Reklama

Niedziela Małopolska

Jesteś wart Krwi Chrystusa!

Wspólnota Krwi Chrystusa z parafii Dobrego Pasterza w Krakowie obchodziła swoje 10-lecie.

Norbert Polak

Wspólnota Krwi Chrystusa jest duchową rodziną skupiającą osoby świeckie i zakonne

Wspólnota Krwi Chrystusa jest duchową rodziną skupiającą osoby świeckie i zakonne

29 kwietnia o godz. 18 w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza na Prądniku Białym odbyła się Msza św. z uczestnictwem członków lokalnej wspólnoty Stowarzyszenia Krwi Chrystusa i przedstawicieli kół z innych parafii.

- Święta Maria de Mattias uczyła, że umiłowanie krzyża jest łaską. Łaską, którą daje Bóg, ponieważ krzyż jest ukazaniem największego dobra pochodzącego od Boga (...). Wspólnota Krwi Chrystusa jest duchową rodziną skupiającą osoby świeckie i zakonne, które zobowiązują się pogłębiać duchowość Przenajdroższej Krwi Chrystusa i Nią żyć - powiedział ks. Dionizy Jedynak, proboszcz parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie podczas jubileuszu 10-lecia istnienia Wspólnoty Krwi Chrystusa.

Norbert Polak

I nie ma lepszej drogi i lepszego mistrza w drodze do Boga niż sam Jezus i Jego Przenajdroższe Ciało i Krew - powiedział ks. Dionizy Jedynak

I nie ma lepszej drogi i lepszego mistrza w drodze do Boga niż sam Jezus i Jego Przenajdroższe Ciało i Krew - powiedział ks. Dionizy Jedynak

Reklama

Ksiądz Jedynak wskazywał na przykład założycielki Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, św. Marii de Mattias. - Już od początku swej drogi życiowej wybrała krzyż i zgodziła się na cierpienie, doświadczała go całe życie. Co czyniła Maria w takich sytuacjach? Była sobą, cierpiała w milczeniu, z pokorą, z oddaniem. Nie pozostawała jednak bierna. Przeciwstawiała się rozpaczy, frustracji. Cierpliwie wyjaśniała, nie ustawała w czynieniu dobra. To, co robiła, robiła ze spokojem, z łagodnością i z uśmiechem.

Duchowny podkreślił, jaki cel przyświecał tej cierpiącej i gorliwej świętej: - Wszystkie jej działania miały jeden cel - aby ludzie lepiej poznali miłość Boga objawioną w tajemnicy Jezusa Ukrzyżowanego. Dlatego często mówiła: „Człowieku, jesteś wart Krwi Chrystusa!”.

Kapłan zwrócił uwagę na to, co jest podstawą rozwijania swojego życia duchowego: - Dzisiejszy świat proponuje nam wiele i wielu mistrzów. Te drogi i mistrzowie życia duchowego mogą zaprowadzić do prawdy i pomóc w przyjęciu Jezusa, ale zawsze pozostają pośrednikami. Najważniejsze jest korzystanie ze źródła, a jest nim Jezus Chrystus. I nie ma lepszej drogi i lepszego mistrza w drodze do Boga niż sam Jezus i Jego Przenajdroższe Ciało i Krew (...). Codzienny kontakt ze Słowem Bożym, niedzielna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, medytacja - to jest czerpanie z samego źródła.

Norbert Polak

Wielka radość dla wspólnoty

Wielka radość dla wspólnoty
2021-04-30 11:51

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa poświęcona bł. kard. Wyszyńskiemu przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu

2021-09-18 09:33

ks. Łukasz Romańczuk

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Przy kościele pw. św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie można zobaczyć wystawę "Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia"

Wystawę okolicznościową skomponowano, zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła –„gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej niedawno 100 lecie niepodległości Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję