Reklama

Niedziela Lubelska

Borzechów. Maryjna wspólnota

Paweł Wysoki

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej świętowała jubileusz 15-lecia powstania.

Przez lata mieszkańcy Borzechowa i okolicznych wiosek gromadzili się na modlitwie w kościele parafialnym w Niedrzwicy Kościelnej. Z czasem zapragnęli mieć dom Boży wśród swoich domów. W 2000 r. kamień pod budowę nowej świątyni pobłogosławił Jan Paweł II. Budowla wznoszona pod kierunkiem proboszcza ks. Jana Kiełbasy w pierwotnym założeniu miała być kaplicą filialną. Wychodząc naprzeciw potrzebom duszpasterskim, jak i dostrzegając zaangażowanie mieszkańców w dzieło, w 2006 r. abp Józef Życiński erygował nową parafię. Pieczę nad wspólnotą powierzył ks. Andrzejowi Wróblewskiemu, który od tamtej pory nieustannie troszczy się o duchowy i materialny rozwój parafii.

Reklama

W wigilię 15-lecia powstania parafii, 16 czerwca, maryjna wspólnota dziękowała Bogu za wszelkie łaski, jakimi została hojnie obdarzona, a szczególnie za codzienną Eucharystię i sakramenty, dzięki którym wierni doświadczają bliskości Jezusa Chrystusa. Parafianie wraz ze swoim proboszczem ks. Andrzejem Wróblewskim prosili o Boże błogosławieństwo i umocnienie w wierze i miłości. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Budzik. Metropolita udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania oraz poświęcił prezbiterium, które zyskało nową aranżację. - Dzięki projektowi s. Maristelli Sienickiej oraz pracy artystów z Krakowa nasze odnowione prezbiterium wypełnił fresk przedstawiający scenę cudu w Kanie Galilejskiej. To nasz dar na 15-lecie parafii. Dziękuję parafianom za zaangażowanie i wsparcie dzieła - powiedział ksiądz proboszcz. - Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co dokonało się w Borzechowie dla chwały Bożej i ku radości nas wszystkich - podkreślili parafianie.

Więcej na łamach "Niedzieli Lubelskiej" 

Fotorelacja na https://www.facebook.com/Niedziela-Lubelska-112621833628172


2021-06-21 10:14

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie branży sakralnej po raz 22. w Targach Kielce!

2021-09-24 13:32

[ TEMATY ]

książka

targi

Kielce

SacroExpo

T.D.

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Ofiaromaty, bezdotykowe kropielnice i szeroki wachlarz stuł i ornatów od najlepszych polskich producentów. To wszystko czekać będzie na gości XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Od 27 do 29 września hale Targów Kielce wypełni wszystko to, co niezbędne w życiu kościoła.

Hale wystawiennicze Targów Kielce na trzy dni zamieniają się w miejsce spotkania

CZYTAJ DALEJ

Abp de Moulins-Beaufort o sporach migracyjnych w Europie

2021-09-24 20:51

[ TEMATY ]

Europa

CCEE

kryzys migracyjny

Vatican News/AFP

Abp de Moulins-Beaufort

Abp de Moulins-Beaufort

W kryzysie migracyjnym nie można się domagać, by kraje Europy Wschodniej ponosiły ten sam ciężar, co dawne imperia kolonialne – uważa przewodniczący Episkopatu Francji. Uczestniczy on w obradach Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), która jest poświęcona braterstwu w kontekście encykliki Fratelli tutti. Jednym z tematów obrad jest kryzys migracyjny.

Jak zauważa abp Éric de Moulins-Beaufort, ważne jest, abyśmy zdali sobie sprawę, że kraje naszego kontynentu miały różną historię. „To my kraje zachodnie byliśmy mocarstwami kolonialnymi, wyruszyliśmy na podbój świata, z dobrymi i złymi tego konsekwencjami, podczas gdy kraje Europy Wschodniej przez całe stulecia były dla nas przedmurzem, chroniącym nas przed Turkami, ale nie miały możliwości czy ochoty na kolonialne wyprawy. Mamy więc różną historię i różną odpowiedzialność. Nie możemy domagać się od krajów Europy Wschodniej, by w równej mierze ponosiły one konsekwencje naszych działań – mówi abp de Moulins-Beaufort.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję