialszym wobec drugiego człowieka./ Paweł

Reklama

Rekolekcje Wake Up były idealnym czasem by pomyśleć swoim życiu, o naszej relacji z Bogiem. Mimo, że były one w formie zdalnej to wszyscy doświadczyliśmy miłości, troski od Pana Boga. Zrozumiałam, że Bóg jest ze mną i kocha mnie zawsze, niezależnie od dnia czy miesiąca i zawsze mogę na niego liczyć. / Oliwia


2021-03-23 09:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryjny wrześniowy tydzień

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 24-25

[ TEMATY ]

Maryja

Bożena Sztajner/Niedziela

Być może dla wielu ludzi – nawet żarliwych chrześcijan – tytuły Maryjne to tylko „inne nazwy tego samego” albo, co gorsza, jakiś przerost gorliwości czcicieli. Tymczasem to coś zupełnie innego. Mamy do czynienia z niezwykłym teologicznym zjawiskiem.

Matka Boża jest jedna, ale ma Ona wiele sanktuariów; w setkach liczymy też Jej święta. Jest wciąż ta sama, a co chwilę inna – Niepokalana, Różańcowa, Fatimska, Jasnogórska... Nawet w swych objawieniach wciąż przychodzi inaczej. Bywa czarnolica albo jasnowłosa, ubrana w szaty ciemne jak nocne niebo albo odziana w słoneczną biel... Wciąż inna, bo niewypowiedziana, nieskończona w swej tajemnicy. Ma w sobie coś z... Boga i podobnie jak On jest dla nas niepojęta. Krótko wyjaśnił to św. Maksymilian: „Maryja jest nie tylko «Matką» – Ona jest Matką «Bożą». Bóg, który jest nieogarniony i nawet wszystkie ludzkie słowa nie są w stanie oddać Jego tajemnicy, jest owocem Jej żywota! Stąd i Maryja pozostaje dla nas wielką świętą tajemnicą.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mateusz - Apostoł i Ewangelista

Niedziela szczecińsko-kamieńska 37/2002

[ TEMATY ]

święty

Arkadiusz Bednarczyk

21 września obchodzimy święto św. Mateusza, jednego z dwunastu Apostołów, autora pierwszej Ewangelii. Imię Mateusz jest odtworzeniem imienia Matthaios z hebrajskiej formy matthai, pochodzącej od Mattanjahu albo martanja (por. Ezdr 10, 33; 1 Krn 9, 15) i znaczy "dar Boga" . W Ewangelii św. Marka Mateusz - celnik nosi też drugie semickie imię Lewi, syn Alfeusza (Mk 2, 14-17), podobnie w Ewangelii św. Łukasza ( Łk 5, 27 32). Imię Lewi było znane w Starym Testamencie, ponieważ tak nazywał się syn Jakuba i Lei (Rdz 29, 34; 49, 5).

CZYTAJ DALEJ

Mądrość krzyża w pluralistycznym świecie

2021-09-21 17:02

[ TEMATY ]

wiara

krzyż

pluralizm

Vatican News

Każdy z nas musi odkryć, jakie miejsce w jego życiu odkrywa tajemnica krzyża – wskazuje na to ks. Fernando Taccone. Należy on do Zgromadzenia Męki Pańskiej, popularnie zwanego pasjonistami. Zostało ono założone przed 300 laty we Włoszech przez św. Pawła od Krzyża. Z okazji swego jubileuszu pasjoniści zorganizowali w Rzymie Międzynarodowy Kongres Teologiczny pt. Mądrość krzyża w pluralistycznym świecie.

Zakonnik nawiązuje do ostatniej pielgrzymki Papieża Franciszka na Słowację, która, jak podkreśla, miała nie tylko ogromne znaczenie teologiczne, ale i kulturowe. „Ojciec Święty umieścił krzyż w centrum rzeczywistości świata. Przypomniał, że w zmieniającym się i pluralistycznym świecie istnieje niezmienna prawda zawierająca się w imieniu Jezus, który przyniósł wszystkim zbawienie” – mówi ks. Taccone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję