Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Projekt Nasze Świetlice dla uczniów

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Od roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi realizuje projekt „Nasze świetlice”, w którym zrealizowano już ponad 10 tysięcy godzin wsparcia dla uczniów.

Projekt „Nasze Świetlice” to warsztaty będące okazją dla łódzkich uczniów podniesienia kompetencji matematycznych, naukowo-technicznych i informatycznych, umiejętności porozumiewania się w języku ojczystym i w języku obcym, a także podniesienia świadomości i ekspresji kulturalnej. Projekt jest realizowany w 15 łódzkich placówkach - świetlicach, ogniskach i klubach młodzieżowych - prowadzonych przez 10 organizacji pozarządowych. Do tej pory skorzystało już z niego blisko 530 osób.

Reklama

- Projekt „Nasze świetlice” wpisał się doskonale w „covidową rzeczywistość”. Dodatkowe zajęcia organizowane w jego ramach w świetlicach na terenie całego miasta bardzo pomagają w minimalizowaniu skutków, które przyniósł system nauki zdalnej. Dzieci mają w dalszym ciągu możliwość nie tylko uzyskać pomoc w odrabianiu prac domowych, nadrabianiu zaległości, ale także, wspólnie ze specjalistą, mogą jeszcze raz omówić nowe zagadnienia i nowy materiał wprowadzany w szkole przez nauczyciela. Różnorodność zajęć oraz możliwość pracy w małych grupach spowodowała, że uczestnicy czują się docenieni, a przede wszystkim zauważeni, co z kolei przekłada się na niesamowitą motywację do działania. Nieoceniona okazała się również rola pedagogów, psychologów i socjoterapeutów działających w ramach projektu. Ich praca jest skupiona na monitorowaniu i pomocy wszystkim tym dzieciom, które słabiej radziły sobie z nauką zdalnąi tym, które wymagały wsparcia emocjonalnego, przezwyciężania strachu przed pandemią i pracy nad koncentracją – podsumowuje rok projektu Piotr Kowalski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. programów społecznych i osób z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu „Nasze świetlice” istnieje także możliwość skorzystania z pomocy m.in. asystenta rodziny oraz pracownika socjalnego, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych łodzian. Zajęcia będą prowadzone również w okresie wakacyjnym (także na świeżym powietrzu), w godzinach dostosowanych do potrzeb dzieci i rodziców. Wakacyjne spotkania będą nastawione na nieco luźniejszą formę w postaci warsztatów tematycznych, gier i zabaw (np. językowych i matematycznych) z wykorzystaniem umiejętności nabytych na dotychczasowych zajęciach. Dla niektórych dzieci wakacje będą również okazją do nadrobienia zaległości, m.in. w matematyce czy języku angielskim.

Zgłoszenia kolejnych chętnych zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie nadal są przyjmowane. Lista wszystkich świetlic biorących udział w projekcie – wraz

z adresami - znajduje się na stronie internetowej: www.mops.lodz.pl (w zakładce „Projekty” – „Nasze świetlice”). Zgodnie z założeniami, projekt potrwa do 30 czerwca przyszłego roku.

2021-06-09 15:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łask: Bóg chce nawiedzać innych dzięki Wam!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła grupa młodzieży przyjęła Sakrament Bierzmowania. Udzielił go im biskup pomocniczy Marek Marczak.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Wystawa poświęcona bł. kard. Wyszyńskiemu przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu

2021-09-18 09:33

ks. Łukasz Romańczuk

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Wystawa przy kościele św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie

Przy kościele pw. św. Rodziny we Wrocławiu - Sępolnie można zobaczyć wystawę "Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia"

Wystawę okolicznościową skomponowano, zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła –„gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej niedawno 100 lecie niepodległości Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję