Reklama

Niedziela Częstochowska

Był odbiciem miłości Boga

– Dzisiaj potrzebujemy duchowych przewodników. Dlatego tak wiele osób przyjeżdżało na spotkania ze św. Janem Pawłem II. On jasno pokazywał, jak my możemy być Kościołem we wspólnocie, w której jesteśmy, i w świecie – powiedział proboszcz ks. Łukasz Tarnowski 18 maja, w 101. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w parafii św. Kaspra del Buffalo - sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie podczas wprowadzenia relikwii papieża Polaka.

Od tego dnia wierni wraz z duszpasterzami dziękują Bogu za dar obecności Ojca Świętego w ich wspólnocie w znaku relikwii pierwszego stopnia (krwi).

Wprowadzenia relikwii dokonał i Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Czernatowicz, prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, który przyjął święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II w Lublinie.

Reklama

W homilii ks. Tarnowski w nawiązaniu do Liturgii Słowa i wprowadzenia relikwii przypomniał ewangeliczny obraz Boga, który szuka każdego człowieka, a który był tak widoczny w życiu św. Jana Pawła II. On nie szczędził sił, by głosić miłość Boga. I dziś dla każdego z nas jest wzorem i zachętą do tego, by głoszeniu prawdy, że Jezus jest Panem, poświęcić wszystkie swoje siły. – Potrzebujemy świadków, tych, którzy uwierzą i widać po nich, że to przemieniło ich życie. Takim świadkiem był papież Jan Paweł II. On nie grał, nie udawał, był sobą. Ci, którzy są świadkami, są po części odbiciem tego, jaki jest Pan Bóg. Dzisiaj potrzebujemy świadków, nie tylko takich, którzy spotkali św. Jana Pawła II, lecz także świadków Jezusa Chrystusa – mówił kaznodzieja. Przypomniał również, że papież Polak pokonał swoim życiem sens cierpienia, bólu i śmierci.

Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa można było przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami.

Od tej uroczystości w parafii św. Kaspra del Bufalo w każdy 18. dzień miesiąca będzie odprawiane nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą za ojczyznę i rodziny.

2021-05-18 20:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Latarnia wskazująca kierunek do Boga

Niedziela kielecka 34/2021, str. IV

[ TEMATY ]

relikwie św. Jana Pawła II

TER

Relikwiarz stanął w centralnym miejscu w prezbiterium

Relikwiarz stanął w centralnym miejscu w prezbiterium

Wspólnota parafialna w Bęczkowie wzbogaciła się o relikwie św. Jana Pawła II. Podczas uroczystej Mszy św. wielokrotnie podkreślano, że to wielka łaska i wielkie zobowiązanie.

Na tę uroczystość mieszkańcy parafii pod wezwaniem św. Jan z Dukli w Bęczkowie czekali od dawna. Przygotowywali się do tego wydarzenia, aby godnie przyjąć relikwie Papieża Polaka. W dniu uroczystości, trasa przejazdu pamiątkowego samochodu, którego używał Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek do Polski, była barwnie udekorowana do samego kościoła. Samochodem od granic parafii jechali kapłani wraz z relikwiarzem. Uroczystości wprowadzenia relikwii rozpoczęły się uroczystą Sumą, której przewodniczył ks. Tomasz Jarosz z Rzymu. We Mszy św. licznie wzięli udział mieszkańcy parafii, nie wszyscy zmieścili się w świątyni. Homilię wygłosił ks. Jarosz. Jak zauważył, w dzisiejszym świecie panuje kult doskonałości. „Trzeba być ładnym, trzeba być zdrowym, wysportowanym bez jakiejkolwiek skazy” – mówił. Zwracając się do zebranych powiedział, że: – Bóg, droga siostro, drogi bracie, nie kocha cię za to, że jesteś doskonały, Bóg kocha cie, dlatego że jesteś. On nie chce żebyś się przedstawiał jako doskonały, Bóg chce żebyś był prawdziwy, żebyś był sobą. Człowiek prawdziwy to taki człowiek, który widzi to, co ma w sobie dobre i szlachetne, ale także dostrzega swoje słabości, widzi swój upadek widzi swój grzech – podkreślił. – Człowiek wiary to taki, którego świadomość słabości nie przewyższa, ale „każe mu iść do przodu”, „każe uchwycić się miłosiernej ręki Boga, Który zawsze pochyla się nad naszym cierpieniem i złem, nad grzechem, którego się dopuszczamy”.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI stanowczo potępia ideę „małżeństwa homoseksualnego”

2021-09-15 10:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

„Koncepcja «małżeństwa homoseksualnego» stoi w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości, a zatem oznacza rewolucję kulturową, która przeciwstawia się całej tradycji ludzkości, aż po dzień dzisiejszy” – stwierdza papież-senior we wcześniej nie publikowanym artykule, zawarty w tomie „La Vera Europa Identità e Missione (Prawdziwa Europa, tożsamość i misja), który ukaże się jutro we włoskich księgarniach.

Tekst Benedykta XVI jest najnowszym, żarliwym apelem do Europy, aby na nowo odkryła i potwierdziła swój prawdziwy rodowód i tożsamość, które uczyniły ją wielką i stanowią wzorzec piękna i humanizmu. Książka zawiera wstęp Papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Państwowa Komisja ds. Pedofilii proponuje Episkopatowi powołanie wspólnego zespołu do zbadania akt kościelnych

2021-09-17 15:28

[ TEMATY ]

pedofilia

Konferencja Episkopatu Polski

Grażyna Kołek

Podtrzymując opinię o konieczności zbadania akt spraw kanonicznych, Państwowa Komisja proponuje Konferencji Episkopatu Polski stworzenie wspólnej grupy badawczej - poinformowała dziś Komisja. Zadaniem nowego gremium byłaby analiza akt zakończonych spraw prowadzonych w diecezjach, a dotyczących wykorzystania seksualnego dziecka poniżej lat 15.

List w tej sprawie został przekazany do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego oraz abp. Wojciecha Polaka - delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję