Reklama

Niedziela Legnicka

Kurs proboszczowski zakończony

W dzień, kiedy diecezja legnicka świętowała 29 rocznicę swojego istnienia w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej wręczono dyplomy ukończenia „Kursu Proboszczowskiego” dla 29 kapłanów.

Monika Łukaszów

Kurs, który oficjalnie zakończono, odbywał się w latach 2018-20. W tym czasie odbyło się 12 spotkań, przebiegających w 5 godzinnych blokach wykładowych, oraz dwa dni skupienia. Dwuletni kurs zakończył egzamin pisemny z czterech tematów.

Reklama

W dniu zakończenia kursu, z jego absolwentami spotkał się ks. Leopold Rzodkiewicz odpowiedzialny za formację kapłańską w naszej diecezji, oraz biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który wręczył dyplomy oraz wygłosił konferencję, odnoszącą się do dokumentu wydanego w czerwcu ubiegłego roku: „Instrukcja Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła”

- Jest to dokument ważny, dlatego że jest aktualny i staje dzisiaj w obliczu wyzwań w Kościele, które na całym świecie, a także u nas w Polsce się pojawiają. Potrzeba nam nad nimi się zatrzymać i dokonać refleksji – mówił biskup legnicki rozpoczynając konferencję.

Podczas spotkania wręczono także dekrety inkardynacyjne dla trzech księży, którzy po kilku latach pracy w naszej diecezji, już oficjalnie zostali włączeni w grono duchowieństwa Diecezji legnickiej.

2021-03-30 22:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy i podał w wątpliwość solidarność globalnej Północy

2021-09-22 07:26

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

PAP

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował też, że bogate kraje - w tym Polska - niewystarczająco solidarnie postąpiły w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii czy Libii.

"To słowo stało się symbolicznym wyznacznikiem naszej polityki, jej ideałem. Gdy mówię solidarność, myślę także o solidarności w kontekście Covid-19. I nie jest to łatwa refleksja. Zwłaszcza pod adresem nas, przywódców bogatego świata, bogatej Północy" - powiedział Duda, wskazując m.in. na nierówny dostęp do szczepionek przeciwko Covid-19. Zaznaczył jednocześnie, że Polskę uważa za część tej bogatej Północy.

CZYTAJ DALEJ

Czas miłosierdzia. Rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-20 05:13

Archiwum CAL

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje ponad 35 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Jak modlić się na Mszy św.?

2021-09-22 16:36

[ TEMATY ]

dominikanie

Letnia Szkoła Duchowości Chrześcijańskiej

MJscreen

Wykłady o. Jurczaka można było śledzić online.

Wykłady o. Jurczaka można było śledzić online.

Dominikanin o. dr Dominik Jurczak OP przez 3 dni wyjaśniał, jak modlić się na Mszy św.

II edycja Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej pod hasłem: „Jak modlić się na Mszy św.?” odbyła się w parafii w Ustroniu Hermanicach w dniach od 29 do 31 sierpnia. Uczestniczono w niej również online.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję