Reklama

Niedziela Legnicka

Motocykliści modlili się w Sanktuarium maryjnym w Krzeszowie

Najpierw spotkanie integracyjne przybyłych motocyklistów, później okazja do podziwiania jednośladów i wspólna Msza św. w krzeszowskiej Bazylice pod przewodnictwem ks. Dariusza Stańczyka - Kapelana Rajdów Katyńskich, proboszcza parafii pw. Św. Trójcy z Tobolska na Syberii, komendanta Wileńskiej Sztafety Niepodległościowej – tak przebiegła VIII Pielgrzymka Motocyklowa do Krzeszowa.

Monika Łukaszów

Miłośnicy jednośladów do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, przyjechali w niedzielę 9 maja. Od wczesnych godzin rannych plac przed świątynią zapełnił się motocyklami. Była to swego rodzaju wielka parada motorów. Można było podziwiać i te najnowocześniejsze maszyny jak i te już historyczne, które ich miłośnicy z pieczołowitością i wielkim zaangażowaniem odnawiają nadając im drugie życie. Jak zgodnie podkreślali oglądający jedne i drugie cieszyły oko, a do tego ryk silników i klaksonów robił duże wrażenie. Spotkanie w Krzeszowie było swojego rodzaju rozpoczęciem sezonu motocyklowego na tym terenie, bowiem w kwietniu motocykliści uczestniczyli w ogólnopolskiej pielgrzymce, która odbyła się w Częstochowie.

- Jan Paweł II kiedyś tak pięknie wzywał Polski naród: - Polsko zjednocz się w Chrystusie Eucharystycznym. I Dlatego jesteśmy dziś na tej Eucharystii, aby rozpocząć w tym trudnym czasie pandemii nowy sezon motocyklowy. Wcześniej rozpoczęliśmy na Jasnej Górze, ale teraz chcemy tu, u kolebki waszych domów, waszych rodzin, prosić o błogosławieństwo. Bądźmy dzisiaj tymi, którzy mówią: - o Maryjo ja jestem dzieckiem Twoim. I mimo, że jesteśmy mocni, silni to trzeba nam klęczeć przed Matką Bożą na kolanach i mówić „Ja Boga potrzebuję, Twojego Syna Nauczyciela i Zbawiciela” – mówił do zgromadzonych ks. Dariusz Stańczyk

Reklama

Wspominając sylwetki polskich pisarzy i poetów, którzy pokrzepiali serca Polaków przez trudne lata historii naszego narodu, a także przytaczając bohaterów narodowych, którzy ponieśli śmierć w obronie naszego kraju mówił m.in.: - Kiedy patrzymy na motocyklistów w różnych rajdach, w różnych zlotach, to chciałoby się powiedzieć - w was widzimy obrońców Ojczyzny, obrońców wiary, obrońców ziem kresowych. W was widzimy ludzi, którzy są gotowi czynić to samo, co czyniła polska husaria. I nie inaczej ja osobiście patrzę jako kapłan na motocyklistę. Chcę widzieć w tobie polskiego rycerza, a w wielu przywódcach klubów motocyklowych chcę widzieć hetmana. Chce się takich widzieć wodzów wszystkich polskich klubów motocyklowych, bo właśnie tacy wielcy hetmani bronili naszych Ojczyzn, bronili korony obojga narodów - mówił w homilii ks. Stańczyk.

Odnosząc się do Syberii, gdzie, na co dzień pracuje mówił: - Ojczyzna nas bardzo potrzebuje, a jeszcze bardziej potrzebują Ci Polacy, którzy są tam, na Syberii. Ja was zapraszam na Wschód. Na takie bardzo przemyślane wyjazdy, nie turystyczne, a religijne i patriotyczne. Oni tam czekają świadków pięknej Polski.

Na zakończenie spotkania Kapelan Rajdów Katyńskich poświęcił wszystkie motocykle, a zgromadzeni przed bazyliką motocykliści odśpiewali hymn Polski.

2021-05-11 13:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie; ewakuacja ludności po nasileniu erupcji wulkanu

2021-09-24 20:28

[ TEMATY ]

Hiszpania

wybuch

wulkan

PAP

Władze Wysp Kanaryjskich nakazały w piątek zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja doprowadziła do ogłoszenia ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

W opublikowanym w piątek po południu komunikacie rząd regionalny Wysp Kanaryjskich podał, że ruch lotniczy na wyspę został wstrzymany z powodu nasilenia się emisji gazów wydostających się z wulkanu. Sięgają one już wysokości 4500 metrów.

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję