Reklama

Niedziela Łódzka

Szczawin: Wytrwajcie w Miłości Mojej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

W niedzielę w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika abp Grzegorz Ryś udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży parafialnej. W wygłoszonym słowie Metropolita Łódzki zwrócił uwagę, że młodzi dostają odpowiednie słowo na ten czas, gdyż mówi ono o tym, co znaczy wierzyć, a Sakrament Bierzmowania jest ku dojrzałej wierze.

- W dzisiejszych czytaniach najpierw Święty Paweł daje nam świadectwo o swojej wierze, a później w Ewangelii słyszymy Jezusa, który zarzuca brak wiary. Mamy więc dwa obrazy – co znaczy wierzyć i nie wierzyć. Święty Paweł mówi, że wiara jest przede wszystkim doświadczeniem miłości a Miłość Chrystusa przynagla nas. Wierzyć, to nie znaczy być przekonanym, że Bóg istnieje. Wiara to jest doświadczenie tego, że Chrystus cię kocha. – mówił Arcybiskup Ryś.

Reklama

W dalszej części słowa, Łódzki Pasterz nawiązuje do słów „Kocham Cię”, które wypowiada Chrystus do każdego z nas.

- Moment w którym to słyszysz „Kocham Cię” jest momentem, w którym rodzi się spotkanie wyjątkowe między Tobą a Jezusem, takie spotkanie może wszystko zmienić. Wiara to jest spotkanie osoby z osobą, jedną z tych osób jesteś Ty a drugą Pan Jezus, ale to jest spotkanie, które wszystko zmienia. Możesz doświadczyć absolutnej zmiany życia – Wytrwajcie w Miłości Mojej– dodaje Metropolita Łódzki.

Miłość Chrystusa przynagla nas. Jak doświadczamy miłości ze strony Chrystusa, to Jezus zaprasza nas byśmy kochali razem z nim. Chrystus chce kochać innych i nie chce tego robić sam, on chce to robić razem ze mną.

Reklama

Nie dostajemy innych projektów życiowych, jak tylko ten jeden – kochać. Dostajemy powołanie do miłości i to powołanie przychodzi właśnie z tym, że doświadczasz Jego miłości i chcesz razem z Nim kochać i to jest powołanie chrześcijańskie. Nie tylko nie tracisz zaufania do Niego, tylko razem z Nim kochasz i wtedy mówisz „wierzę”. – zakończył Łódzki Pasterz.

Po udzieleniu Sakramentu Bierzmowania i zakończeniu Eucharystii Arcybiskup Grzegorz Ryś udzielił wszystkim zgormadzonym pasterskiego błogosławieństwa oraz zaprosił młodzież na Arenę Młodych która odbędzie się 13 września na stadionie Orła, mówiąc, że liczy na to, by nikogo z nich nie zabrakło.

2021-06-21 12:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Wychodzimy na ulicę z Bogiem, który ma postać Chleba

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Nie wychodzimy na ulicę, żeby mnożyć sobie wrogów. Nie wychodzimy na ulicę, by przeciw komukolwiek protestować. Nie wychodzimy na ulicę, żeby kogokolwiek, o cokolwiek oskarżać. Nie! Wychodzimy na ulicę z Bogiem, który ma postać Chleba. Nie wychodzimy na ulicę, by rzucać kamieniami. Nasz Bóg jest Chlebem, a nie kamieniem. Eucharystia nas tego uczy, że z takim Bogiem wychodzimy na zewnątrz, z takim Bogiem idziemy do ludzi! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsza Dama RP odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie

2021-09-16 17:47

[ TEMATY ]

Rzym

Pierwsza Dama

Szkoła katolicka

KAI/Grzegorz jakubowski/KPRP

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie, prowadzoną przez rzymski kościół św. Stanisława B.M. – najstarszy ośrodek duszpasterstwa polskiego poza Polską.

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z nauczycielami i rodzicami uczniów Katolickiej Polskiej Szkoły Podstawowej, która działa w Rzymie od września 2009 r. Spotkanie, w którym uczestniczyli także między innymi min. Adam Kwiatkowski i rektor polskiego kościoła w Rzymie, ks. prał. Paweł Ptasznik, odbyło się w środę popołudnie i było okazją zarówno do przybliżenia historii i specyfiki funkcjonowania tej placówki, jak też – przy tej okazji – rozmowy o wyzwaniach i szansach, z jakimi spotykają się młodzi ludzie polskiego pochodzenia, dorastający we Włoszech.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Dzień Patrona

2021-09-16 20:54

[ TEMATY ]

św. Stanisław Kostka

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze

Katarzyna Krawcewicz

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze 16 września obchodzili święto swojego patrona.

Dzień rozpoczął się od quizów i konkursów o patronie, przygotowanych przez starsze klasy. – Była to okazja do poznania życiorysu i dorobku św. Stanisława Kostki – mówi dyrektor Bogna Świdzińska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję