Reklama

Niedziela Łódzka

Wiewiórczyn: Radość świętowania

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

W czasie pandemii Covid – 19  parafianie szukają innych niż dotychczas form oddania czci Synowi Bożemu, który przychodzi do nas w Eucharystii.

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie taką formę znaleziono w roku ubiegłym i powtórzono w obecnym. O godz. 10.30 ks. Proboszcz sprawował uroczystą Sumę. Po mszy i nabożeństwie czerwcowym odśpiewał fragment ewangelii wg św. Mateusza.

Reklama

Po krótkim słowie do zgromadzonych w świątyni wiernych wsiadł z Najświętszym Sakramentem do bryczki i w licznej asyście rowerzystów, samochodów i innych bryczek, błogosławiąc po drodze tych, którzy wychodzili przed swoje domy udał się do Wydrzyna.

Tam przy przygotowanym ołtarzu, przy kapliczce, był odśpiewany fragment ewangelii wg. św. Marka. Trzeci ołtarz był usytuowany przy kaplicy pw. Narodzenia N.M.P w Anielinie.

Następnie nasza procesja udała się do Wronowic gdzie przy kapliczce usłyszeliśmy fragmenty ewangelii wg św. Jana. Przy każdym ołtarzu, w każdej wiosce naszej Parafii, ks. prob. Krzysztof Jałowiecki nie tylko mówił o roli Eucharystii, o wierze w czasie pandemii, ale także dziękował mieszkańcom za troskę o miejsca kultu, za wkład jaki włożono w przygotowanie trasy. Mieszkańcy kolejnych wiosek, licznie zgromadzeni przy kolejnych ołtarzach z radością witali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie mając nadzieję, że nie było to ostatnie takie spotkanie.

Z Wronowic procesja udała się z powrotem do kościoła parafialnego gdzie ks. Proboszcz na zakończenie pobłogosławił raz jeszcze najbardziej wytrwałych. Pan Jezus w Eucharystii odwiedził wszystkie wioski naszej Parafii. Poczuliśmy się zobowiązani by teraz odwiedzać Go w Jego domu. Nabożeństwa czerwcowe dają taką szansę. Wezwanie Parafii zobowiązuje.

2021-06-10 14:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: za posłaniem do ewangelizacji kryje się miłosierdzie Boga!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jak chcesz iść do ewangelizacji, to masz iść i zanieść doświadczenie Boga miłosiernego. Nikt nie daje tego, czego sam nie posiada. Odejście ks. Artura czytamy jako kolejne jego wyjście do ewangelizacji. Bóg tą śmiercią woła do nas i pokazuje jak bardzo się nad nami zmiłował jak nas rozgrzeszył, jak nas ze sobą jedna. On mówi do nas idźcie, idźcie – potrzeba żebyście poszli! – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Transfuzja miłości

2021-09-19 17:50

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Katarzyna Krawcewicz

Fraternia Franciszkańska „Effatha” z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze kolejny raz zachęcała do oddawania krwi w ramach akcji Transfuzja Miłości.

Akcja trwa od czerwca i odbędzie się we wszystkich zielonogórskich parafiach. Tym razem krwiobus przyjechał do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie 19 września można było oddać krew, napić się dobrej kawy, spróbować domowego ciasta i posłuchać fajnej muzyki. Organizatorzy podkreślają, że krew jest bezcennym darem i warto dzielić się nią z innymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję