- Opowiadał mi Ojciec Święty - wspomina przyjaciel Jana Pawła
II, ks. dr Mieczysław Maliński - że dziennikarze z upodobaniem pytają
polskiego Papieża, jakie jest jego samopoczucie. A on niezmiennie
odpowiada: "Nie wiem, bo nie zdążyłem jeszcze przeczytać porannej
prasy".
***
Podczas Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu nie czujący
się najlepiej Ojciec Święty w bardzo podniosłym momencie... kichnął.
Zareagował po swojemu, krótko komentując: "Okazuje się, że kichnięcie
też może mieć wymiar ekumeniczny".
***
- To było chyba podczas obiadu - wspomina z rozbawieniem
kard. Angelo Sodano, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. - Jedna
z sióstr sercanek obsługująca Papieża rzekła, wzdychając: "Ileż ja
mam kłopotów z Waszą Świątobliwością". Na to Jan Paweł II: "Siostro,
a ile ja sam mam kłopotów z moją świątobliwością".
***
W czasie jednej z podróży Jan Paweł II odwiedził żeński
klasztor pw. Świętego Ducha. Przywitała go jedna z zakonnic: "Jestem
przełożoną Świętego Ducha". "A ja jestem tylko następcą św. Piotra"
- odpowiedział Papież.
Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że 26 kwietnia - dzień pogrzebu papieża Franciszka - zostanie ustanowiony dniem żałoby narodowej. Jak dodano, Para Prezydencka weźmie również udział w uroczystościach pogrzebowych papieża Franciszka.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w uroczystościach pogrzebowych papieża Franciszka w Watykanie, które odbędą się w najbliższą sobotę, 26 kwietnia.
Bp Marek Mendyk podczas spotkania z papieżem Franciszkiem w czasie wizyty „Ad limina Apostolorum” w Watykanie
W Poniedziałek Wielkanocny 21 kwietnia zmarł Papież Franciszek. Jego pontyfikat pozostanie zapamiętany jako czas rozpoczynania procesów, nowych impulsów i otwartych drzwi. Papież, który nie bał się nowości, którego serce biło dla ubogich, migrantów i pokoju. Ojciec Święty był blisko ludzi i Kościoła żyjącego w codzienności.
Poprosiliśmy biskupa Marka Mendyka o kilka słów osobistej refleksji. Pasterz diecezji świdnickiej odpowiedział, dzieląc się poruszającym świadectwem spotkań z papieżem Franciszkiem.
W wigilię Święta Miłosierdzia Bożego 26 kwietnia w Krakowie, na Białych Morzach, na placu między Sanktuarium św. Jana Pawła II a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zostanie zaprezentowane wyjątkowe wydarzenie duchowe i artystyczne!
Jak podkreślają twórcy, Symfonia Miłosierdzia „Jestem z tobą, nie lękaj się niczego” połączy modlitwę, muzykę i sześć kontynentów w jednym, globalnym apelu o pokój. O idei wydarzenia mówili w Krakowie, na Białych Morzach przedstawiciele twórców i organizatorów projektu podczas konferencji prasowej, którą poprowadziła Anna Wierzchowska-Woźniak, szef biura prasowego wydarzenia.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.