Reklama

Niedziela Przemyska

Krosno: Oddali się Maryi

24 marca 2021 r. w parafii pw. Trójcy Świętej w Krośnie zakończyły się 33-dniowe rekolekcja przygotowujące do oddania swojego życia Jezusowi, przez ręce Maryi. Wieczorem w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2021 r., podczas Eucharystii uczestnicy rekolekcji dokonali aktu zawierzenia swojego życia Jezusowi przez Maryję.

Archiwum parafii Krosno Fara

Zebrani wsłuchali się najpierw w Słowo Boże i homilię, którą wygłosił ks. Paweł Ostafiński. – Maryja czyni z każdego z nas narzędzie, Ona wybiera nas, Ona daje nam siłę do tego, byśmy wokół siebie i w sobie stworzyli atmosferę miłości, piękna i prawdy – mówił ks. Paweł. – Od dzisiaj stajemy się niewolnikami miłości. Wpatrujemy się w Tego największego Więźnia Miłości – Jezusa. To On na krzyżu złożył za każdego z nas samego siebie w ofierze. Stał się więźniem miłości. Tym więźniem mam się stać i ja – wyjaśniał.

Reklama

Rekolekcje zrodziły się z faktu, że w naszym życiu duchowym bardzo ważną kwestia jest oddanie naszego życia Jezusowi przez ręce Matki Najświętszej. W tym kontekście, w którym żyjemy widzimy taką potrzebę, żeby oddać się Maryi, żeby ona uchroniła nas przed wszelkim złem jaki czyha na nasze wieczne zbawienie, ale żeby także doprowadziła nas do Chrystusa, bo to my, jako Kościół jesteśmy tym potomstwem niewiasty, które też będzie miało udział w tryumfie Maryi – mówił ks. Dawid Kowalczyk.

33 dni nawiązują do 33 lat życia Pana Jezusa i jest bardzo ważny symbol dla każdego chrześcijanina. Te rekolekcje były odprawiane indywidualnie. Uczestnicy gromadzili się w kościele w każdą sobotę, a każdego dnia rekolekcji odprawiali je indywidualnie, korzystając z otrzymanych materiałów – tłumaczy ks. Otafiński.

2021-03-29 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Masz gorszy czas? Te modlitwy mogą ci pomóc!

2021-09-28 08:59

[ TEMATY ]

modlitwa

modlitewnik

Adobe Stock

Cierpienie, ból, życiowe zawirowania i trudności - kto z nas ich nie zna? Próbowałeś już wszystkiego i nic nie pomaga? Może najwyższy czas poprosić o pomoc Stwórcę?

Jezus obiecał: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." Nie masz pomysłu w jaki sposób rozpocząć modlitwę do Boga w twoich utrapieniach? Prezentujemy zbiór skutecznych modlitw w potrzebie.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: władze Getafe zakazały procesji z figurą patronki miasta

2021-09-28 10:07

[ TEMATY ]

Hiszpania

Studio Graficzne TN

Władze położonego koło Madrytu miasta Getafe są krytykowane w mediach społecznościowych i przez regionalną prasę w związku z niekonsekwencją w organizacji wrześniowych świąt regionu za zbyt przesadne restrykcje przeciwepidemiczne. Głównym tematem krytyki wobec ratusza w Getafe, w tym szczególnie burmistrz hiszpańskiego miasta Sary Hernandez, jest niekonsekwencja w egzekwowaniu restrykcji sanitarnych. Związana ze współrządzącą krajem Hiszpańską Socjalistyczna Partią Robotniczą (PSOE) polityk zakazała bowiem tradycyjnej procesji z figurą Matki Bożej, patronki miasta, ale również jej wystawienia w miejscowej katedrze.

W uzasadnieniu Hernandez stwierdziła, że peregrynacja wizerunku Maryi przez miasto nie może się odbyć w związku z wysokim ryzykiem dla zdrowia publicznego, występującym w związku z pandemią Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję