Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa: Wyruszyli z workiem intencji - Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątkowy wieczór 26 marca br. w Bielawie blisko 250 osób wyszło na pięć tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

2021-03-26 23:35

[ TEMATY ]

Bielawa

edk Bielawa

ks. Mirosław Benedyk

Uczestnicy Bielawskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Uczestnicy Bielawskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Na początku wszyscy spotkali się na Mszy się w kościele Wniebowzięcia NMP. W wygłoszonej homilii ks. Tomasz Kowalczuk pytał się o postawę każdego z słuchaczy: - Czy bliżej nam do postawy ekstremalnej Jezusa, który chce rozmawiać z tymi którzy chcą go zabić, pokazując nam jak powinniśmy traktować naszych przeciwników, czy postawy ekstremalnej faryzeuszów, którzy kryli się za barykadą własnych rozwiązań, nie słuchając innych?

ks. Mirosław Benedyk

Wyjście na EDK poprzedziła Msza św.

Wyjście na EDK poprzedziła Msza św.

Kapłani z młodzieżą

Po otrzymanych wskazówkach i błogosławieństwie „Piękni ludzie” wyruszyli do Barda, Krzeszowa, Wambierzyc. Wśród uczestników była także spora grupa młodzieży, która wraz ks. Łukaszem Basistym wyruszyła na 30 kilometrową trasę św. Agnieszki w okolice Bielawy. Uczestnikami Bielawskiej EDK były osoby z terenu całej diecezji świdnickiej, a także i spoza niej granic. Wśród nich dostrzec można było siedmiu kapłanów.

ks. Mirosław Benedyk

Bielawska EDK- ks. Łukasz Basisty z młodzieżą tuż przed wyjściem na trasę

Bielawska EDK- ks. Łukasz Basisty z młodzieżą tuż przed wyjściem na trasę

Reklama

Najtrudniejsza trasa

- Na EDK idę po raz kolejny, już nie pamiętam który, bo jestem tu od początku. Chcę oddać Bogu swój trud, pracę, wysiłek, które będą mnie czekały na trasie, a nade wszystko oddaję swoją modlitwę. Jest to moja odpowiedź na Bożą miłość, bo przecież Bóg nas tak bardzo kocha. Mam ze sobą cały worek intencji, chcę Bogu zawierzyć dzieci, wnuki, całą rodzinę i parafię, przyjaciół i znajomych – mówi dla Niedzieli Świdnickiej Zbigniew Wójcik, z par. Bożego Ciała w Bielawie, który w tym roku zdecydował się dźwigać sam ten krzyż.

ks. Mirosław Benedyk

Przed kościołem działa recepcja, gdzie można było potwierdzić swoją obecność i odebrać pakiet EDK.

Przed kościołem działa recepcja, gdzie można było potwierdzić swoją obecność i odebrać pakiet EDK.

W wcześniejszych latach na trasie towarzyszył mu brat, z którym we wcześniejszych latach zdążał do Barda. - W tym roku zdecydowałem się pójść sam trasą św. Rity, Bielawa-Bielawa – mówi Zbigniew. Trasa św. Rity to najtrudniejsza trasa Bielawskiej EDK (przyp. redakcja). Szlak przecina całe pasmo Gór Sowich. To marsz bez wytchnienia i spora dawka zmagań duchowych, jednak opiekunką trasy jest św. Rita, patronka od spraw beznadziejnych. - Każdego roku szczęśliwie docierałem do celu, wierzę, że i w tym roku będzie tak samo – zapewniał jeszcze przed wyjściem nasz rozmówca, któremu ostatecznie udało się dość do celu.

ks. Mirosław Benedyk

Wielu pątników miało ze sobą krzyże

Wielu pątników miało ze sobą krzyże

Po raz pierwszy

Reklama

Na 30 – kilometrową trasę św. Agnieszki wyruszyło także bielawskie rodzeństwo Katarzyna Mierzejewska wraz z ks. Marcinem Banaczykiem. – Idziemy po raz pierwszy, z pewnością będzie to dla nas wyjątkowe doświadczanie nocnej drogi krzyżowej. Do tej formy pobożności zmobilizowałam się osobiście. Nie ukrywam, że o pójściu na EDK myślałam już kilka lat wcześniej. Jestem przekonana, że intencje które noszę w sercu muszą być okupione wysiłkiem, cierpieniem poświęceniem i modlitwą. A w sercu będę nieść ze sobą będę prośby za dzieci i męża, o pokój w rodzinie i w intencji samej siebie – opowiadała przed wyjściem w trasę Katarzyna. - Jestem głęboko przekonany, że wysiłek duchowy i fizyczny przynoszą nieocenione owoce w naszym życiu. Wyprawa będzie dla mnie także formą pokuty za grzechy swoje i bliskich – dodaje ks. Marcin. – Jesteśmy przygotowani także organizacyjnie, oprócz, ciepłego stroju, dobrej latarki mamy herbatę, kanapki i batoniki – co nam doda sił podczas maszerowania przez kolejne sześć godzin – dopowiadała siostra kapłana. Rodzeństwo przeszło całą trasę, jednak nie obyło się bez cierpienia i kontuzji, które połączone z modlitwą mają przynieś zgodnie z zapowiedziane dobro.

ks. Mirosław Benedyk

Rodzeństwo Katarzyna Mierzejewska i ks. Marcin Banaczyk po raz pierwszy wyruszyli na jedną z tras Bielawskiej EDK.

Rodzeństwo Katarzyna Mierzejewska i ks. Marcin Banaczyk po raz pierwszy wyruszyli na jedną z tras Bielawskiej EDK.

Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszyły również ze Szczytnej, Świebodzic, Wałbrzycha i Ząbkowic Śląskich, Wiar, Głuszycy czy z malutkiego Starczowa.


Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


CZYTAJ DALEJ

Wystawa o Helenie Kmieć na wrocławskim Muchoborze Małym

2021-04-19 09:37

ks. Łukasz Romańczuk

Przez najbliższy tydzień, przy kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu - Muchoborze Małym istnieje możliwość zobaczenia wystawy “Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można”.

Wystawa znajduje się na placu przy głównym wejściu do kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Premier: razem z żoną zapiszemy się na szczepienie jak tylko wrócę do Warszawy

2021-04-19 15:28

[ TEMATY ]

premier

koronawirus

Mateusz Morwiecki/Facebook

W poniedziałek akurat przypada czas na mój rocznik '68; razem z żoną zapiszemy się do programu szczepień jak tylko wrócę do Warszawy - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier odwiedził po południu punkt szczepień drive-thru na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję