Reklama

Niedziela Świdnicka

Ewangelia na Twitterze bp. Ignacego Deca

Jest już dostępna w wersji papierowej publikacja bp Ignacego Deca „Siejba Słowa na peryferiach” za rok 2020.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Ks. Grzegorz Umiński

Siejba słowa na peryferiach” dostępna jest w Księgarni Diecezjalnej obok Katedry

Siejba słowa na peryferiach” dostępna jest w Księgarni Diecezjalnej obok Katedry

Nowa książka jest zbiorem publikowanych na serwisie społecznościowym tweetów w minionym roku. Jednocześnie jest to odpowiedź bp Deca – na słowa Ojca Świętego Franciszka zawarte w Orędziu na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. - Potrzebujemy mądrości, aby zebrać i stworzyć opowiadania piękne, prawdziwe i dobre – pisał papież.

Reklama

Biskup komentując słowa papieża podkreśla, że powinniśmy przypominać sobie na nowo słowa Pisma Świętego i je promować. Jako miejsce promocji słowa Bożego bp Dec wskazuje Internet ze swoimi portalami, m.in. z Twitterem. - Od początku roku 2017 przez to medium dzielę się z chętnymi Czytelnikami myślami czerpanymi głównie z Bożego Objawienia, zwłaszcza z codziennie czytanych w liturgii fragmentów Ewangelii. Wiem, że nie wszystkim te myśli się podobają, gdyż niestety nie brakuje nam dzisiaj ludzi walczących z prawdą, będących na usługach różnych ideologii, wrogich Kościołowi. Mam jednak silne przekonanie, że mimo wszystko prawda się obroni, bowiem ostatnie słowo należy do prawdy, do dobra i do piękna – pisze we wstępie hierarcha.

Konto biskupa świdnickiego na Twitterze obecne jest od czterech lat. Przez ten czas bp Dec opublikował 1643 wpisy. Liczba osób regularnie czytających refleksje nad Bożym słowem ciągle rośnie.

2021-05-17 09:39

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec: modlitwa i umartwienie osób konsekrowanych siłą Kościoła

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

Dzień Życia Konsekrowanego

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Kościół potrzebuje was, potrzebuje waszej modlitwy i waszego świadectwa ewangelicznej miłości” – powiedział bp Ignacy Dec, przewodnicząc w katedrze świdnickiej Mszy św. z okazji przypadającego dziś dnia życia konsekrowanego.

W homilii skierowanej do przybyłych z diecezji delegacji zgromadzeń męskich i żeńskich, dziewic i wdów konsekrowanych oraz braci, którzy rozpoczęli formację w postulatach, biskup świdnicki zachęcał do odnowienia świadomości działania Ducha Świętego w umyśle i w sercu oraz myśleniu i działaniu.

CZYTAJ DALEJ

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Mali Bracia Baranka dziękowali za swój pierwszy w Polsce Klasztor

2021-06-22 17:03

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Mali Bracia Baranka

Maciej Orman/Niedziela

Ich podstawowym „zajęciem” jest modlitwa i kontemplacja, duchowość zogniskowana w Słowie Bożym, Eucharystii i adoracji Jezusa. Na Jasną Górę przyszli bracia ze Wspólnoty Baranka. To dziękczynienie za poświęcenie w Choroniu ich pierwszego w Polsce męskiego klasztoru nazwanego “Światłość Najświętszego Oblicza”. W Mszy św. uczestniczyli też bracia, którzy przyjechali z Francji i Małe Siostry Baranka.

- Klasztor jest, trzeba się modlić o powołania. Na razie w Choroniu jest nas trzech – mówi brat Philip-Marie, który we wspólnocie jest od18 lat, a od 9 lat w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję