Reklama

Aspekty

Sulęcin: powstał Kącik świętego Józefa

Parafia św. Henryka i św. Mikołaja w Sulęcinie 19 maja uruchomiła Kącik świętego Józefa online. To miejsce otwarte dla wszystkich.

parafia-sulecin.com

- Będziemy tam gromadzić różne modlitwy do św. Józefa, za jego przyczyną. Umieściliśmy też skrzynkę intencji, gdzie ludzie mogą wpisywać swoje prośby i decydować, czy chcą, żebyśmy tylko się za nich modlili, czy również publicznie odczytywali te intencje – wyjaśnia Mariusz Kępka. – Raz na dwa tygodnie będziemy organizować nabożeństwo online, w czasie którego będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa właśnie w tych podanych intencjach.

Reklama

Za jakiś czas, kiedy spłynie już trochę intencji, przyjdzie pora na drugą część inicjatywy. – Chcemy, żeby ci, którzy złożyli swoje intencje i już uzyskali to, o co prosili, wysyłali do nas swoje świadectwa, nawet anonimowo. Utworzymy na nie osobną skrzynkę. Te świadectwa będziemy udostępniać dalej, żeby wiara rosła, żeby ludzie widzieli, że św. Józef naprawdę pomaga, że to nie jest tylko jakiś mit – dodaje Mariusz Kępka.

W Sulęcinie kult św. Józefa jest bardzo żywy. – Mieliśmy w parafii rekolekcje na podstawie listu papieża Franciszka o św. Józefie. I po tych rekolekcjach widzę, że wiele osób przychodzi pod figurę św. Józefa, zostawia tam karteczki z intencjami, kierując się słowami papieża. Internetowy Kącik św. Józefa też jest przykładem tego, że parafianie chcą się modlić za wstawiennictwem tego patrona – mówi proboszcz parafii ks. Sławomir Przychodny.

Kącik świętego Józefa znajdziecie tutaj.

2021-05-20 11:56

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PGE: Kompleks Turów będzie nadal pracować

2021-09-21 07:59

[ TEMATY ]

kopalnia

pl.wikipedia.org

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów będzie dalej pracować; posiada niezbędne pozwolenia środowiskowe i ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi wydobycie - ogłosiła Polska Grupa Energetyczna - właściciel kopalni i elektrowni Turów.

W poniedziałek ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, do czego TSUE zobowiązał Polskę w maju, Trybunał nałożył na Polskę 0,5 mln euro kary za każdy dzień kontynuowania pracy Turowa.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Zollner: seksualność wciąż jest tematem tabu

2021-09-20 16:03

[ TEMATY ]

przemoc

nadużycia seksualne

przestępstwa seksualne

Grażyna Kołek

„Choć ciągle jesteśmy w Kościele w Europie Środkowo-Wschodniej w sytuacji mierzenia się z problemem wykorzystywania, to wiele zostało już zrobione, by chronić dzieci i bezbronnych dorosłych” – uważa ks. Hans Zollner, członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Uczestniczy on w warszawskiej konferencji o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie episkopaty ustanowiły już odpowiednie instytucje odpowiedzialne za pracę w zakresie prewencji i radzenia sobie z przypadkami wykorzystywania, przygotowały też stosowne wytyczne postępowania. Wiele uniwersytetów katolickich ma już w programie studia z zakresu ochrony małoletnich. Konferencja ma za zadanie wskazać, co należy zrobić, by lepiej unikać wykorzystywania w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Wspólna droga - wkrótce inauguracja III Synodu Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-21 11:25

Archidiecezja Lubelska

Przed nami uroczysta inauguracja III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

W najbliższą sobotę, 25 września, w archikatedrze zostanie oficjalnie otwarty III Synod Archidiecezji Lubelskiej, który pod hasłem „Kościół - dom i szkoła komunii” został zwołany przez abp. Stanisława Budzika 25 marca 2019 r. Pandemia znacznie przesunęła w czasie zaplanowaną inaugurację, ale nie przerwała intensywnych prac przygotowawczych. Kilkaset osób z komisji synodalnych oraz kilka tysięcy członków parafialnych zespołów synodalnych: biskupi, kapłani, osoby życia konsekrowanego i świeccy podjęli modlitwę i refleksję nad kondycją Kościoła w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję