Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Z totalnego dna do Jezusa

    Przemoc, alkohol, narkotyki, samotność, depresja, próba samobójcza i… Jezus. W auli parafii św. brata Alberta na Nowej Hucie swoim świadectwem podzielił się Bartłomiej Krakowiak.

Norbert Polak

    25 czerwca, w ramach Spotkań Albertyńskich, gościem wydarzenia był Bartłomiej Krakowiak. Wychował się w rodzinie patologicznej, ojciec był alkoholikiem, doznawał poniżania, jego mama odeszła od ojca wraz z dziećmi. Prelegent opowiedział, do jakich miejsc trafił przez swoje zachowanie. - W wieku 12 lat zaczęły się ze mną problemy (...) Zacząłem ćpać, zacząłem kraść, stałem się bardzo agresywnym człowiekiem. Gdy miałem 14 lat i już masę spraw sądowych na koncie, wielokrotnie lądowałem na komisariacie policji (...) to dostałem kuratora (...) Trafiłem do poprawczaka (...), w którym musiałem walczyć o wszystko, musiałem bić się o swoje ubrania, o jedzenie.

Reklama

    Po drugiej ucieczce trafił do ośrodka socjoterapii. Tam w końcu poczuł się potrzebny. Chciał zmienić życie. Niestety, powrót do domu zesłał go z powrotem na ulicę. W wieku 18 lat poznał dziewczynę, lecz nie znali prawdziwej miłości, gdyż obydwoje byli z poranionych rodzin. Dziewczyna zaszła w ciążę. Niestety diagnoza była fatalna. - Patrzyłem wtedy na monitor USG i słuchałem bicia serca (...) Pierwszy raz w życiu miałem w sobie takie uczucie, którego (...) nie potrafiłem nawet nazwać. Dzisiaj wiem, że była to miłość. Pierwszy raz w życiu czułem miłość do drugiego człowieka. Dziecko jednak zmarło. Traumatyczne doświadczenie wzmogło jego uzależnienia. Po kilku miesiącach pojawiła się znajoma, która zaprosiła go na rekolekcje. Na miejscu było około tysiąca osób, które się modliły. Doznał tam również zwykłej, ale wielkiej miłości ze strony uczestników 3-dniowego spotkania.

    - Pomyślałem sobie, że to jest pierwszy mężczyzna w moim życiu, który nie potrzebuje przemocy, nie potrzebuje siły, nie potrzebuje narkotyków, alkoholu i całego tego syfu, aby być męskim, silnym itd. Jezus Chrystus stał się dla mnie wzorem męskości, dlatego, że On swoją dobrocią, swoją miłością pokazał, że to jest prawdziwa siła – opowiadał Bartłomiej Krakowiak. Niemniej to nie zakończyło jego trudności. Po drodze było przeżywanie samotności, depresja i próba samobójcza. Nie pomógł mu nawet psychiatra. Odbył pieszą pielgrzymkę do Medjugorie zdany całkowicie na łaskę Boga. Założył bloga, którego śledziło 25 tys. osób. Tak poznał żonę, z którą teraz wychowuje dzieci i głosi swoje świadectwo.

    Wydarzeniu towarzyszyła Diakonia Muzyczna Duszpasterstwa Akademickiego „U Brata”.

2021-06-27 09:17

Ocena: +9 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Vatican News

Jesteśmy dziś konfrontowani z prawdą o naszym wnętrzu – o jasnej i mrocznej stronie podzielonego serca człowieka. Piękne w nas jest to, że mamy dobrą wolę i w zasadzie chcemy być życzliwi, przyjaźni i sprawiedliwi. Pragniemy miłować i być dobrzy. Nie jest to jednak cała prawda. Niestety, między ludźmi toczą się spory i wojny, a najważniejsza linia frontu biegnie w sercu. Naprzeciwko siebie stają w naszym wnętrzu dwa dążenia: by czynić dobro, które buduje, i by czynić zło, które niszczy. Z serca pochodzą szlachetne pragnienia, ale to samo serce jest „rezerwuarem” negatywnej energii, która konkretyzuje się w wadach i grzechach głównych, ogólnie – w pożądliwości i żądzach skłócających nas z Bogiem i bliźnimi. Narzucające się zło bywa oczywiste i wulgarne lub przybiera pozór dobra. Wystarczy przyzwolić na jakiś rodzaj zła, np. na zazdrość, czy ulec żądzy sporu, by wkrótce doświadczyć wszechogarniającego bezładu i popaść we wszelki występek. „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek” – mówi św. Jakub w dzisiejszym II czytaniu.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Boże, Ojcze miłosierny...

2021-09-19 18:42

Małgorzata Pabis

    W bazylice Bożego Miłosierdzia i w ponad 70 miejscach na całym świecie trwają przygotowania do 20. rocznicy tego wydarzenia.

    W niedzielę 19 września – w Godzinie Miłosierdzia i w czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 15.20 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozważany był pierwszy fragment Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, który 17 sierpnia 2002 roku na łagiewnickim wzgórzu wypowiedział św. Jan Paweł II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję