Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Kapłaństwo to nie tylko sensowne, ale i piękne życie!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

- Dziś są z nami bracia klerycy z różnych seminariów – wam wszystkim chcę powiedzieć w imieniu całego łódzkiego prezbiterium – chcę wam powiedzieć, że bardzo na wasz czekamy i bardzo was potrzebujemy! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś do przyszłych kapłanów podczas święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Reklama

Podczas Eucharystii abp Grzegorz Ryś pobłogosławił oleje krzyżma, które są używane do sakramentów świętych. Ze względu na trwającą pandemię, obrzęd poświęcenia olejów został przeniesiony z Wielkiego Czwartku. - Sporządzisz olej święty do namaszczenia i powiesz synom Kościoła: To jest święty olej do namaszczenia wszystkich pokoleń – śpiewał we wstępie mszy świętej chór klerycki w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- Chcę powiedzieć wszystkim, absolutnie wszystkim księżom tu obecnym – emerytom, seniorom, przez tych co pracują na uczelniach, w kurii, na parafiach, chcę wam powiedzieć po prostu dziękuję! Drugie słowo, które chcę powiedzieć szczerze to słowo przepraszam, które kieruję najbardziej do tych, którzy być może relacją ze mną czują się zawiedzeni albo pokrzywdzeni. Więc bardzo proszę przyjmijcie ode mnie to słowo przepraszam! Wszystkim jubilatom chcę powiedzieć: Niech Wam Pan Bóg na wszelki sposób błogosławi. Są z nami diakoni i nowo wyświęceni, i ci, którzy w tym roku przyjmą święcenia kapłańskie, są bracia klerycy z różnych seminariów – wam wszystkim chcę powiedzieć w imieniu całego łódzkiego prezbiterium – chcę wam powiedzieć, że bardzo na wasz czekamy i bardzo was potrzebujemy! Zdajemy sobie sprawę, że może dziś wchodzić do kapłaństwa jest znacznie trudniej niż kiedyś. Ale tym bardziej w imieniu wszystkich chcę wam powiedzieć: odwagi! Cały pokój bierze się z tego, który nas kocha i wiąże się z nami przymierzem, a potem je systematycznie odnawia. To samo słowo kieruję także do tych, którzy nie są w żadnym z naszych seminariów, ale ufamy, że mają się tam znaleźć – jest czas, podejmowania decyzji, więc szczególnie tym mówię: odwagi! Każdy z księży powie wam, że jest to nie tylko sensowne, ale i piękne życie. Niezależnie od tego jak mu ta droga kapłańska przebiega. I poczytuję sobie jako wielki przywilej, że mogę być waszym biskupem! – mówił metropolita łódzki zwracając się do wszystkich kapłanów.

2021-05-28 14:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Abp Ryś do kleryków: pokażcie twarz Jezusa, a nie tylko o Nim mówcie!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Pokażcie nam Jego twarz! I co bracia, to jest właśnie to, do czego się przygotowujecie, żeby móc pokazać twarz Jezusa, a nie tylko o Nim mówić? To widzenie Jezusa jest niesłychanie ważne, bo jeśli nie widzimy Boga na twarzy Jezusa, to nieraz opowiadamy o Bogu straszne rzeczy. Kiedy tracimy twarz Jezusa z pola widzenia, to opowiadamy głupie rzeczy! – mówił do kleryków abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Cieszyn: Potrójny złoty jubileusz trzech elżbietanek

2021-09-19 14:42

[ TEMATY ]

jubileusz

siostry

elżbietanki

Cieszyn

diecezja.bielsko.pl

Potrójny złoty jubileusz trzech elżbietanek

Potrójny złoty jubileusz trzech elżbietanek

Trzy elżbietanki – s. Barbara Jaworska, s. Wiktoria Kasperek i s. Dominika Piotrowska – ponowiły swoją profesję złożoną przed pięćdziesięciu laty. W parafii św. Elżbiety w Cieszynie siostry odnowiły 18 września swe śluby w obecności wspólnoty zakonnej, kapłanów, najbliższej rodziny i zaproszonych gości.

Mszy św. przewodniczył wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. dr Marek Studenski, który zauważył w kazaniu, że jubilatki przeżyły w Zgromadzeniu 1/8 jego 400-letniego istnienia.

CZYTAJ DALEJ

Święci na ulicach Wrocławia

2021-09-19 22:12

[ TEMATY ]

relikwie

św. Stanisław

św. Dorota

procesja

archidiecezja wrocławska

Magdalena Lewandowska

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Ulicami Wrocławia przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty

Już po raz 24 przez wrocławski Rynek przeszła procesja z relikwiami śś. Stanisława i Doroty.

Procesja nawiązuje do średniowiecznej tradycji, a wskrzeszona została po powodzi w 1997 r. Wrocławianie dziękują w niej za uchronienie od wielkiej wody i innych kataklizmów i proszą – za wstawiennictwem świętych – o dalszą opiekę nad miastem. – Nasze wyjście na ulice miasta to nie okazja, by protestować przeciw komuś. To świadectwo wiary, że Bóg powołuje nas do świętości. Prosimy Boga o zachowanie od naturalnych kataklizmów, ale też by zachował nas od jakichkolwiek duchowych klęsk – mówił w Bazylice Garnizonowej ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Wrocławskiej Kurii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję