Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Jubileusz Dziedziców Boga

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

"Tu i teraz jestem szczęśliwym kapłanem, który spotkał się z ogromną łaską Pana Boga. Kapłaństwo jest dla mnie największą miłością, ja sam nie wybrałbym sobie takiej drogi. Ale Pan Bóg mnie wybrał. Jaka to radość być Kapłanem. Czy może być coś piękniejszego? ks. Jan Twardowski

W podniosłej i modlitewnej atmosferze, w obecności parafian, rodzin oraz przyjaciół w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, świętowano trzy jubileusze święceń kapłańskich: 30-lecia ks. dr Dariusza Kucharskiego, 25-lecia ks. kan. Wiesława Kamińskiego i 10-lecia ks. Damiana Czerwińskiego. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej Panu Bogu za dar kapłaństwa przewodniczył jubilat ks. Wiesław proboszcz parafii, a koncelebrowali jubilaci ks. Dariusz i ks. Damian. Rocznice to czas refleksji i podsumowania. Ksiądz Proboszcz dziękował za wszystkich ludzi, których spotkali na początku swojej drogi kapłańskiej - Jesteśmy wdzięczni i za świeckich i za duchownych. W parafii staramy się pokazywać, że jesteśmy mimo różnic tą samą wspólnotą, tymi samymi parafianami pełniącymi różne funkcje. Tak samo dążymy do Pana Jezusa. Staramy się jak możemy dawać świadectwo gorliwości i tego, że nasze życie ma sens, bo ten sens pochodzi od Pana Boga. Jesteśmy dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa - podkreślił ks. Wiesław.

Reklama

Podziękowania skierował także do braci w kapłaństwie za to, że tworzą wspólnotę, chociaż każdy z nich jest inny, to różnice ich budują. Dobrze się dogadują i potrafią ze sobą przebywać zarówno przy ołtarzu jak i przy stole.

- Kiedy człowiek decyduje się na kapłaństwo, to decyduje się, że swój czas, swoje życie poświęci Bogu - mówił ks. Dariusz. Przez trzydzieści lat nigdy nie żałował czasu, który poświęcił Bogu w różnych obszarach życia kapłańskiego. - Czas poświęcony Bogu nigdy nie jest stracony a nadaje życiu sens i smak. Jest też bardzo dobrym momentem kiedy człowiek widzi drogowskaz, który jest dużo mądrzejszy, lepszy, bo to Boży drogowskaz. On dużo lepiej prowadzi nas przez życie niż nasze własne pomysły - dopowiedział ks. Dariusz.

Najmłodszy jubilat dziękował za wszystkie dobro, które spotkało go w ciągu tych dziesięciu lat. Swoją wdzięczność za udział w uroczystości wyraził ks. kan. Kazimierzowi Cioskowi - Z ks. Kanonikiem jest związana cała historia mojego życia. Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie dobro, życzliwość, ciepło kapłańskie, za to wszystko czego mnie nauczył - powiedział ks. Damian.

Po Mszy św. nadszedł czas na życzenia - Każdy z was otrzymał inne talenty, super je pomnażacie, wasza służba przynosi obfite owoce. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że doświadczamy dobra, piękna Bożej miłości, budujemy z wami relacje przyjaźni i wzajemnego umacniania się. Dziękujemy, że towarzyszycie nam w naszej codzienności, radościach i kłopotach, że jesteście z nami pogodni, uśmiechnięci i otwarci. - Takie oto życzenia skierowała do duszpasterzy przedstawicielka wspólnoty parafialnej Marzenna Wojciechowska. Na zakończenie uroczystości jubilaci serdecznie podziękowali za pamięć, modlitwę w ich intencji, złożone życzenia i wręczyli wszystkim pamiątkowe obrazki.

2021-06-11 17:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ksawerów: Maryja wprowadza nas w świętowanie

- Od słowa wszystko się zaczęło! Słowem również Maryja wprowadza nas w świętowanie. Prosi Ona, byśmy zrobili wszystko, co Jezus nam powie. Jest tam słowo, które Jezus do nas wypowiada. Parafialna uroczystość odpustowa jest takim świętowaniem, w którym chcemy posłuchać tego słowa – podkreślał o. Artur Musialski – dominikanin, który przewodniczył uroczystości odpustowej w swojej rodzinnej parafii ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Ksawerowie. Dla niego, jak podkreślał proboszcz ks. Stanisław Bracha, to szczególne wydarzenia, ponieważ w tym roku obchodzi swoje 20 lecie święceń kapłańskich. W uroczystości, oprócz kapłanów z dekanatu pabianickiego, licznie udział wzięli parafianie, a szczególnie dzieci.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję