Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Spotkania biblijne z biskupem

Biskup Roman Pindel wygłosił drogą internetową dwie nowe konferencje biblijne.

[ TEMATY ]

biskup Roman Pindel

konferencja biblijna

MJscreen

Biskup głosi konferencję biblijną.

 Biskup głosi konferencję biblijną.

Pierwsze spotkanie z biskupem zorganizowane przez osoby związane z Centrum bł. Władysława Bukowińskiego w Zagórniku we współpracy z innymi wspólnotami z Podbeskidzia, odbyło się w marcu br. Traktowało o różnych sposobach, sensach, czytania Pisma Świętego.

Następne dwa miały miejsce online w kwietniu („Kim jest człowiek, że o nim pamiętasz?”) i w maju („Podręcznik życia chrześcijańskiego”).

Reklama

Trzeba nam czytać tekst w sposób krytyczny, starając się dociec zamiaru autora natchnionego, o co mu chodzi i dlaczego w taki sposób to wyraża. Pismo Święte jest napisane przez człowieka, który żył w określonej kulturze, miał swoje poglądy, uprzedzenia, zatem ono nosi ludzki ślad, niedoskonałość. Widać to szczególnie, kiedy ten sam temat jest podejmowany po 100 czy 200 latach trochę inaczej. Bo Bóg, który natchnął kolejnego człowieka, to natchnął takiego, który już uczynił pewien postęp, nie tylko w wiedzy czy technice, w pojmowaniu i rozumieniu świata, ale także ten kolejny człowiek znał wcześniejsze księgi biblijne, więc jest już człowiekiem lepiej rozumiejącym Boga i Jego zamiary, i dzięki natchnieniu posuwa to Boże objawienie do przodu – zauważył biskup Roman Pindel w drugiej konferencji.

W trzeciej podjął próbę pokazania Pisma Świętego jako podręcznik. – Podobnie, jak każdy podręcznik przeznaczony jest do jakiegoś przedmiotu, tak Biblię można by nazwać podręcznikiem życia chrześcijańskiego. Przede wszystkim traktuje o sprawach dziejących się między człowiekiem a Bogiem. Mówi o tym, jak przejść życie, żeby na jego końcu spotkać Boga twarzą w twarz – podkreślił dodając, że to księga dla każdego, wszechstronna i która pomaga: gdy człowiek ma kłopoty i czyta Biblię to się uspokaja.

Konferencje biskupa oraz innych osób można posłuchać na stronie: www.bukowinski.org w zakładce: aktualności – konferencje.

2021-06-01 14:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Jan Maria Vianney

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Bp Zając: prośmy o dar wyniesienia kard. Macharskiego do chwały nieba

2021-08-02 17:08

[ TEMATY ]

kard. Macharski

Bp Jan Zając

T. Warczak

Na szlaku Bożego miłosierdzia Bóg postawił w naszych czasach Franciszka z Krakowa, który wzywał do niezachwianej ufności w miłość miłosierną – mówił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia bp Jan Zając podczas Mszy św. odprawionej w intencji kard. Franciszka Macharskiego. Zmarły pięć lat temu hierarcha był wielkim czcicielem Bożego Miłosierdzia.

- Pięć lat temu, o godz. 9.37, przeszedł przez bramę życia do wieczności kard. Franciszek. Choć to działo się w klinice krakowskiej, to jednak wiara nam podpowiada, że Franciszek z Krakowa przeszedł przez bramę miłosierdzia w łagiewnickiej Porcjunkuli – mówił bp Jan Zając, odwołując się do franciszkańskiego odpustu, który przypada 2 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Pogrzeb ks. Henryka Nowika

2021-08-04 22:56

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

ks. Henryk Nowik

Kuria Diecezjalna w Zielonej Górze

ks. dr Henryk Nowik

ks. dr Henryk Nowik

W niedzielę 1 sierpnia 2021 r. w Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze, w 88. roku życia i 64. roku kapłaństwa, zakończył swoją ziemską pielgrzymkę ks. kan. dr Henryk Nowik.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. Biskupa zostanie odprawiona w czwartek, 5 sierpnia br., o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze (od godz. 10.30 czuwanie modlitewne), a po niej nastąpią dalsze obrzędy pożegnalne na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze (nowa część).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję