Reklama

Niedziela Łódzka

Łask: Jeśli chrześcijanin ma żyć, to tylko z Eucharystii!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Ulicami parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku przeszła tradycyjna procesja Bożego Ciała. Poprzedziła ją uroczysta msza święta w kolegiacie łaskiej. W słowie wstępnym proboszcz ks. kan. Piotr Pirek zapowiedział, że Eucharystia sprawowana jest za Cech Rzemiosł z Łasku, a także za żołnierzy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Łasku i ich bliskich.

Reklama

- Bóg od początku stworzenia pragnie bliskości z człowiekiem. Dlatego przypominamy sobie jego arkę. Bóg szczególnie wybrał Abrahama zawierając z nim przymierze – mówił ks. kapelan Marek Bolanowski. - To wzór miłości człowieka do człowieka. Życie chrześcijanina nie będzie z Eucharystii, jeśli nie będziemy sobie przypominać podstawowych zasad. Bóg sam siebie dał na pokarm. Bóg, który mówi: „bierzcie i jedzcie”, „bierzcie i pijcie”. Bóg chce człowieka zjednoczyć ze sobą, chce go do siebie doprowadzić. Jeśli chrześcijanin ma żyć to tylko z Eucharystii! Dlatego mówimy o niej jako o komunii Boga z człowiekiem i ludzi między sobą (…) Ważne, abyśmy potrafili rozróżnić dobro od zła, abyśmy potrafili wybierać dobro i się nim obdarowywać. Byśmy byli w świecie świadkami Chrystusa. Zastanówmy się jakie znaczenie ma dla mnie Eucharystia? Czy ja nią żyje? Czy można wejść do nieba nie karmiąc się regularnie Ciałem Pańskim? Chrystus powiedział: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Ciałem, które ja dam za życie świata” – mówił ks. Bolanowski.

Po mszy świętej wyruszyła tradycyjna procesja ulicami parafii do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich kapłani odnieśli się do czterech pytań współczesnego chrześcijanina: „Czy ubezpieczyłeś się? Czy nie jesteś głodny? Czy nie uciekamy jak uczniowie do Emaus? Czy żyjemy w jedności w jednym Kościele?. Procesję zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2021-06-04 12:19

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryja patrząca na mnie - wizerunek Matki Bożej Skępskiej

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przedstawiamy Jej kolejny, niezwykły wizerunek. Dziś przenosimy się na Ziemię Dobrzyńską do miejscowości Skępe. Skępe otrzymało prawa miejskie już w 1445 roku. W 1496 roku Zofia Kościelecka fundatorka kościoła, jako wotum za uratowanie nóg sprowadziła z Poznania do Skępego drewnianą figurę Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Czyżewski o Prymasie Wyszyńskim: nigdy nie uciekał od problemów

2021-09-18 14:38

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasa Wyszyńskiego

„Prymas zdawał sobie sprawę z tego, że jego odpowiedzialność za kapłanów dotyczy zwłaszcza ich sfery duchowej, życia wewnętrznego” – mówił w sobotę w Gnieźnie ks. prof. Bogdan Czyżewski, patrolog, członek Rady Programowej wydania „Pro memoria” – zapisków Prymasa Tysiąclecia.

Duchowny wygłosił 18 września w katedrze gnieźnieńskiej konferencję poświęconą trosce kard. Wyszyńskiego o powołania i powołanych. Wykład odbył się w ramach odbywającego się w Gnieźnie dziękczynienia archidiecezji gnieźnieńskiej za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i przygotowany został w oparciu o wystąpienia i osobiste zapiski kardynała, będące – jak stwierdził ks. Czyżewski – najbardziej wiarygodnym świadectwem jego życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję