Reklama

Niedziela Przemyska

Modlitwa o beatyfikację Anny Jenke w Opactwie Jarosławskim

W dniu 9 kwietnia br. w kościele rektoralnym pw. św. Mikołaja i św. Stanisława Biskupa w Jarosławiu odbyło się kolejne spotkanie modlitewne przygotowujące społeczność szkolną do uroczystości przyjęcia Anny Jenke za patronkę Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu.

archiwum szkoły

Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Marian Bocho

Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Marian Bocho

Mszy św. dziękczynnej za dar życia Służebnicy Bożej w 100. rocznicę jej urodzin przewodniczył ks. prał. Marian Bocho. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Delmanowicz. W Eucharystii wzięli również udział członkowie Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke. W ramach procesji z darami do Ołtarza Księga Duchowych Darów, w której zostały zapisane działania podjęte w ramach roku 100. rocznicy urodzin Sługi Bożej przez Członków Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke, osoby należące do Koła Towarzystwa w Świdnicy i Zręcinie, do Młodzieżowego Koła w Lublinie, a także przez wielu rodaków, mieszkających w różnych zakątkach naszej Ojczyzny. Wśród nich znalazły się podejmowane wyrzeczenia (np. post ścisły, ofiarowane cierpienie i cierpliwie znoszone trudy życia), dzieła modlitewne (zamówione Msze św., uczestnictwo w adoracjach eucharystycznych, modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, rozważanie tajemnic różańcowych, udział w nabożeństwie pięciu pierwszych sobót miesiąca i nowennie do św. Józefa), a także różne dzieła miłości (pełnienie dobrych uczynków, materialne wspieranie potrzebujących, utrzymywanie rodzinnego grobowca Anny Jenke, angażowanie się w działania służące upowszechnianiu Służebnicy Bożej i jej dzieła, troska o utrzymanie miejsc kultu przy ulicy Jana Pawła II w Jarosławiu).

Reklama

Po zakończeniu Mszy św. członkowie Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke złożyli kwiaty pod nagrobną tablicą, celebrans odmówił modlitwę o beatyfikację Sługi Bożej, a uczestnicy Eucharystii otrzymali pierwszy, okolicznościowy numer gazetki szkolnej „Katolik”, który został przygotowany przez uczniów Liceum pod kierunkiem Pani dr Karoliny Mazur.

2021-04-15 09:40

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

72 lata idą razem przez życie!

2021-09-13 18:30

Niedziela toruńska 38/2021, str. VII

[ TEMATY ]

małżeństwo

Krystyna Afeltowicz

Genowefa i Bernard Lindzińscy z Lidzbarka

Genowefa i Bernard Lindzińscy z Lidzbarka

Wielu mieszkańcom Lidzbarka z pewnością znane jest małżeństwo państwa Genowefy i Bernarda Lindzińskich. W tym roku obchodzili rocznicę 72-lecia pożycia małżeńskiego.

Oboje urodzili się w Lidzbarku i do dzisiaj tutaj mieszkają. Genowefa jest drugim dzieckiem z jedenaściorga rodzeństwa Genowefy i Alfonsa Rehmus. Najstarsza siostra wstąpiła do klasztoru i na Genowefie spoczął w tych bardzo trudnych czasach obowiązek pomocy w wychowywaniu młodszego rodzeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Porszewice: Nauka śpiewu na chwałę Pana

2021-09-21 09:42

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

Ponad 70 osób przez trzy dni uczyło się poprawnego śpiewania utworów liturgicznych. W tym roku warsztaty prowadzili: Urszula Rogala, Piotr Pałka, Paweł Bębenek i Rafał Maciejewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję