Reklama

Niedziela Przemyska

Nadanie imienia Anny Jenke katolickiej szkole w Jarosławiu

10 czerwca br. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu otrzymało patrona – Annę Jenke – pedagoga jarosławskiego.

archiwum parafii Bożego Ciała w Jarosławiu

poświęcenie obrazu służebnicy bożej Anny Jenke

poświęcenie obrazu służebnicy bożej Anny Jenke

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, wzięło w niej udział wielu zaproszonych Gości, społeczność Szkoły i Parafii. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych szkół i powitaniu przez Księdza Proboszcza Mariana Bocho, Ksiądz Dyrektor Grzegorz Delmanowicz odczytał list Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, który pogratulował szkole tej historycznej chwili i przekazał szkole flagę Narodową, a Podkarpacka Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch odczytała list gratulacyjny od Pana Przemysława Czarnka – Ministra Edukacji i Nauki. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala. Okolicznościową homilię wygłosił Postulator procesu beatyfikacyjnego Anny Jenke – ks. dr Witold Burda. Po homilii nastąpiło poświecenie sztandaru szkoły i obrazu autorstwa Pana Stanisława Lenara przedstawiającego Sługę Bożą Annę Jenke. Po zakończonej Eucharystii miało miejsce przekazanie sztandaru społeczności szkolnej, ślubowanie uczniów i pierwsze odśpiewanie hymnu szkoły. Kolejnym elementem uroczystości było symboliczne przybicie pamiątkowych gwoździ przez dobroczyńców szkoły. Następnie zebrani obejrzeli krótki spektakl przygotowany przez uczniów Katolika przybliżający osobę Czcigodnej Sługi Bożej. Ostatnia cześć uroczystości odbyła się na podwórzu Katolickiego Liceum, gdzie poświęcona została pamiątkowa tablica, a zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i gratulacje. Po zakończonej uroczystości zebrani mogli zwiedzić budynek szkoły, w którym z dumą prezentowano salę poświęconą nowej Patronce. Cieszymy się tym radosnym wydarzeniem i ufamy, że Patronka Szkoły będzie wypraszać u Boga łaski potrzebne dla uczniów i nauczycieli Publicznego Katolickiego Liceum. Obyśmy też jak najrychlej mogli cieszyć się z beatyfikacji naszej parafianki i patronki.

2021-06-11 09:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpańskie sądy nakazują mówić prawdę o aborcji

2022-10-06 14:53

[ TEMATY ]

aborcja

Hiszpania

Bożena Sztajner/Niedziela

Dobiegł końca się kilkuletni proces sądowy, w którym Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich (AAC) zarzucało Stowarzyszeniu Klinik Akredytowanych ds. Dobrowolnego Przerywania Ciąży (ACAI) posługiwanie się reklamą „usługi” aborcji, której treść wprowadzała kobiety w błąd.

Sąd Najwyższy utrzymał orzeczenie sądu drugiej instancji, zgodnie z którym ACAI zostało zobowiązane do usunięcia nieprawdziwych treści ze swojej strony internetowej, otrzymało zakaz umieszczania ich w przyszłości oraz nakaz umieszczenia na swojej stronie odniesienia do treści wyroku sądu w tej sprawie.

CZYTAJ DALEJ

Świdnickie seminarium nie jest puste

2022-10-03 11:37

[ TEMATY ]

klerycy

Świdnica

wsd świdnica

rok propedeutyczny

mwsd Wrocław

ks. Mirosław Benedyk

Klerycy roku propedeutycznego z uwagą słuchali historii katedry świdnickiej, którą przybliżył im przewodnik Mariusz Barcicki

Klerycy roku propedeutycznego z uwagą słuchali historii katedry świdnickiej, którą przybliżył im przewodnik Mariusz Barcicki

Od października w seminaryjnych obiektach diecezji świdnickiej swoją formację do kapłaństwa rozpoczęło dziewięciu alumnów metropolii wrocławskiej.

Zbyt mała liczba kandydatów, zgłaszających pragnienie służby jako kapłani w Metropolii Wrocławskiej spowodowała, że biskupi z metropolii podjęli decyzję o wspólnej formacji seminaryjnej dotychczasowych dolnośląskich alumnów, jednocześnie podjęto decyzję o utworzeniu międzydiecezjalnego ośrodka propedeutycznego z siedzibą w Świdnicy.

CZYTAJ DALEJ

Startuje Festiwal Filmów Maksymiliany

2022-10-07 15:01

Archiwum Międzynarodowego Festiwalu Filmów Maksymiliany

Dokładny program Festiwalu dostępny jest na stronie www.maksymiliany.pl.

Dokładny program Festiwalu dostępny jest na stronie www.maksymiliany.pl.

Już jutro rozpoczyna się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Filmów Maksymiliany.

W tym roku towarzyszy mu hasło „Pan cię strzeże”. Fundacja Vide et Crede z Wrocławia wraz z ojcami franciszkanami z Niepokalanowa zaprasza do Dolnośląskiego Centrum Filmowego w dniach od 8 do13 października na pokazy filmów. Zaprezentowanych zostanie ponad 20 filmów – będą to nie tylko prace konkursowe, ale także te wybrane przez gości specjalnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję