Reklama

Niedziela Wrocławska

Ciepłowody wciąż zmagają się ze skutkami powodzi

Wielu z na myśli już o zbliżających się wakacjach i urlopach. Tymczasem mieszkańcy Ciepłowód wciąż zmagają się ze skutkami majowej powodzi.

Archiwum Caritas AW

Ks. Ryszard Słowiak pokazuje straty po powodzi

Ks. Ryszard Słowiak pokazuje straty po powodzi

Obecnie w Ciepłowodach trwa wielka akcja odbudowy tego, co zostało zniszczone przez wodę z niewielkiej rzeki jaką jest Ślęza Mała. Zalane posesje, zniszczony dobytek. Mieszkańcy zaznaczają, że to największa tego typu tragedia, jaka ich spotkała.

- W dniu powodzi nie było mnie w domu, byłem w szpitalu – wspomina Marcin, którego mieszkanie zostało zupełnie zalane. – To co zastałem mnie przeraziło. Ale dzięki księdzu proboszczowi powoli jakoś to idzie i teraz trochę się czuję jak w telewizyjnym programie „Nasz nowy dom”.

Reklama

Jak zaznacza ks. Ryszard Słowiak, proboszcz parafii w Ciepłowodach, od parafii pomoc otrzymało 13 gospodarstw domowych, w których mieszkają 33 osoby - Do pomocy poszkodowanym wykorzystaliśmy środku naszego Parafialnego Zespołu Caritas, funduszu parafialnego. Otrzymaliśmy także wsparcie od innych parafii, organizowanych kwest, a także od ludzi dobrej woli - mówi ks. Słowiak.

Reklama

Reklama

Do Ciepłowodów trafiły też środki czystości zebrane przez dzieci ze Szkolnych Kół Caritas.

Poza tym, środku czystości zakupiono z funduszu PZC w Ciepłowodach, z własnych funduszy parafialnych, z kwest i ofiar z innych parafii oraz z wpłat ludzi dobrej woli, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Ciepłowodach wraz z Parafialnym Zespołem Caritas zakupiła i przekazała poszkodowanym m.in. sprzęt AGD, czy też rzeczy przydatne do codziennego życia: kołdry, poduszki, ręczniki oraz materiały budowlano-remontowe. Ponadto parafia pośredniczy w przekazywaniu mebli dla poszkodowanych.

Pozostało do realizacji bądź zakupu:

Remont generalny i wyposażenie mieszkania (trwa osuszanie)

Gumoleum (wykładzina) – 30 m2

Panele podłogowe 42 m2 + wylewka samopoziomująca – 10 worków

Panele podłogowe – 30 m2

Drzwi wewnętrzne – 5 szt

Pralka

Lodówka

Kosiarka elektryczna

Półki do piwnicy

Sterownik do oczyszczalni biologicznej

Płyty betonowe do ogrodzenia

Reklama

Usuwanie szkód nie jest kwestią miesiąca czy dwóch, ale drobnym gestem możemy ten czas skrócić. Jeszcze w maju Caritas Archidiecezji Wrocławskiej uruchomiła specjalny numer 72052. Wysyłając na niego SMSa o treści POTOK (koszt 2,46 z VAT), niesiemy pomoc poszkodowanym!

Akcja trwa do odwołania.

2021-06-21 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rok 2022 będzie we Wrocławiu rokiem Edyty Stein [św. Teresy Benedykty od Krzyża]

2021-09-16 20:56

Tomasz Lewandowski

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Rada Miejska Wrocławia przyjęła rezolucję w sprawie ustanowienia roku 2022 rokiem Edyty Stein. Przyszły rok stanowić będzie okazję do przypomnienia zarówno jej dorobku intelektualnego i tragicznego życiorysu, jak i dramatycznej historii Wrocławia oraz Europy, w tym Holokaustu, którego Stein była ofiarą. Będzie także okazją do rozwijania dialogu między narodami i religiami oraz upowszechniania wielokulturowego dorobku Europy.

- Za jej wyborem na patronkę 2022 przemawia jej chrzest i komunia święta, których setna rocznica przypada na początek przyszłego roku. A za parę dni jest również 130. rocznica jej urodzin. Częściej przekazuje się nam obraz zakonnicy – filozofki, a była to również bardzo aktywna kobieta, bliska naszym współczesnym – mówi Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję