Reklama

Niedziela Łódzka

Restarzew: Rocznica święceń kapłańskich

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karolina Krata

Niedawno w parafii św. Andrzeja Apostoła miało miejsce wydarzenie, które na pewno zostanie w pamięci parafian i gości. Wystarczyła Ci sutanna uboga… Te słowa usłyszał proboszcz Kościoła w Restarzewie wraz ze swoimi kolegami z roku 17 lat temu.

A dnia 5 czerwca obchodzili rocznicę swoich święceń kapłańskich. Uroczysta Msza Święta była połączona z Eucharystią wynagradzającą ku czci NMP, którą sprawował ks. Bartłomiej. Oficjalne rozpoczęcie obchodów jubileuszu zapoczątkowała procesja wprowadzająca. Podczas homilii zgromadzeni mogli usłyszeć o tym czym jest jałmużna oraz jak ważną rolę pełni w życiu chrześcijanina. Przyjaciele księdza proboszcza razem z nim modlili się nad stołem Eucharystycznym. Pod koniec Mszy Św. ksiądz Bartek oraz wszyscy solenizanci zostali obdarowani białymi różami i usłyszeli od parafian śpiew: życzymy , życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa. 

Po skończonej Eucharystii miało miejsce Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa. Następnie ksiądz proboszcz wraz ze swoimi kolegami kapłanami odmówili różaniec jako dziękczynienie. Potem wszyscy zgromadzeni powędrowali uroczystą procesją z racji oktawy Bożego Ciała. Na sam koniec Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim i pobłogosławił. W świętowaniu oprócz kolegów z roku towarzyszyli księdzu pracownicy, ministranci, szafarze, lektorzy, asysta oraz parafianie. Ten dzień będzie dla księdza Bartłomieja pięknym wspomnieniem i wzruszeniem do którego będzie wracał często w swojej pamięci. To miły gest, że po tylu latach swojej posługi kapłańskiej mógł razem ze swoimi kolegami świętować tak ważny dzień jakim jest rocznica święceń kapłańskich.

2021-06-16 07:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ekumeniczna modlitwa w 76. rocznicę likwidacji Litzmannstadt Getto

Na łódzkim cmentarzu żydowskim odbyły się uroczystości związane z 76. rocznicą likwidacji Litzmannstadt Getto. W ekumenicznej modlitwie udział wziął ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

W słowie wprowadzenia skierowanym do uczestników uroczystości Michael Schudrich - Rabin Polski powiedział między innymi – jesteśmy tutaj na rocznicy upamiętniającej likwidację Getta. Warto pomyśleć w jaki sposób ten proces się zaczął. Holokaust był czymś unikalnym i nie można pomyśleć, że był inny – nowy. Nie, on był unikalny! Jednak nie oznacza to, że nie można się czegoś nauczyć od holokaustu w naszych czasach. Jak to się zaczęło? Istotne jest tu jedno słowo – „podludzie”. Jeśli zaczniemy mówić, że jakaś grupa – to nie są ludzie – oni są w jakiś sposób gorsi od nas, to już powinno się zapalić u nas czerwone światło. Uwaga! Uwaga! Pamiętajmy, że kiedy słyszymy, iż jedna grupa ludzi już nie jest prawdziwymi ludźmi – że są gorsi od nas – to nie musi być holokaust, ale to już oznacza coś złego! – zauważył rabin!

CZYTAJ DALEJ

Wowczańsk: w sali tortur znaleziono wydrapane przez więźniów ikony na ścianach

2022-10-06 15:47

[ TEMATY ]

rosyjska agresja na Ukrainę

Ikony, PhotoCredit_Pawlo Suszko_Facebook

Wraz z wyzwalaniem terytoriów okupowanych ujawniane są nowe zbrodnie armii rosyjskiej na narodzie ukraińskim. Niedawno znaleziono salę tortur w wyzwolonym Wowczańsku w obwodzie charkowskim. Na jego ścianach więźniowie wydrapywali ikony i słowa modlitwy.

Zrelacjonował to na swojej stronie Pavlo Sushko, wiceprzewodniczący Komitetu Rady Najwyższej Ukrainy ds. Polityki Humanitarnej i Informacyjnej.

CZYTAJ DALEJ

Paryż: odbudowa katedry Notre Dame zgodnie z planem, otwarcie w 2024 r.

2022-10-07 17:04

[ TEMATY ]

Paryż

Notre‑Dame

pixabay.com

Odbudowa katedry Notre Dame przebiega zgodnie z planem. Można się zatem spodziewać, że ponownie zostanie ona udostępniona dla wiernych i turystów w 2024 r. – wynika z ogłoszonego wczoraj drugiego sprawozdania Trybunału Obrachunkowego w Paryżu. Co ważne, wiadomo już, że nie zabraknie środków na dokończenie odbudowy. Już teraz zebrano dużo więcej pieniędzy niż wynoszą wydatki i planowany kosztorys.

Zabezpieczenie budynku po pożarze w 2019 r. kosztowało 151 mln euro. Sama renowacja katedry, umożliwiająca jej otwarcie za dwa lata, ma kosztować 552 mln. Tymczasem do końca ubiegłego roku na rekonstrukcję obiektu zebrano już ponad 841 mln euro.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję