Reklama

Niedziela Lubelska

Wojsławice. Czas świadectwa

R. Stebelski

Parafia św. Michała Archanioła 6 czerwca przeżywała wizytację kanoniczną przeprowadzoną przez bp. Adama Baba.

Słoneczna niedziela sprzyjała Wojsławicom. Msze św. w kościele parafialnym zostały zaplanowane przy ołtarzu polowym, co pozwoliło na udział w Eucharystii wszystkim wiernym. Bp Adam Bab sprawował Msze św., głosił homilie, udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży i poświęcił wyremontowany Ośrodek Tradycji i Kultury Pożarnictwa. Prace zostały wykonane ze środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Bp Bab znalazł czas na indywidualne rozmowy z wiernymi, a także na spotkanie z radą duszpasterską i parafialnym zespołem synodalnym. Wraz z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki radował się z rocznicy I Komunii św. Nawiedził też kaplicę filialną w Majdanie.

Reklama

Podczas pasterskiej nauki i w rozmowach wybrzmiał apel o dawanie świadectwa wiary w codziennym życiu. - Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do tego, by nie tylko wierzyć w Boga, ale by także świadczyć o Bogu poprzez głoszenie Dobrej Nowiny i apostolstwo świeckich - podkreślił bp Adam Bab. Jak przypomniał, w zmaganiach o dobro w codziennym życiu bezcennym darem i pomocą jest Eucharystia. - Eucharystia jest rzeczywistą obecnością Chrystusa. Ci, którzy przyjmują Komunię św. jednoczą się z Chrystusem i z ludźmi, którzy przyjmują to samo Ciało - powiedział, zachęcając wiernych do życia w jedności z Bogiem. Zwracając się do młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania, podkreślił, że Bóg, szanując wolność człowieka, zaprasza go do wędrówki drogami świętości.

Więcej na łamach 'Niedzieli Lubelskiej"

Fotorelacja na https://www.facebook.com/Niedziela-Lubelska-112621833628172


2021-06-10 09:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

KEP

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

CZYTAJ DALEJ

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę - już w drodze

2021-07-26 13:00

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Pielgrzymka 2021

ks. Maciej Świgoń /Gość Niedzielny

W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka z Helu na Jasną Górę wyruszyła wczoraj na szlak. Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej jej uczestnicy będą świętować wyjątkowo: część z nich po dojściu na Jasna Górę wyruszy do Hiszpanii, by szlakiem Jakubowym dojść do Santiago de Compostela. Na trasę wyruszyło około 300 pielgrzymów.

Droga na Jasną Górę rozpoczęła się tradycyjnie 25 lipca o świcie w kościele Bożego Ciała na Helu. W codziennym programie będzie jutrznia, Msza Święta, modlitwa, konferencje w drodze oraz nocne czuwanie podczas apelu jasnogórskiego wraz z goszczącymi rodzinami. Pątnicy dziennie będą mieli do przebycia średnio 35 km.

CZYTAJ DALEJ

Proces ws. nadużyć finansowych będzie kontynuowany w październiku

2021-07-27 17:54

Monika Książek

Przed Trybunałem Państwa Watykańskiego rozpoczął się proces osób oskarżonych w aferze związanej z inwestycjami finansowymi Sekretariatu Stanu w Londynie. Pozew skierowano wobec osób duchownych i świeckich, pracowników Sekretariatu Stanu oraz wysokich rangą funkcjonariuszy ówczesnego Urzędu Informacji Finansowej, a także osób z zewnątrz, działających w świecie międzynarodowych finansów. Jest wśród także kardynał – były substytut w Sekretariacie Stanu i prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Angelo Becciu. Kolejna rozprawa odbędzie się 5 października.

Oskarżonymi przez watykańską prokuraturę są:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję