Reklama

Niedziela Wrocławska

Zbierz kolekcję znaczków pielgrzymkowych

W tym roku po raz 41. wyruszy Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Wszystkie pielgrzymki to ogromny kawałek historii. Każda z nich miała swoje hasło i znaczek.

Michalina Stopka

- Postanowiliśmy zrobić porządek w naszych archiwum i zrodził się pomysł, aby podzielić się naszymi zbiorami. Znaleźliśmy mnóstwo znaczków z poprzednich lat i wpadliśmy na pomysł, aby dać pielgrzymom możliwość uzupełnienia swoich zbiorów - mówi Wiesław Wowk, znany w środowisku pielgrzymkowym jako „Kuzyn”.

Aby otrzymać znaczek pielgrzymkowy, należy zgłosić się za pomocą maila: pielgrzymka@pielgrzymka.pl, albo poprzez stronę Facebookową pielgrzymki, pisząc komentarz pod postem o znaczkach pielgrzymkowych.

Reklama

Obecnie trwają zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską, w której można uczestniczyć, podobnie jak w roku ubiegłym - sztafetowo.

Zapisywać się można za pomocą specjalnego formularza:

"Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o godz. 6.30 i będzie miała charakter sztafetowy. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Każdego dnia na trasę wyruszy inna grupa według grafiku, jaki został ustalony na spotkaniu ks. Przewodników. Dzięki temu w pielgrzymce będzie mogło wziąć udział więcej pielgrzymów, którzy będą dowożeni specjalnym autobusem. Po przyjeździe dzień rozpoczyna się Mszą św. w danej miejscowości. Po mszy grupa wyrusza na trasę, aby danego dnia pokonać ok. 30 km. Po przybyciu do miejscowości docelowej dzień kończy się wspólną modlitwą w kościele. Po modlitwie pielgrzymi wracają autokarami do swoich domów" - czytamy na stronie zapisów.

Reklama

Podział na grupy:

3 sierpnia (wtorek) - Wrocław - Trzebnica gr. 8 i 21
4 sierpnia (środa) - Trzebnica - Oleśnica gr 1 i 18
5 sierpnia (czwartek) - Oleśnica - Namysłów gr. 4 i 5
6 sierpnia (piątek) - Namysłów - Wierzbica Górna gr. 11 i gr.14
7 sierpnia (sobota) - Wierzbica Górna - Kluczbork gr. 2, 21, 10
8 sierpnia (niedziela) - Kluczbork - Borki Wielkie - gr. 9 i 15
9 sierpnia (poniedziałek) - Borki Wielkie - Blachownia gr. 12 i 13
10 sierpnia (wtorek) - Blachownia - Jasna Góra gr. 6, 7, 20


2021-07-12 18:40

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

2021-09-24 15:25

[ TEMATY ]

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

Karolina Krasowska

Już jutro w Międzyrzeczu spotkają się mężczyźni z całej diecezji.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w międzyrzeckim zamku powitaniem uczestników. O godz. 10.00 dr. hab. Grzegorz Kucharczyk przedstawi wykład zatytułowany "Zachować dziedzictwo narodu ochrzczonego. Nauki z historii". Następnie pielgrzymi przejdą do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie o godz. 12.30 wezmą udział we mszy św. pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana ze Szczecina. Wydarzenie zakończy wspólny posiłek o godz. 14.00.

CZYTAJ DALEJ

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Abp de Moulins-Beaufort o sporach migracyjnych w Europie

2021-09-24 20:51

[ TEMATY ]

Europa

CCEE

kryzys migracyjny

Vatican News/AFP

Abp de Moulins-Beaufort

Abp de Moulins-Beaufort

W kryzysie migracyjnym nie można się domagać, by kraje Europy Wschodniej ponosiły ten sam ciężar, co dawne imperia kolonialne – uważa przewodniczący Episkopatu Francji. Uczestniczy on w obradach Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), która jest poświęcona braterstwu w kontekście encykliki Fratelli tutti. Jednym z tematów obrad jest kryzys migracyjny.

Jak zauważa abp Éric de Moulins-Beaufort, ważne jest, abyśmy zdali sobie sprawę, że kraje naszego kontynentu miały różną historię. „To my kraje zachodnie byliśmy mocarstwami kolonialnymi, wyruszyliśmy na podbój świata, z dobrymi i złymi tego konsekwencjami, podczas gdy kraje Europy Wschodniej przez całe stulecia były dla nas przedmurzem, chroniącym nas przed Turkami, ale nie miały możliwości czy ochoty na kolonialne wyprawy. Mamy więc różną historię i różną odpowiedzialność. Nie możemy domagać się od krajów Europy Wschodniej, by w równej mierze ponosiły one konsekwencje naszych działań – mówi abp de Moulins-Beaufort.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję