Reklama

Niedziela Legnicka

Peregrynacja Ikony św. Rodziny

W parafii pw. MM Kolbe w Lubinie trwa peregrynacja ikony św. Rodziny, która wędruje po domach miejscowych mieszkańców.

Monika Łukaszów

Wędrówka ikony św. Rodziny po domach miejscowej wspólnoty parafialnej, to owoc przeżytych wielkopostnych rekolekcji, które w tej parafii głosił bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. Z racji ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa oraz Roku św. Rodziny, głoszone przez Biskupa katechezy, dotyczyły w głównej mierze właśnie tematu rodziny. Dlatego też miejscowi duszpasterze postanowili, aby bardziej zaangażować rodziny w życie parafii i uświadomić im rolę rodziny we wspólnocie.

Reklama

Ze względu na panującą pandemię i związane z nią obostrzenia sanitarne, wędrówka Świętej Rodziny po lubińskiej parafii odbywa się w określonym rytmie. Każda rodzina może przyjąć ikonę Świętej Rodziny do swojego domu. Stworzona została specjalna lista na której można wpisać się na konkretny termin przyjęcia ikony do siebie. Kolejna rodzina, zgodnie z harmonogramem, po Mszy św. wieczornej zabiera Ikonę do swojego domu i przynosi następnego dnia tuż przed wieczorną Eucharystią.

Wraz z Ikoną każdy otrzymuje specjalny modlitewnik, który pomaga głębiej zanurzyć się w tajemnicę przyjścia na świat Pana Jezusa oraz misji jaką spełnili Matka Boża i Święty Józef.

- Wiem, że rodziny naszej parafii oczekują spotkania ze św. Rodziną. Często biorą ją do domu wtedy kiedy mogą spotkać się ze swoimi dziećmi i wnukami, aby w gronie najbliższej rodziny modlić się o potrzebne łaski. Zatem zapraszamy do włączenia się w tą naszą wspólną modlitwę w intencji rodzin naszej parafii i otworzenia drzwi swoich domów dla Świętej Rodziny – mówi ks. Piotr Zawadka, proboszcz parafii.

2021-04-27 10:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Program zdrowia wg św. Hildegardy

Św. Hildegarda z Bingen - doktor Kościoła powszechnego - była nie tylko teologiem i mistykiem, ale też prekursorką w wielu dziedzinach naukowych. Nazywana jest średniowiecznym Leonardem da Vinci.

Tak bardzo wyprzedziła swoją epokę, że nawet dziś wielu sądzi, iż nie mogła tego dokonać kobieta, a pod jej imieniem kryje się mężczyzna Hildegard.


Podziel się cytatem

Święta była uważną obserwatorką natury i ludzi. Badała wzajemne oddziaływanie pomiędzy światem żywym a martwym oraz ich wpływ na stan organizmu i duszy człowieka. Rezultaty swoich dociekań zawarła w traktacie o leczniczym i szkodliwym działaniu roślin i minerałów. Jak wyjaśnia Alfreda Walkowska, terapeutka medycyny św. Hildegardy w Polsce, Świętej z Bingen przypisuje się sporządzenie całościowego opisu niemieckiej fauny i flory. - Jej pisma z zakresu medycyny świadczą, iż zasługuje również na miano prekursorki teorii stresu oraz teorii kultury fizycznej i sportu. Analiza jej twórczości naukowej i mistycznej dowodzi, że przeczuwała prawo powszechnego ciążenia, wzajemnego przyciągania się ciał, zasady rozpraszania energii, istnienia krążenia krwi. Jako pierwsza z kobiet poruszała w swych pismach tematykę życia seksualnego i ginekologii.

CZYTAJ DALEJ

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję