Reklama

Niedziela Łódzka

Łask - Kolumna: Dziękczynienie za 5 lat domu dla uzależnionych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W Łasku Kolumnie od 5 lat działa – prowadzony przez Fundację Magnificat – Dom Magnificat, w którym swoje schronienie i niezbędną pomoc otrzymują osoby uzależnione od środków psychoaktywnych.

 - W domu Magnificat przebywają na leczeniu – terapii – osoby będące uzależnione od substancji psychoaktywnych, którym staramy się pomóc opierając się na trzech filarach: terapii indywidualnej i grupowej, pracy – ergoterapii oraz modlitwie – życiu we wspólnocie i spojrzeniu na człowieka od strony duchowej. – tłumaczy Dagmara Pomirska-Diug – prezes fundacji.

Reklama

- Nasze dzieło – jakim jest Dom Magnifikat – od samego początku jest związane z Archidiecezją Łódzką. – tłumaczy ks. Andrzej Michalak. – Ci, którzy przed laty tworzyli to dzieło prosili o błogosławieństwo księdza arcybiskupa i do dzisiaj – obecnie ksiądz arcybiskup Grzegorz – jest honorowym patronem tego domu. Misją tego domu to nie tylko terapia i leczenie uzależnień, ale również prowadzenie duchowe. Ludzie, którzy tutaj przebywają potrzebują nie tylko tego, by odnaleźć na nowo trzeźwe życie, ale także potrzebują odnaleźć na nowo Pana Boga w swoim życiu. Dla wielu jest to taki czas, kiedy mogą odnaleźć na nowo relację z Panem Bogiem. – podkreśla duszpasterz domu.

Jak informuje prezes fundacji - przez ostatnie pięć lat przez nasz dom przeszło blisko 300 osób. Jedni byli u nas krótko, inni nieco dłużej. – tłumaczy . – Przez ten cały czas przebywało tu więcej mężczyzn niż kobiet, gdyż było to miejsce do którego przyjmowaliśmy tylko mężczyzn, ale od stycznia tego roku przyjmujemy także panie. – dodaje prezes fundacji.

Z okazji 5. rocznicy powstania Domu Magnificat miała miejsce Msza Święta, która była dziękczynieniem złożonym Bogu za dobro, którego od tylu lat mogą doświadczać ci, którzy zmagają się ze swoimi uzależnieniami. Uroczystościom jubileuszowym przewodniczył metropolita łódzki, który wygłosił Słowo Boże oraz udzielił sakramentu bierzmowania jednemu z mieszkańców domu oraz I Komunii Świętej.

Reklama

Zwracając się do zebranych abp Grzegorz Ryś powiedział między innymi – polecam to miejsce dla dwu powodów. Pierwszym jest ten, że tutaj innym pomagają ludzie, którzy tego nie traktują wyłącznie jako swój zawód – bo wtedy jest grosz podzielony na pół tu praca, a tu moje życie osobiste, prywatne. Mam takie przekonanie – że ci, którzy tutaj posługują są tutaj na całość. Drugim powodem dla którego polecam Magnificat jest taki – że ci którzy tutaj przychodzą ,by uzyskać pomoc uczą się, że nie wystarczą półśrodki – nie wystarczy pół terapii – nie wystarczy robić jej połową siebie. To wymaga czasu, wytrwałości i cierpliwości, ale by efekt był trwały musi obejmować całego człowieka, a nie jakiś tam fragmencik. Coś zaleczone na skórze - na powierzchni - a pod spodem jest problem. Cechą tego miejsca jest to, że tu wszyscy mają czas, i że ten czas musi pracować, aż przynosi końcowy efekt.- podkreślił kaznodzieja.

Dom Magnificat położony jest w lesie, a na jego terenie znajdują się mieszkania dla członków wspólnoty, kaplica, jadalnia kuchnia, siłownia, sala wypoczynkowa, a także niewielkie gospodarstwo. Do domu można zgłaszać się kontaktując się z prowadzącymi dom pod tel. 570 893 268 lub mailowo: dommagnificat@gmail.com. Więcej informacji na temat Domu Magnifikat można znaleźć na stronie internetowej: www.fundacjamagnificat.pl/dom-magnificat/ ora funpage: www.facebook.com/DomMagnificat 

2021-06-06 15:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Ojczyzna była dla Nich najważniejsza

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Roman Piwowarczyk

„ Walczyliśmy o wolność, niepodległość i suwerenność Polski. Ojczyzna była dla nas najważniejsza - powiedział Jan Pietrzak w komentarzach do wykonywanych 1 sierpnia piosenek. I mówił w imieniu obrońców Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję