Reklama

Niedziela Wrocławska

Znak miłości na ulicy Szczytnickiej

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa poświęcony został krzyż przy ul. Szczytnickiej we Wrocławiu.

ks. Łukasz Romańczuk

Modlitwa poświęcenia krzyża

Modlitwa poświęcenia krzyża

Wydarzenie to odbyło się w ramach odbywających się w parafii pw. św. Jana Chrzciciela (Katedra Wrocławska) Misji Świętych. Modlitwę poprowadził i poświęcił krzyż ks. Krzysztof Herbut prowadzący Misje Święte - Niech każdy, kto spojrzy na ten krzyż będzie dotknięty Bożą miłością. Niech opieczętowany tą miłością będzie cały Wrocław - mówił ks. Herbut.

ks. Łukasz Romańczuk

Misje Święte prowadzi ks. Krzysztof Herbut

Misje Święte prowadzi ks. Krzysztof Herbut

Reklama

Proboszcz parafii, ks. Paweł Cembrowicz przypomniał, że krzyż w tym miejscu postawiony został w 1999 roku z racji Misji Nawiedzenia. Ząb czasu sprawił, że krzyż wymagał wymiany. Tak też się stało rok temu, dzięki staraniom ludzi dobrej woli.

ks. Łukasz Romańczuk

Pamiątkowa tabliczka umieszczona na krzyżu

Pamiątkowa tabliczka umieszczona na krzyżu

- Dziękuję bardzo za zrobienie tabliczki na krzyż. Zawiera ona datę naszych misji, imię i nazwisko księdza prowadzącego, a także okoliczności, w jakich się one odbywają, czyli czas pandemiczny i słowa suplikacji, jako prośba, aby Pan Bóg chronił nas od wszelkich chorób i epidemii - mówił ks. P. Cembrowicz.

GALERIA ZDJĘĆ

2021-06-11 18:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Sakramentalia - akt wiary czy magiczne myślenie?

2021-09-17 10:13

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich/Niedziela

Błogosławieństwo przy użyciu dwóch poświęconych świec w dzień św. Błażeja (3 lutego) wyprasza ochronę od chorób gardła i języka, a poświęcony chleb św. Agaty (5 lutego) - przypomina, że Bóg ma władzę zachować nas od pożaru. Jak korzystać z sakramentaliów, by nie mylić ich z sakramentami, ani nie ulegać magicznemu myśleniu o nich?

Różnica pomiędzy sakramentami i sakramentaliami jest zasadnicza. Sakramenty to spotkanie z żywym Bogiem. Podczas ich przyjmowania mamy pewność, że Bóg przychodzi przez nie z konkretną łaską, typową dla danego sakramentu (np. podczas godnie przyjętego sakramentu pokuty otrzymujemy m.in. odzyskanie łaski uświęcającej, Eucharystia pogłębia nasze zjednoczenie z Bogiem i chroni przed grzechem; podczas bierzmowania otrzymujemy moc Ducha Świętego do szerzenia wiary słowem i czynem). To, na ile łaska objawia się w naszym życiu, zależy od naszego usposobienia i dojrzałości.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji!

2021-09-18 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia po za, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję