Reklama

Niedziela Przemyska

Redaktor Naczelny w Radiu Fara

12 kwietnia gościem rozmowy dnia w Radiu Fara był ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny tygodnika katolickiego Niedziela.

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Jarosław Grabowski

Ks. Jarosław Grabowski

To było konieczne. To było opatrznościowe – tak mówił o powstaniu „Niedzieli” Ksiądz Redaktor, który przybliżył okoliczności związane z powstaniem Tygodnika Katolickiego Niedziela, a także zwrócił uwagę na jego katolicki charakter, któremu pomimo upływu tylu lat nadal pozostaje wierny. - Chcemy w Niedzieli pokazywać Kościół jaki jest w rzeczywistości, a nie taki jaki jest przedstawiany w rzeczywistości medialnej – mówił. - Zadaniem naszego tygodnika jest zachęcić do wnikania i pogłębiania w zrozumienie rzeczywistości – dodał Redaktor Naczelny.

Reklama

Ks. Grabowski odniósł się także do współpracy z Edycją Przemyską „Niedzieli”, od 27 lat, dokładnie od 3 kwietnia, wychodzi dodatek przemyski. Jest to ważny wkład w budowanie Niedzieli – powstanie edycji przemyskiej – mówił ks. Grabowski.

Niedziela Przemyska to nie tylko dodatek, trudno to nazwać dodatkiem do Niedzieli ogólnopolskiej, to jest wspaniały zespół ludzi, którzy tworzyli i tworzą Niedzielę. Te teksty przeznaczone z początku na dwie, a później na cztery edycyjne strony docierały tradycyjną pocztą, one były przepisywane na maszynie, potem napisane ręcznie trafiały do Częstochowy trafiały do obróbki, potem pociągami jechały do drukarni. One wymagały większego zaangażowania. Jednak rozwój Niedzieli Przemyskiej nie byłby możliwy gdyby nie wielka życzliwość abp Józefa Michalika, który okazał się najlepszym specjalistą od reklamy. Dzięki Jego zachętom, dzięki sile perswazji podczas wizyt w parafiach, nakład Niedzieli Przemyskiej rósł tak szybko, że wkrótce ten polonez ks. Marka Kowalika nie mógł pełnić swojej kolporterskiej roli, trzeba było znaleźć kolportera z odpowiednio dużym samochodem – wspominał ks. Grabowski.

Redaktor naczelny Niedzieli zauważył, że Niedziela ma przyszłość, bo tworzą ją wspaniali ludzie. Rozmowa odbywała się w ramach codziennej audycji „rozmowa dnia” na falach Radia Fara – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej.

2021-04-13 10:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: władze Getafe zakazały procesji z figurą patronki miasta

2021-09-28 10:07

[ TEMATY ]

Hiszpania

Studio Graficzne TN

Władze położonego koło Madrytu miasta Getafe są krytykowane w mediach społecznościowych i przez regionalną prasę w związku z niekonsekwencją w organizacji wrześniowych świąt regionu za zbyt przesadne restrykcje przeciwepidemiczne. Głównym tematem krytyki wobec ratusza w Getafe, w tym szczególnie burmistrz hiszpańskiego miasta Sary Hernandez, jest niekonsekwencja w egzekwowaniu restrykcji sanitarnych. Związana ze współrządzącą krajem Hiszpańską Socjalistyczna Partią Robotniczą (PSOE) polityk zakazała bowiem tradycyjnej procesji z figurą Matki Bożej, patronki miasta, ale również jej wystawienia w miejscowej katedrze.

W uzasadnieniu Hernandez stwierdziła, że peregrynacja wizerunku Maryi przez miasto nie może się odbyć w związku z wysokim ryzykiem dla zdrowia publicznego, występującym w związku z pandemią Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Szatan chciał zabić jej dziecko - Ksiądz z osiedla w rozmowie z egzorcystą!

2021-09-28 14:51

[ TEMATY ]

duchowość

egzorcyzmy

egzorcysta

youtube.com/ksiadzzosiedla

Jak wyglądają egzorcyzmy? Co nadprzyrodzonego może się wydarzyć? Dlaczego Bóg dopuszcza opętania? Jaką rolę pełni Maryja?

Ks. Rafał Główczyński w najnowszym odcinku swojego vloga rozmawia z egozrcystą Archidiecezji Warszawskiej - Ks. Jackiem Fijałkowskim.

CZYTAJ DALEJ

Młoda Polska Husaria

2021-09-28 20:27

[ TEMATY ]

ślubowanie

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie

Magdalena Lewandowska

28 uczniów włączonych zostało do społeczności Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie, gdzie dziś odbyło się ślubowanie klas pierwszych – jednej o profilu mundurowym, drugiej o profilu ratowniczym. Na uroczystości obecny był m.in. abp Józef Kupny, który przewodniczył Eucharystii.

W homilii ks. Marcin Werczyński, wychowawca i kierownik internatu KLO, przypomniał o sile i wyjątkowości polskiej husarii. I właśnie do nowych hufców husarskich przyrównał młodzież składającą ślubowanie: – Dzisiaj stanęliście po raz pierwszy w tej świątyni w nowych, czyściutkich mundurach. To wasze husarskie skrzydła, które mają wam przypominać, że jesteście dumą naszej ojczyzny, kwiatem naszego narodu, że jesteście tymi, którzy mają kształtować swoje serca, sumienia i umysły tak, aby Polska mogła cieszyć się lepszym jutrem. Bo to właśnie w waszych sercach jest zamknięta nasza nadzieja na lepsze jutro Polski i Kościoła!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję