Reklama

Niedziela Przemyska

Zakończenie Dni Modlitw o Beatyfikację o. Wenantego Katarzyńca

W drugą niedzielę wielkanocną, 11 kwietnia 2021 r., czyli w uroczystość Bożego Miłosierdzia zakończyły się w sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej Dni Modlitw o Beatyfikację Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. To tradycja licząca sobie prawie czterdzieści lat. Kulminacyjnym punktem tych dni była Msza święta pod przewodnictwem bp Stanisława Jamrozka.

www.wenanty.pl

O. Wenanty Katarzyniec, w tle kościół w Czyszkach, miejsce pracy o. Wenantego

O. Wenanty Katarzyniec, w tle kościół w Czyszkach, miejsce pracy o. Wenantego

W homilii biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej ukazywał, jak wielki i miłosierny jest Pan Bóg, szczególnie poprzez posługę kapłanów. – Taki szafarzem Bożego Miłosierdzia był na pewno ojciec Wenanty. Przyznam, że przeczytałem wszystkie świadectwa, które są zebrane w książce o tym Słudze Bożym i bardzo pięknie tam jest ukazana ta postać jako szafarza Bożego Miłosierdzia. To miłosierdzie spełniał przez pokorną i cierpliwą posługę spowiednika. A wiemy, że sakrament pokuty jest szczególnym doświadczeniem miłosierdzia i dobroci Boga. Zachowało się wiele świadectw ludzi, którzy o tej posłudze ojca Wenantego mówią – zaznaczył biskup i przytoczył kilka z tych świadectw.

Reklama

Kaznodzieja uwrażliwiał wszystkich na to, aby Bożym Miłosierdziem żyć każdego dnia. – Z naszej strony spełnianie miłosierdzia nie wymaga jakoś wielkiego wysiłku. Skoro ja sam zostałem dotknięty Miłosierdziem Bożym, Bożą łaskawością to powinienem to miłosierdzie okazywać. Dlatego dzisiaj prosimy ojca Wenantego, żeby orędował za nami – powiedział bp Jamrozek.

Na zakończenie Eucharystii zebrani w kalwaryjskim sanktuarium oraz łączący się poprzez transmisję internetową odmówili modlitwę o rychłą beatyfikację tego Czcigodnego Sługi Bożego o . Wenantego Katarzyńca, którego doczesne szczątki znajdują się w lewej nawie bocznej franciszkańskiego kościoła.

2021-04-13 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PGE: Kompleks Turów będzie nadal pracować

2021-09-21 07:59

[ TEMATY ]

kopalnia

pl.wikipedia.org

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów będzie dalej pracować; posiada niezbędne pozwolenia środowiskowe i ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi wydobycie - ogłosiła Polska Grupa Energetyczna - właściciel kopalni i elektrowni Turów.

W poniedziałek ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, do czego TSUE zobowiązał Polskę w maju, Trybunał nałożył na Polskę 0,5 mln euro kary za każdy dzień kontynuowania pracy Turowa.

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Mądrość krzyża w pluralistycznym świecie

2021-09-21 17:02

[ TEMATY ]

wiara

krzyż

pluralizm

Vatican News

Każdy z nas musi odkryć, jakie miejsce w jego życiu odkrywa tajemnica krzyża – wskazuje na to ks. Fernando Taccone. Należy on do Zgromadzenia Męki Pańskiej, popularnie zwanego pasjonistami. Zostało ono założone przed 300 laty we Włoszech przez św. Pawła od Krzyża. Z okazji swego jubileuszu pasjoniści zorganizowali w Rzymie Międzynarodowy Kongres Teologiczny pt. Mądrość krzyża w pluralistycznym świecie.

Zakonnik nawiązuje do ostatniej pielgrzymki Papieża Franciszka na Słowację, która, jak podkreśla, miała nie tylko ogromne znaczenie teologiczne, ale i kulturowe. „Ojciec Święty umieścił krzyż w centrum rzeczywistości świata. Przypomniał, że w zmieniającym się i pluralistycznym świecie istnieje niezmienna prawda zawierająca się w imieniu Jezus, który przyniósł wszystkim zbawienie” – mówi ks. Taccone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję