Reklama

Niedziela Przemyska

Młodzieżowe Warsztaty Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej

W dniach 18 – 20 czerwca 2021 w Bursie Szkolnej Sług Jezusa w Przemyślu odbyły się warsztaty młodzieżowej Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej.

ks. Marcin WIlk

Warsztaty przygotowują diakonię do animowania SMAP

Warsztaty przygotowują diakonię do animowania SMAP

Były to pierwsze warsztaty po długiej przerwie spowodowanej epidemią, a równocześnie pierwsze po śmierci nieodżałowanego śp. ks. Tadeusza Białego.

Dlatego też z tej racji wchodząc do Bursy i auli pierwszym westchnieniem było: „Biały pasterzu – prowadź nas…”. Aby w jakiś szczególny sposób śp. ks. Tadeusz Biały mógł być widzialnie obecny podczas warsztatów, czyli tu gdzie zawsze był, wspierał, pocieszał, motywował, zostały przygotowane okolicznościowe roll-upy z Jego wizerunkiem i motywującymi tekstami. Podczas weekendowego spotkania młodzież prowadzona pod znakomitą batutą dr Moniki Brewczak, dyrygent Diakonii i zespołu Soul z Sanoka, w trakcie 8 warsztatowych sesji przygotowała muzyczny repertuar na zbliżający się SMAP 2021 w Krośnie w dniu 18 września (zapisy do 15 sierpnia w parafii u swojego duszpasterza), któremu będzie towarzyszyć hasło: „Posłani mocą Eucharystii”. Jak zawsze do tej pory, tak i teraz Diakonia doświadczyła wielkiej gościnności i dobroci od Gospodarzy Bursy, Sług Jezusa, z Panią Dorotą Starzec na czele. Pani Maria Szulikowska, autorka tekstów pieśni i współpracownik Diakonii, napisała piękny tekst tegorocznego Hymnu SMAPu w Krośnie „W Eucharystię zanurzeni”:

Reklama

1.W Eucharystię zanurzeni,

Ciałem Pana umocnieni.

Posyłani mocą Chleba,

Reklama

tam, gdzie światu Boga trzeba

Ref. Musimy iść! Musimy siać!

Musimy ludziom Boga dać!

Bo do nich jesteśmy posłani,

Posłani mocą Eucharystii,

Bo są jak owce bez pasterza

Zagubieni, udręczeni

Do nich jesteśmy posłani,

Posłani mocą Eucharystii.

2.W Eucharystii moc i siła,

Miłość Boża to sprawiła.

Z Eucharystii jest przesłanie,

Że Bóg stał się Chlebem dla mnie.

3. Nie przemierzy człowiek drogi

Bez Pokarmu dla ubogich.

Kto chce dostać się do nieba

Niech spożywa Ciało z Chleba.

4.Bóg posyła Apostołów,

Eucharystia ich wspomaga.

Idą oni wciąż do ludzi,

Bo dla Boga chcą się trudzić.

5.Na ołtarzach świątyń Pana,

Manna z nieba jest nam dana.

Jezus umarł dla człowieka,

Więc nas w niebie szczęście czeka.

Kolejne warsztaty Diakonii odbędą się w terminie 20-22 sierpnia w Bursie Sług Jezusa w Przemyślu, które będą drugim etapem muzycznego przygotowania do SMAPu w Krośnie – Zapraszamy chętnych młodych do zapisu na to szczególne muzyczne i radosne wydarzenie. W tym celu prosimy o zgłoszenie na adres mailowy: zapisydm@gmail.com do 17 sierpnia, podając: nazwisko imię, wiek, parafia, telefon, mail. Po zgłoszeniu zostanie wysłany mailem program warsztatów, informacja o opłacie i zgoda rodzica dla uczestników niepełnoletnich. W warsztatach mogą brać udział studenci, młodzież ponadpodstawowa i z klas VII i VIII szkoły podstawowej.

2021-06-23 12:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję