Reklama

Niedziela Małopolska

Ks. Marcello Stanzione: Przyjazd do Polski odmładza mnie o 50 lat

2 lipca cystersi w Mogile-Krakowie gościli ks. Marcello Stanzione, angelologa, który omówił temat aniołów i podkreślił rolę Polski w krzewieniu wiary na świecie.

Norbert Polak

ks. Marcello Stanzione

ks. Marcello Stanzione

Podczas Mszy św. w bazylice Krzyża Świętego ks. Marcello wygłosił kazanie, w którym wskazał na łączność miłości i cierpienia.

- Rozpoznajemy św. Michała po czerwonym stroju (...). Ponoć czerwony ma 2 różne znaczenia. Pierwszy wskazuje na wielką miłość do Boga. Drugi wskazuje na cierpienie, na męczeństwo. Św. Michał nie jest tylko wielki duchem pełnym miłości, ale jest także duchem, który jest od cierpienia, ponieważ wytrzymać w miłości Boga oznacza także znosić cierpienia (...) Jeżeli nie masz miłości do Pana, to nie wytrzymasz w wierze do końca swojego życia.

Reklama

Duchowny podzielił się swoim zaskoczeniem, gdy pierwszy raz przyjechał do Polski.

- Byłem bardzo wstrząśnięty, bardzo Was podziwiałem, ponieważ podczas konsekracji wszyscy jesteście na klęczkach. Także w momencie Komunii. Oczywiście, są osoby starsze i osoby chore, ale reszta zawsze klęka (...) We Włoszech niestety prawie tego już nie ma. W mojej małej parafii są też osoby, które pochodzą z innych parafii, ponieważ w ich parafii księża nie chcą, by przyjmowali Komunię w pozycji klęczącej, natomiast ja im mówię, że nie ma problemu, że możecie przyjmować Komunię, klęcząc.

Kapłan wskazał, jak taka postawa buduje i dodaje sił.

Reklama

- Czuję się, jakbym był młodszy o 50 lat. Wydaje mi się, że jestem 8-10 latkiem, który towarzyszy swojej babci, która idzie do kościoła (...) Dzisiaj we Włoszech prawie nikt nie chodzi do kościoła. Podziwiam Was, że jest tu tyle długich kolejek osób, które się spowiadają. We Włoszech bardzo mało osób się spowiada. W 50 lat wiara we Włoszech bardzo bardzo stopniała. To samo stało się z wiarą w Irlandii, nie mówmy o Francji, Belgii czy Holandii, gdzie w zasadzie nie ma już chrześcijan. Teraz jedynym prawdziwym katolickim krajem jest Polska.

Ks. Marcello zaznaczył na misję, jaką wyznacza Polakom Jezus Chrystus.

- Jesteście atakowani przez ludzi od aborcji, przez homoseksualistów, oczywiście między księżmi też są skandale (...) W Polsce te skandale kościelne są najbardziej nadmuchiwane, ponieważ chcą uderzyć w Waszą wiarę katolicką. Zachowajcie Wasze tradycje katolickie, jeżeli nie, za 50 lat skończycie jak Włochy, Francja, Belgia czy Holandia. Wy, Polacy, macie ogromną misję, żeby upowszechniać wiarę na całym świecie.

2021-07-03 14:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Bp Tadeusz Lityński: Pielgrzymka jest dla wielu kotwicą duchowego ratunku

2021-09-28 20:24

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

Rokitno

Kęszyca Leśna

Pielgrzymka na Jasną Górę

Karolina Krasowska

28 września kierownicy pieszych pielgrzymek z całej Polski modlili się w Rokitnie

28 września kierownicy pieszych pielgrzymek z całej Polski modlili się w Rokitnie

- Boża miłość nigdy się nie poddaje! Ale zawsze daje człowiekowi tyle czasu ile on potrzebuje. Zawsze próbuje, bo nie rezygnuje z nikogo! - mówił bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w rokitniańskiej bazylice sprawowanej dziś w intencji kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, którzy po raz pierwszy przybyli do naszej diecezji z całej Polski.

Od 27 do 29 września w domu rekolekcyjnym w Kęszycy Leśnej odbywa się spotkanie kierowników pielgrzymek z całej Polski. Dziś nawidzili oni diecezjalne sanktuarium w Rokitnie, gdzie spotkał się z nimi bp Tadeusz Lityński. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję