Reklama

Bp Solarczyk: jesteście opiekunami człowieka i sługami życia

- Jesteście opiekunami człowieka i sługami życia - mówił bp Marek Solarczyk, który 12 maja przewodniczył Mszy świętej w radomskiej farze z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele środowiska pielęgniarek i położnych z pocztem sztandarowym Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

W homilii bp Solarczyk dziękował za pracę pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych oraz prosił Boga o wsparcie dla tej grupy zawodowej. - Dziękujemy za tych, którzy was kształtowali, przekazali wam doświadczenie i wiedzę oraz umiejętność właściwego rozeznania, w jaki sposób chronić życie i służyć mu. Dziękujemy wam i prosimy Boga o moc Jego błogosławieństwa. Prosimy, aby wasze życie było wypełnione Jego mocą, abyście doświadczali tak wyjątkowej Jego łaski w waszym życiu, które będzie potwierdzała Jego wierność i opieka nad wami. I prosimy, aby to wszystko, co kierujecie do tych, którymi się opiekujecie, zawsze przynosiło jak najlepsze owoce i efekty, służące życiu i zdrowiu. By wypełniało was radością i nadzieją oraz wdzięcznością za to, czego doświadczyliście i za to, co ubogaciło innych. Niech Bóg wspiera, niech błogosławi, niech prowadzi - mówił biskup.

Reklama

Na koniec liturgii głos zabrała Małgorzata Sokulska, prezes Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu. - Obecność księdza biskupa to dla nas zaszczyt i radość. Dziękujemy za wsparcie i modlitwę. Dodam, że nie może nas być dzisiaj tutaj zbyt wielu, gdyż koledzy i koleżanki są w swoich miejscach pracy, są przy pacjentach oraz w punktach szczepień.

W koncelebrze udział wzięli: ks. Konrad Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, ks. Marek Kujawski SAC, dyrektor Hospicjum Królowej Apostołów oraz ks. Przemysław Wójcik, kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Msza Święta sprawowana była także w intencji bp. seniora Adama Odzimka w 36. rocznicę święceń biskupich.

2021-05-12 20:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premier złożył życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

Premier Mateusz Morawiecki złożył w środę życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Podziękował im też za pracę, którą wykonały w walce z COVID-19.

Oby nadchodzący czas przyniósł Wam więcej spokoju - napisał w środę szef rządu na Facebooku.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, aż do śmierci posłuszne...

2021-06-24 21:30

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Episkopat.pl

I skoro w naszych rozważaniach doszliśmy do śmierci Jezusa, pozostańmy jeszcze chwilę na Golgocie, by pomyśleć o bólu, jaki towarzyszył Jezusowi, gdy Jego Serce przebijała włócznia żołnierza...

Gdy otworzymy księgę Ewangelii, zobaczymy jak wielki podziw towarzyszył mieszkańcom Palestyny, gdy widzieli jak Jezusowi posłuszne były wiatr, woda, a nawet duchy nieczyste. Sam Jezus, Syn Boży był posłuszny: przede wszystkim swojemu Ojcu, ale posłuszny był też ludziom. Autor Listu do Hebrajczyków wkłada w usta Chrystusa słowa psalmisty: „Oto idę – w zwoju księgi jest o mnie napisane – abym spełniał wolę Twoją, mój Boże” (Hbr 10,7). Sam Chrystus mówił o sobie: „Ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał” (J 6,38).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję