Reklama

Niedziela Przemyska

Wyruszyła 41. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

4 lipca 2021 r. po raz 41. na szlak wyruszyła Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

radiofara

Pielgrzymi wychodzący z Jarosławia

Pielgrzymi wychodzący z Jarosławia

Podobnie jak w roku ubiegłym pielgrzymka przyjmuje formę sztafetową, którą pierwszego dnia podjęło 5 grup: dwie z Przemyśla i po jednej z Radymna, Jarosławia i Leska.

Centralnym miejscem rozpoczęcia pielgrzymki jak co roku była Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, której w tym roku przewodniczył abp senior Józef Michalik. Tam udział w modlitwie brały dwie grupy: św. Kazimierza i św. Jacka.

Reklama

Kolejna grupą, która wyruszała pierwszego dnia na pielgrzymkę była grupa św. Józefa z Radymna. Tam pątnicy zgromadzili się na Eucharystii w kościele pw. św. Wawrzyńca, a modlitwie przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

Tradycyjnie 4 lipca rekolekcje w drodze rozpoczęła także bieszczadzka grupa św. Andrzeja, która swój początek ma w Lesku. Grupie tej towarzyszył z kolei bp Stanisław Jamrozek, a dzień był okazją do pożegnania i podziękowania za wieloletnią posługę przewodnika ks. Tomaszowi Podolakowi, a także powitania nowego przewodnika, którym od tego roku jest ks. Stanisław Mazur.

Wyjątkowo w tym roku 4 lipca na pielgrzymkę wyszła także grupa św. Brata Alberta z Jarosławiu. Zwykle swój marsz rozpoczynali oni dzień później, jednak w tym roku z racji formy sztafetowej pielgrzymki i przypadającej w pierwszym dniu niedzieli zmienili datę rozpoczęcia. Razem z jarosławską grupą rekolekcje w drodze zainaugurował bp Krzysztof Chudzio.

Reklama

W tym roku każdy dzień 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest także okazją do zaangażowania grupy pielgrzymów duchowych, którzy uczestniczą w tym wydarzeniu za pośrednictwem Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej i mediów społecznościowych.

Po raz trzeci rozpoczęła się Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa, która przez całą dobę towarzyszy uczestnikom pielgrzymki, a ponadto pielgrzymi duchowi mogą gromadzić się na wieczornej modlitwie w Jarosławskim Opactwie, którą rozpoczyna Msza Święta, a następnie odbywa się modlitwa różańcowa, a niebawem rozpocznie się także coroczna nowenna towarzysząca pielgrzymce.

2021-07-05 09:41

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi, odwagi! ON jest – nie bójcie się!

2021-09-19 10:24

[ TEMATY ]

Kana młodych

Karol Porwich/Niedziela

Mimo deszczu, mimo aury, która zachęcała do zostania w domu, ci młodzi postanowili, że tego sobotniego popołudnia nie spędzą przed telewizorami. Wstali z kanap i przyjechali. Konkretnie - do Częstochowy, na wydarzenie, które już wpisało się w kalendarz i pamięć, czyli na Kanę Młodych.

Kana Młodych to spotkanie młodzieży z archidiecezji częstochowskiej. Odbywało się w różnych miejscach, w tym roku organizatorzy postawili na zlokalizowanie w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej. Choć pogoda nie dopisała, dopisały humory! I to wbrew obiegowej opinii, jakoby w kościele nie można było dostrzec już nawet jednej młodej osoby... Co prawda nie w kościele, a na seminaryjnych błoniach zobaczyliśmy wielu młodych ludzi, którzy przyjechali z różnych zakątków naszej archidiecezji, a także z samej Częstochowy. Do udziału w "Kanie" zaproszeni byli wszyscy ludzie młodzi od klasy 8. szkoły podstawowej wzwyż - szczególnie kandydaci do bierzmowania, ale też ci, którzy już przyjęli bierzmowanie, członkowie wspólnot i ruchów młodzieżowych, ale też i ci młodzi duchem.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

”Cieszę się, że jest tutaj miejsce, gdzie mieszka Bóg” - "Sacramentum dedicationis" w Pruszowicach

2021-09-19 20:42

ks. Łukasz Romańczuk

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Uroczystościom dedykacji kościoła filialnego pw. św. Jana Pawła II przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Świątynia była budowana kilkanaście lat, a nad budową czuwał proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach - ks.kan. Michał Machał.

Zanim rozpoczęła się Eucharystia, wierni przywitali metropolitę wrocławskiego w swojej świątyni, a przedstawicielka parafii przedstawiła historię powstania świątyni.- Uczestniczymy w uroczystości, która pierwotnie miała się odbyć 6 czerwca, a następnie  20 października 2020 roku, a przesunięta ze względu na pandemię COVID -19 - na 18 września 2021. Przygotowani duchowo przez parafialne misje święte oraz dni skupienia i rekolekcje przed odpustem naszej parafii przystępujemy do wielkiej uroczystości w naszym kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję