Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Reset 2021

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży

Pandemia wirusa zmieniła nieco bieg wydarzeń i planów związany z organizacją Areny Młodych 2021. W wyniku zmieniającej się sytuacji, organizatorzy podjęli decyzję o przygotowaniu wydarzenia na dzień 13 września na Stadionie Żużlowym Orła Łódź.

Reklama

- Chciałbym Was zaprosić na wydarzenie, rok czasu się nie widzieliśmy, więc chcemy was zaprosić, abyśmy wspólnie przeżywali Arenę Młodych. Zmieniamy miejsce i zmieniamy termin. Spotykamy się bezpośrednio po wakacjach 13 września a miejsce to jest stadion orła, vi za vi Atlas Areny, gdzie przeżywaliśmy wcześniej nasze spotkanie. Bardzo potrzebujemy waszej obecności i też szczególnie wolontariuszy. Wolontariuszy już chcemy zaprosić na spotkanie przed wakacjami, żebyśmy troszkę to wszystko omówili a szczegółowe informacje są na podanej stronie www.arenamlodych.pl – mówią ks. Paweł Bogusz (Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej) oraz ks. Marcin Wojtasik (Dyrektor Wydziału Katechetycznego).

Wszelkie informacje dotyczące Areny Młodych znajdują się na stronie internetowej www.arenamlodych.pl  Zapisy na wydarzenie prowadzone są poprzez formularz Wydziału Katechetycznego, który znaleźć można na stronie www.katecheza.lodz.pl 

2021-06-03 09:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja Łódzka: Czas bardzo osobistego spotkania

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w kościołach będzie możliwość całodobowej adoracji i spowiedzi - to bardzo osobista zachęta Papieża Franciszka do spotkania się z Chrystusem w czasie Wielkiego Postu. To już ósmy rok trwania tej inicjatywy.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję