Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: „Serce Maryi jest godne naśladowania!” – bp Pękalski do wdów konsekrowanych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Jedenaście kobiet w święto Niepokalanego Poczęcia Serca NMP złożyło uroczyste przyrzeczenie, oddając swoje życie Bogu i stając się wdowami konsekrowanymi.

Uroczystość odbyła się w sobotnie przedpołudnie w Archikatedrze Łódzkiej, a przewodniczył jej biskup Ireneusz Pękalski. - Wczoraj spoglądaliśmy w Serce Jezusowe, które jest pełne dobroci i miłości. Dziś natomiast wpatrujemy się w serce Maryi, które jest godnym mieszkaniem Ducha Świętego. Serce, które się raduje w Panu. Serce, w którym Maryja zachowuje wszelkie słowo pochodzące od Boga i rozważa je, odnosząc je do swojego życia. A jakie jest nasze serce? Na to pytanie znajdziemy odpowiedzi w Piśmie Świętym – mówił w homilii bp Ireneusz Pękalski i podał przykłady z Biblii. - Nasze serce podobne jest do tych przejawów Niepokalanego Serca Maryi. Jest ono wzorem do naśladowania. Jestem przekonany, że takie właśnie serce, ciągle oczywiście doskonalone, jest obecne w waszych sercach, Drogie Wdowy! – mówił biskup pomocniczy.

Poprzez wypowiedzenia słowa „Jestem” na wezwanie po imieniu, każda z wdów wyraziła swoją wolę życia dla Pana Boga. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu do Ducha Świętego biskup Pękalski odmówił nad kobietami modlitwę konsekracyjną, po czym wręczył każdej z nich krzyż, który zawisnął na ich piersiach. Poprzez obrzęd konsekracji wdowy zostały także zobowiązane do codziennego odmawiania Liturgii Godzin – podobnie jak obowiązek ten mają kapłani i osoby zakonne – a biskup wręczył im indywidualny egzemplarz Brewiarza. Obrzęd konsekracji zakończyła modlitwa wdów za swoich zmarłych mężów, w której, niektóre ze łzami w oczach, dziękowały za wspólnie przeżyte lata.

2021-06-14 09:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Sakramenty w chrześcijańskich wspólnotach

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Olivia Snow

Już 16 stycznia w archidiecezji łódzkiej pod hasłem „Jedni drugich ciężary noście, i tak wypełnicie prawo Chrystusa” (Ga 6,2) rozpoczną się Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Świdnica/ Biskup Mendyk pozwał wydawnictwo Ringier Axel Springer za tekst w newsweek.pl

2022-10-07 17:24

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

pozew

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Biskup Marek Mendyk zapowiedział, że będzie walczył o dobre imię zarówno swoje, jak i Kościoła świdnickiego

Biskup Marek Mendyk zapowiedział, że będzie walczył o dobre imię zarówno swoje, jak i Kościoła świdnickiego

Do Sądu Okręgowego w Świdnicy wpłynął pozew biskupa świdnickiego Marka Mendyka przeciwko wydawcy portalu newsweek.pl. Duchowny żąda publikacji przeprosin i 100 tys. zł na cel społeczny za naruszenie dóbr osobistych w tekście dotyczącym molestowania.

Tekst pt. Biskup oskarżony o molestowanie chce "wyjaśnienia sprawy". "To ruch wyprzedzający. Uruchomienie procedury może mu pomóc" ukazał się w internetowym wydaniu newsweek.pl 14 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję