Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Łagiewniki

U Bożego Miłosierdzia

    Po raz jedenasty społeczność Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II pielgrzymowała do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Małgorzata Pabis

    Mszy świętej, sprawowanej dziś w samo południe, przewodniczył bp Jan Kopiec, biskup ordynariusz diecezji gliwickiej. Zebranych w świątyni przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przypomniał, że pierwsza pielgrzymka KUL miała miejsce z okazji 90. rocznicy powstania uczelni. – Dzisiaj po raz jedenasty gromadzicie się tutaj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Radujemy się wielce, że jesteście tutaj u Bożego Miłosierdzia – powiedział.

Reklama

    W homilii bp Kopiec podkreślił, że ogromu Bożego Miłosierdzia nigdy dokładnie nie będziemy mogli zdefiniować. – Jaka jest granica miłosierdzia? Tej dobroci, której wszyscy tak bardzo potrzebujemy, ale która jawi się nam zawsze jako dar, który ma nam uświadamiać, że otrzymaliśmy w pewnym sensie niezasłużenie, ale zawsze z dobroci, abyśmy mogli od tego momentu obfitować w większe jeszcze dary? – stawiał pytania kaznodzieja.

    – Tajemnica miłosierdzia uchwycona od bardzo dawna, ale w naszych czasach, dzięki przemyśleniom i refleksjom św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i tylu innych, wspaniałych znawców życia wewnętrznego człowieka – ta tajemnica wychodzi dziś jako rzecz niezwykle potrzebna dzisiejszemu światu, każdemu z nas – mówił bp Kopiec i dodawał: – Potrafimy bardzo dokładnie określić nasze miejsce w społeczeństwie, zadania, jakie zostały nam powierzone do zrealizowania, ale nigdy nie zmierzymy tej wielkiej wartości, która opiera się o fundament dobrowolnego daru, który nas ubogaca, wprowadza nas w nową rzeczywistość, wymiar naszego życia i posługiwania w tym świecie.

    Biskup Kopiec podkreślił wielką rolę, jaką Katolicki Uniwersytet Lubelski pełni od lat w Kościele i w Polsce. Ostatnim punktem pielgrzymki była modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.

2021-06-26 17:11

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czego nie wolno zmieniać w celebracji Mszy św.? Komisja KEP wyjaśnia zachowanie abp. Rysia podczas Areny Młodych

2021-09-27 07:13

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Arena Młodych

ks. Paweł Klys

Kapłan jest sługą świętej liturgii i nie wolno mu na własną rękę w celebracji Mszy św. niczego dodawać, opuszczać ani zmieniać - podkreślił przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, bp Piotr Greger, w związku z celebracją liturgii podczas spotkania Arena Młodych "Reset" w Łodzi.

W odpowiedzi na liczne pytania adresowane do centralnych instytucji kościelnych w Polsce dotyczących sposobu sprawowania eucharystii pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia, w czasie modlitewnego spotkania dla młodzieży Arena Młodych "Reset" w Łodzi na stadionie żużlowym "Orła Łódź" 13 września br., Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski udzieliła wyjaśnień w "Pro memoria" na temat integralności Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Nigdy się nie skarżył

Niedziela Ogólnopolska 15/2021, str. 14-15

[ TEMATY ]

miłosierdzie

bł. ks. Michał Sopoćko

miłosierdzie Boże

Archiwum Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego/faustyna.pl

Ks. Michał Sopoćko był kapłanem rozmodlonym, ale mocno stąpającym po ziemi

Ks. Michał Sopoćko był kapłanem rozmodlonym, ale mocno stąpającym po ziemi

O nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, wielkiej pokorze i cierpieniu ks. Michała Sopoćki opowiada s. Bogdana Łasocha, misjonarka Świętej Rodziny.

O. Sebastian Wiśniewski, oblat Maryi Niepokalanej: Towarzyszyła Siostra bł. Michałowi Sopoćce, spowiednikowi św. Siostry Faustyny, w jego ostatnim roku życia. Jak Siostra wspomina ks. Sopoćkę?

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: włodarze 10 gmin świętokrzyskich sprzeciwiają się szkalowaniu oblatów

2021-09-28 20:46

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

oblaci

Archiwum autora

Opactwo na Świętym Krzyżu

Opactwo na Świętym Krzyżu

Sprzeciw wobec rozpowszechnianych w przestrzeni publicznej przez przeciwników zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego komunikatów szkalujących działalność Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu wyrazili 28 września we wspólnym stanowisku wójtowie i burmistrzowie 10 gmin zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich.

Stanowisko wójtów i burmistrzów – członków Związku Gmin Gór Świętokrzyskich - w sprawie komunikatów związanych z planami zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które pojawiają się w przestrzeni publicznej odnośnie do działalności Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu poparł m.in. także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas konferencji pasowej w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję