Reklama

Niedziela Łódzka

Szydłów - Kolonia: Święty Krzysztof wspiera kierowców

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Ks. dr Marian Midura

Na terenie parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szydłowie-Kolonia staraniem proboszcza ks. Macieja Paramuszczaka – postawiono piękną kapliczkę z figurą św. Krzysztofa niosącego Dziecię Jezus.

Reklama

W niedzielę 30 maja br. kapliczka zostałam uroczyście poświęcona po Mszy świętej w intencji bezpiecznych podróży dla wszystkich kierowców. Kapliczka jest umieszczona w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 473 w Szydłowie. Figurę św. Krzysztofa niosącego Dzieciątko Jezus – do tej kapliczki ofiarował ks. Marian Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców, który wcześniej w parafii przeprowadził katechezy i głosił homilię – zachęcając do przestrzegania dekalogu kierowcy i przepisów ruchu drogowego.

Kapliczka ta znajduje się w pobliżu autostrady A1 więc św. Krzysztof – patron kierowców i podróżujących będzie czuwał nad bezpieczeństwem dla wszystkich kierowców i podróżnych w tamtej okolicy. Kapliczkę ufundował sołtys wsi Szydłów pan Ryszard Mroczkowski z żoną Ewą. Po poświęceniu kapliczki również według miejscowego zwyczaju poświęcono pola i wszyscy obecni modlili się o dobre urodzaje i ochronę przed klęskami żywiołowymi. Modlitwy te poprowadził ks. prałat Henryk Kowaliński, który prawie 40 lat temu ten obrzęd na terenie Szydłowa wprowadził.

Dekalog Kierowcy - MIVA Polska:
Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:
1. Nie będziesz egoistą na drodze.
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę - umiej też podziękować.
4. Szanuj pieszych.
5. Nie zabijaj - bądź trzeźwy.
6. Zapnij pasy - będziesz bezpieczny.
7. Nie bądź brawurowy w prędkości.
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
9. Pomagaj potrzebującym na drodze.
10. Przestrzegaj przepisy drogowe, szanuj pracę naszej Policji.

2021-06-02 11:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Sercem charyzmatu Pasjonistów jest Jezus Chrystus ukrzyżowany!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Jubileusz 300-lecia Zgromadzenia Pasjonistów 1720-2020 Wdzięczność – Proroctwo – Nadzieja 100-lecie obecności w Polsce 1923-2023 Matka Jezusa Chrystusa zawsze w sercach naszych – brzmi napis na marmurowej tablicy, którą poświęcił arcybiskup Grzegorz Ryś rozpoczynając uroczystości jubileuszowe w łódzkim kościele oo. Pasjonistów pw. Matki Boskiej Bolesnej na os. Teofilów.

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję